Pagrobtas šiaulėniškis pasodintas ant skruzdėlyno

Šiaulėnų seniūnija dėl  rugsėjo 12 dieną  įvykusio dviejų vyrų konflikto vėl atsidūrė žiniasklaidos akiratyje. Šių  metų pradžioje ši seniūnija buvo išgarsėjusi, kai jos gyventojas iškepė katiną.

Konflikto baigtis – miške, ant skruzdėlyno

Sekmadienį, rugsėjo 12 dieną, susipyko Šiaulėnuose, Dariaus ir Girėno gatvėje, kartu gyvenę du vyrai. Namo šeimininkui – 25 metai, o jo „kampininkui“ kiek mažiau – 22 metai. Pasak  jaunesniojo vyro, jam iš draugo namų buvo patogiau vaikščioti į  darbą, tad ir pasiprašė gyventi kartu.

Reikia manyti, kad vyrai neblogai sutarė iki lemtingojo šeštadienio.
Šeštadienį  tarp  šeimininko ir nuomininko įvyko buitinis konfliktas, kurio metu 25 metų vyras vieną kartą trinktelėjo savo įnamiui. Ir tai buvo tik konflikto pradžia. Toliau veiksmas vystėsi kaip kriminaliniame filme – jaunesniajam vyrui ant galvos buvo užmautas maišas, jį įsodino į automobilį, kurį vairavo kol  kas  nenustatytas trečias asmuo.

Auka buvo nuvežta į mišką prie ežero. Miške  kankintojai surado skruzdėlyną ir 22 metų jaunuoliui paliepė nusimauti kelnes bei nuogu užpakaliu sėstis ant skruzdėlyno. Pasak aukos, vyrai jį dar penkias minutes palaikė, kad jis negalėtų pakilti.

Įvykdę  „keršto planą“, vyrai nuvažiavo, savo auką palikę vieną miške.  Jaunuolis išsikvietė medikus, kurie jam suteikė pagalbą, o vėliau kreipėsi į policiją.

Konflikto metu 22 metų nukentėjėlis buvo blaivus, o 25 metų įtariamajam nustatytas 3,21 promilės girtumas.

Kyla daug klausimų

Pasak  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, šioje istorijoje kyla daug klausimų. „Šis  įvykis policijos suvestinėje pateiktas pagal nukentėjusiojo parodymus. 25 metų įtariamasis pripažįsta tik smūgį, tačiau nepripažįsta, jog jaunuolį vežė į mišką ir sodino ant skruzdėlyno. Iš pradžių buvo manyta, kad visa tai nukentėjusiojo  fantazijos, tačiau medikai komentavo, kad rado ant odos apdegintas vietas“,- sakė G. Smagriūnienė.
Dėl šio įvykio  vyksta  ikiteisminis tyrimas.

Konfliktavo buvę šeimynos auklėtiniai

Pasak Šiaulėnų seniūnijos seniūnės Ievos Bliznikienės, vienas iš konflikto dalyvių – buvęs A. Mačiulskienės šeimynos globotinis. „Šiuo metu globotinis jau suaugęs, išėjęs iš šeimynos, gyvena atskirai. Buvusi globėja  juo rūpinosi, po įvykusio konflikto parsivežė iš policijos. Kiek žinau, vaikinai jau susitaikė, vienas kitam jokių pretenzijų neturi“,- sakė seniūnė.

Vaikinai tik pajuokavo…

Redakcija susisiekė su Šiaulėnų miestelyje įsikūrusios šeimynos „Dagilėliai“ globėja  A. Mačiulskiene. „Mano buvęs globotinis labai geras vaikas, niekada nebuvo jokių problemų ir abu jaunuoliai taikiai gyveno“,- sakė A. Mačiulskienė.

„Sutikite, kad  žmogų nuogu užpakaliu sodinti ant skruzdėlyno – neeilinis atvejis“,- pastebėjo redakcijos darbuotojai.

Į šią pastabą  moteris reagavo gana audringai: „Kaip neeilinis, būtent eilinis atvejis. Kas čia per neeilinis?“

Suabejojus, ar labai geras vaikas sodintų draugą ant skruzdėlyno, A. Mačiulskienė  gynė savo buvusį globotinį: „Šiuo metu jaunuoliai susitaikę. Niekas nieko nevežė, nei sodino. Kaip galėjo per pusę mažesnis vaikas pasodinti didesnį ant skruzdėlyno? Vaikai susipyko, pasijuokavo – patys nuėjo į mišką, patys dirbos. Nukentėjęs sakė, kad niekas jo nevežė, jie taip susitarė ir viskas.  Nei maišo užmovimo, nei kišimo į bagažinę apskritai nebuvo. Nukentėjęs jau atsiėmė iš policijos pareiškimą“

Nuogu pasturgaliu ant skruzdėlyno – radviliškietiškos tradicijos?

Beje, nepatikusį asmenį sodinti ant skruzdėlyno – jau beveik Radviliškio rajono tradicija. Štai prieš gerą dešimtmetį taip pasielgė Anglijoje gyvenęs radviliškietis. Grįžęs atostogų į gimtąjį miestą, jis su draugais gėrė alaus bare, į kurį cigarečių užsuko vietinis chuliganas, pravarde Baravykas. Sugėrovų išprovokuotas, „anglas“ įgrūdo inkščiantį Baravyką į lengvojo automobilio bagažinę ir draugams nurodė vežti į Radviliškio pašonėje ošiantį Antaniškių mišką. Iškviesti policijos patruliai išvežtąjį rado surištą, nuogu pasturgaliu verkiantį ant skruzdėlyno.

Jonas Petrikas


Total
3
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts