Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pagrobtas šiaulėniškis pasodintas ant skruzdėlyno

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulėnų seniūnija dėl  rugsėjo 12 dieną  įvykusio dviejų vyrų konflikto vėl atsidūrė žiniasklaidos akiratyje. Šių  metų pradžioje ši seniūnija buvo išgarsėjusi, kai jos gyventojas iškepė katiną.

Konflikto baigtis – miške, ant skruzdėlyno

Sekmadienį, rugsėjo 12 dieną, susipyko Šiaulėnuose, Dariaus ir Girėno gatvėje, kartu gyvenę du vyrai. Namo šeimininkui – 25 metai, o jo „kampininkui“ kiek mažiau – 22 metai. Pasak  jaunesniojo vyro, jam iš draugo namų buvo patogiau vaikščioti į  darbą, tad ir pasiprašė gyventi kartu.

Reikia manyti, kad vyrai neblogai sutarė iki lemtingojo šeštadienio.
Šeštadienį  tarp  šeimininko ir nuomininko įvyko buitinis konfliktas, kurio metu 25 metų vyras vieną kartą trinktelėjo savo įnamiui. Ir tai buvo tik konflikto pradžia. Toliau veiksmas vystėsi kaip kriminaliniame filme – jaunesniajam vyrui ant galvos buvo užmautas maišas, jį įsodino į automobilį, kurį vairavo kol  kas  nenustatytas trečias asmuo.

Auka buvo nuvežta į mišką prie ežero. Miške  kankintojai surado skruzdėlyną ir 22 metų jaunuoliui paliepė nusimauti kelnes bei nuogu užpakaliu sėstis ant skruzdėlyno. Pasak aukos, vyrai jį dar penkias minutes palaikė, kad jis negalėtų pakilti.

Įvykdę  „keršto planą“, vyrai nuvažiavo, savo auką palikę vieną miške.  Jaunuolis išsikvietė medikus, kurie jam suteikė pagalbą, o vėliau kreipėsi į policiją.

Konflikto metu 22 metų nukentėjėlis buvo blaivus, o 25 metų įtariamajam nustatytas 3,21 promilės girtumas.

Kyla daug klausimų

Pasak  Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Gailutės Smagriūnienės, šioje istorijoje kyla daug klausimų. „Šis  įvykis policijos suvestinėje pateiktas pagal nukentėjusiojo parodymus. 25 metų įtariamasis pripažįsta tik smūgį, tačiau nepripažįsta, jog jaunuolį vežė į mišką ir sodino ant skruzdėlyno. Iš pradžių buvo manyta, kad visa tai nukentėjusiojo  fantazijos, tačiau medikai komentavo, kad rado ant odos apdegintas vietas“,- sakė G. Smagriūnienė.
Dėl šio įvykio  vyksta  ikiteisminis tyrimas.

Konfliktavo buvę šeimynos auklėtiniai

Pasak Šiaulėnų seniūnijos seniūnės Ievos Bliznikienės, vienas iš konflikto dalyvių – buvęs A. Mačiulskienės šeimynos globotinis. „Šiuo metu globotinis jau suaugęs, išėjęs iš šeimynos, gyvena atskirai. Buvusi globėja  juo rūpinosi, po įvykusio konflikto parsivežė iš policijos. Kiek žinau, vaikinai jau susitaikė, vienas kitam jokių pretenzijų neturi“,- sakė seniūnė.

Vaikinai tik pajuokavo…

Redakcija susisiekė su Šiaulėnų miestelyje įsikūrusios šeimynos „Dagilėliai“ globėja  A. Mačiulskiene. „Mano buvęs globotinis labai geras vaikas, niekada nebuvo jokių problemų ir abu jaunuoliai taikiai gyveno“,- sakė A. Mačiulskienė.

„Sutikite, kad  žmogų nuogu užpakaliu sodinti ant skruzdėlyno – neeilinis atvejis“,- pastebėjo redakcijos darbuotojai.

Į šią pastabą  moteris reagavo gana audringai: „Kaip neeilinis, būtent eilinis atvejis. Kas čia per neeilinis?“

Suabejojus, ar labai geras vaikas sodintų draugą ant skruzdėlyno, A. Mačiulskienė  gynė savo buvusį globotinį: „Šiuo metu jaunuoliai susitaikę. Niekas nieko nevežė, nei sodino. Kaip galėjo per pusę mažesnis vaikas pasodinti didesnį ant skruzdėlyno? Vaikai susipyko, pasijuokavo – patys nuėjo į mišką, patys dirbos. Nukentėjęs sakė, kad niekas jo nevežė, jie taip susitarė ir viskas.  Nei maišo užmovimo, nei kišimo į bagažinę apskritai nebuvo. Nukentėjęs jau atsiėmė iš policijos pareiškimą“

Nuogu pasturgaliu ant skruzdėlyno – radviliškietiškos tradicijos?

Beje, nepatikusį asmenį sodinti ant skruzdėlyno – jau beveik Radviliškio rajono tradicija. Štai prieš gerą dešimtmetį taip pasielgė Anglijoje gyvenęs radviliškietis. Grįžęs atostogų į gimtąjį miestą, jis su draugais gėrė alaus bare, į kurį cigarečių užsuko vietinis chuliganas, pravarde Baravykas. Sugėrovų išprovokuotas, „anglas“ įgrūdo inkščiantį Baravyką į lengvojo automobilio bagažinę ir draugams nurodė vežti į Radviliškio pašonėje ošiantį Antaniškių mišką. Iškviesti policijos patruliai išvežtąjį rado surištą, nuogu pasturgaliu verkiantį ant skruzdėlyno.

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Suimtas nužudymu Šiauliuose įtariamas vyras

Avatar

Paskelbta

data

Šiandien  teismas trims mėnesiams sankcionavo  58 metų šiauliečio, kuris įtariamas spalio 17-osios vakare Šiauliuose nužudęs  vyrą, suėmimą.

Tą vakarą Šiauliuose į Vilniaus gatvę iškviesti medikai  kraujo klane gulinčiam 33 metų vyrui niekuo padėti nebegalėjo. Dūris į pilvą jam buvo mirtinas. Šiaulių apskrities policijos pareigūnai dėl nužudymo pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ėmė ieškoti įtariamojo. Liudytojų parodymai ir bare buvusių vaizdo stebėjimo kamerų vaizdai Šiaulių pareigūnams padėjo identifikuoti įtariamojo asmenybę. Po pusės paros paieškų įtariamasis buvo sulaikytas P. Višinskio g. Antrankiai vyrui  uždėti spalio 18-osios rytą,  jam išėjus iš kazino.

Sulaikytas 58 metų Nakvynės namų gyventojas buvo nusiteikęs agresyviai. Nepakantumą teisėsaugos pareigūnams suformavo jo paties gyvenimo būdas.  Šis vyras, galima sakyti, pusę savo gyvenimo praleido laisvės atėmimo vietose.  Nuo  21-nerių pradėjęs  teistumo biografiją, laisvėje jis praleisdavo labai mažai laiko. Už vagystes plėšimus, viešosios tvarkos pažeidimus, išžaginimą teistas šiaulietis po paskutinės bausmės už vagystę atlikimo į gimtąjį miestą grįžo šių metų kovo pabaigoje ir apsigyveno Nakvynės namuose. Rugsėjo pabaigoje jam jau buvo pradėtas  ikiteisminis tyrimas dėl naujos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimo šiuose pačiuose namuose gyvenusiai moteriai. Kadangi jam skirta kardomoji priemonė nebuvo susijusi su laisvės atėmimu, įtariamasis liko gyventi nuo visuomenės neizoliuotas.

Spalio 17-osios vakarą jis leido viename Vilniaus g. esančiame alaus bare, kuriame vakarojo ir 33 metų šiaulietis su draugu. Priėjęs prie jų įtariamasis paprašė žiebtuvėlio cigaretei pridegti. Kadangi 33 metų šiauliečio atsakymas netenkino, tarp vyrų kilo incidentas, kuris persikėlė į lauką ir baigėsi vieno jų mirtimi.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Egidijaus Anglickio nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šią savaitę COVID-19 tyrimai intensyviau bus vykdomi 19-oje didelės rizikos savivaldybių

Avatar

Paskelbta

data

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad šią savaitę, nuo spalio 19 d. iki spalio 25 d. imtinai, Raseinių, Kelmės, Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Plungės, Radviliškio, Skuodo, Kauno, Šilalės, Šakių, Vilniaus ir Trakų rajonų, taip pat Elektrėnų, Druskininkų, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso (COVID-19). Šiose 19 savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas negu kitose Lietuvos savivaldybėse.

Didelės rizikos savivaldybėse šią savaitę profilaktiškai bus tiriami gydymo bei socialinės globos įstaigų darbuotojai. Taip pat papildomai bus tiriami pacientai, kurie gydymo įstaigose praleido daugiau negu 48 valandas.

Pagal atnaujintą tvarką intensyvesnis testavimas bus vykdomas tose savivaldybėse, kuriose 14 dienų suminis sergamumo COVID-19 liga rodiklis 100 tūkst. gyventojų yra didesnis kaip 50, per 14 dienų nustatyta daugiau kaip 10 šios ligos atvejų ir/arba per savaitę nustatytų teigiamų tyrimų dalis sudaro 4 proc. arba daugiau nuo visų savivaldybėje atliktų tyrimų.

Penktadienio, spalio 12 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 70,7.

Atsižvelgiant į sergamumo rodiklius skirtingose savivaldybėse, didelės rizikos savivaldybės kiekvieną savaitę nustatomos sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu.

Spalio 16 d. operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Praėjusią savaitę intensyvesnis testavimas buvo vykdomas šiose didelės rizikos savivaldybėse: Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Mažeikių, Šilalės, Kėdainių, Panevėžio rajonų, taip pat Šiaulių, Rietavo, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Vilniaus, Panevėžio miestų savivaldybėse.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019