Direktorė liko it musę kandus

Radviliškio rajono tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus iniciatyva sutaupytas milijonas eurų – žeidžia savivaldybės dalykinę reputaciją ir valdininkų garbę bei orumą? Jau vien toks klausimas kvepia absurdu, bet savivaldybės administracijai atrodo kitaip.

Pastaruoju metu Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė labai atidžiai skaito spaudą ir jai neįtikusius straipsnius skundžia žiniasklaidos etikos sargams. Jai užkliuvo „Radviliškio krašto“ straipsnis ,,Tarybos nariui įsikišus sutaupytas beveik milijonas“.

Nors savivaldybės tarnautojų pareiga – rūpintis, kad biudžeto lėšos būtų naudojamos taupiai ir atsakingai, direktorės nuomone, straipsnyje paskelbta informacija apie sutaupytus mokesčių mokėtojų pinigus kenkia savivaldybės dalykinei reputacijai. Maža to, anot direktorės, dar buvo pakenkta ir savivaldybėje dirbančių asmenų garbei ir orumui.

Kad mažai nepasirodytų, J. Margaitienė paprašė taikyti Administracinių nusižengimų kodekse numatytą atsakomybę, nors Visuomenės informavimo etikos komisija neturi įgaliojimų dalyti baudas. Tačiau liko it musę kandus.

Visuomenės informavimo etikos asociacijos direktorius Viktoras Popandopula informavo, kad komisija, išnagrinėjusi J. Margaitienės skundą bei redakcijos paaiškinimą, nusprendė, jog publikacijoje ,,Tarybos nariui įsikišus sutaupytas beveik milijonas“ visuomenės informavimo etikos nuostatos pažeistos nebuvo. Vadinasi, nei administracijos direktorės, nei savivaldybės reputacija, nei darbuotojų garbės orumas nebuvo pažeisti, o įsikišus Tarybos nariui tikrai buvo sutaupytas beveik milijonas eurų ir visuomenė apie tai buvo informuota objektyviai.

„Radviliškio krašto“ informacija

Total
8
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts