Už vaikų ir buvusios sutuoktinės terorizavimą ir sistemingą bauginimą, naudojant psichinę prievartą, bei nesunkaus dviejų mažamečių sveikatos sužalojimą, Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose paskelbtas nuosprendis 50 m. Alytaus gyventojui G. T. Teismas kaltinamajam skyrė 2 m. 6 mėn. laisvės atėmimą. Subendrinus su Alytaus apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu, paskirta galutinė bausmė – laisvės atėmimas 2 m. 8 mėn. Bausmės vykdymas atidėtas 2 m. 6 mėn.
G. T. įpareigotas bausmės vykdymo atidėjimo metu tęsti darbą arba būti registruotam Užimtumo tarnyboje ir per 8 mėn. nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos dalyvauti elgesio pataisos programoje.
„Visų kaltinamojo atliktų veiksmų visuma, jų sistemingumas ir intensyvumas leidžia teismui daryti išvadą, kad jis siekė sukelti baimę, išgąstį nukentėjusiesiems, nors pats tai neigia, – sako bylą nagrinėjusi Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė. – Kaltinamojo argumentas, kad jis taip elgėsi nerimaudamas dėl vaikų gerovės, siekio įsitikinti, kad jiems viskas gerai, kad jie prižiūrėti, nėra įtikinamas ir negali būti pateisinantis jo veiksmus.“
Anot teisėjos V. Šiukštienės, kaltinamasis turėjo suvokti, kad mažamečiams vaikams tokie jo veiksmai kaip aiškinimas, kad jie mamai nereikalingi, mamos vadinimas necenzūriniais žodžiais, grasinimas, kad jis nusižudys, daro neigiamą poveikį, kelia jiems įtampą. Po tokių kaltinamojo veiksmų vaikai įsitempdavo, pravirkdavo.
Kaltinamojo veiksmai, t. y. bauginančių žinučių vaikams rašymas, tikinimas, kad mama nori jais atsikratyti, grasinimai, kad nužudys mamą, kad nusižudys (pasikars) pats, nuolatiniai policijos kvietimai ir kiti veiksmai, neabejotinai žalojančiai veikė mažamečių vaikų psichiką, turėjo įtakos jų destruktyviam elgesiui, nuotaikų kaitai.
Kaltinamasis G. T. kaltę dėl nukentėjusiųjų terorizavimo ir sistemingo bauginimo, naudojant psichinę prievartą, pripažino iš dalies. Vyras sutiko, kad prie vaikų mamą vadino necenzūriniais žodžiais, kad rašė vaikams necenzūrinio pobūdžio žinutes apie mamą, tačiau neigė vaikus gąsdinęs, naudojęs psichologinį smurtą, grasinęs.
G. T. nuolatos kviesdavo policiją į nukentėjusiosios namus, nepagrįstai kaltino ją vaikų nepriežiūra, girtavimu. Toks jo elgesys buvo sistemingas, intensyvaus pobūdžio. Nuo 2016 m. rugpjūčio 28 d. iki 2020 m. sausio 5 d. policijos pareigūnai vyko į nukentėjusiosios namus 27 kartus, o laikotarpiu nuo 2019 m. sausio 1 d. iki 2019 m. gegužės 29 d. – 24 kartus.
Kaltinamasis G. T. padarė du tyčinius nusikaltimus, kurie baudžiamojo įstatymo yra priskiriami apysunkių nusikaltimų kategorijai. G. T. teistas triskartus, administracine tvarka baustas, turi galiojančių nuobaudų.
Teismas nustatė, kad kaltinamasis G. T. nuo 2016 m. rugpjūčio 28 d. iki 2020 m. sausio 5 d., veikdamas vieninga tyčia, terorizavo ir sistemingai baugino nukentėjusiuosius savo mažamečius vaikus ir buvusią sutuoktinę, naudodamas psichinę prievartą. Kaltinamasis vaikams kėlė bauginančią atmosferą, nuolatinį stresą ir nerimą, sistemingai, beveik kiekvieną dieną, skambindamas telefonu ir rašydamas psichinės prievartos pobūdžio SMS žinutes apie tai, kad jais mama nori atsikratyti, jų nemyli, jai jie nerūpi, ji jų neprižiūri. Be to, skambino ir rašė grasinančio ir bauginančio pobūdžio žinutes nukentėjusiajai, grasindamas atimti iš jos vaikus, sakydamas, kad, kai ji ateis į darbą – jai bus blogai.
Nuosprendis per 20 d. nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmus.
Radviliškio rajone netoli geležinkelio bėgių pasieniečiai aptiko daugiau kaip 50 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių, kurios į Lietuvą, įtariama, galėjo būti atgabentos traukiniu iš Baltarusijos. VSAT pareigūnai sulaikė ir Alytaus gyventoją, galimai susijusį su šiuo maždaug 167 tūkst. eurų vertės kroviniu.
Šeštadienį Radviliškio rajono Vėriškių kaimo prieigose Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių pasienio rinktinės Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir Šiaulių pasienio užkardos pasieniečiai kartu su policijos pareigūnais ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento darbuotojais aptiko 42 ryšulius. Pasieniečiai jau turėjo informacijos, kad čia gali būti perkraunamas nelegalus krovinys. Įtarta, kad jis galėjo būti išmesti iš pravažiuojančio traukinio, atvykusio iš Baltarusijos. Krovinys gulėjo už maždaug 200 metrų nuo geležinkelio bėgių.
Polietileno plėvele apvyniotuose paketuose pareigūnai rado 50 500 pakelių cigarečių „Fest“, „Minsk Capital QS“, „Minsk 5 Superslims“ ir „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su privalomais sumokėti mokesčiais yra apie 167 tūkst. eurų.
Pasieniečiai iš įvykio vietos galimai pasišalinusių asmenų paieškai pasitelkė Šiaulių pasienio užkardos kinologą su tarnybiniu šunimi ir VSAT Aviacijos valdybos sraigtasparnį „Eurocopter“. Paieškos metu Vėriškių kaime prie apleistos fermos buvo rastas automobilis „Mercedes-Benz Vaneo“, kuris, įtarta, priklauso pasišalinusiems asmenims.
VSAT Pagėgių rinktinės kriminalistai išsiaiškino, kad „Mercedes-Benz Vaneo“ savininkas yra 49-metis alytiškis. Padedami VSAT Specialiosios paskirties Pagėgių komandos pareigūnų jie atliko kratas įtariamojo namuose ir garaže. Čia buvo rasti 2435 eurai, viena 50 eurų kupiūra su klastojimo požymiais ir kiti daiktai, turintys reikšmės nusikalstamai veikai tirti.
Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai Alytaus gyventojui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. „Mercedes-Benz Vaneo“ savininkas buvo uždarytas į areštinę. Pirmadienį po apklausos jis paleistas skyrus kardomąją priemonę rašytinį pasižadėjimą neišvykti.
Aistė Žalnieraitienė
Valstybės sienos apsaugos tarnybos
prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos
Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl vagystės. 2021-03-02 apie 16 val. Šiauliuose, Aido g., „Akropolio“ prekybos centre, iš prekybos salono „Telia“ buvo pavogtos ausinių SAMSUNG GALAXY įkrovimo dėklas. Turtinė žala – 199 Eur. Vaizdo stebėjimo kameros užfiksavo vyrą, kuris, įtariama, įvykdė šią vagystę.
Atpažinusius jį gyventojus prašytume paskambinti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.