Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dėl Tarybos veiklos reglamento – Vyriausybės atstovo kirtis

Avatar

Paskelbta

data

Po to, kai rašėme
2019 m. rugsėjo 26 d. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtinta nauja tarybos veiklos reglamento redakcija, kuri sulaukė nemažai Tarybos narių diskusijų. Dėl kai kurių reglamento punktų neatitikimo Lietuvos respublikos įstatymams buvo aktyviai diskutuojama komitetuose, tačiau ne visos klaidos iki posėdžio buvo ištaisytos.

Tarybos veiklos reglamentas neatitinka LR įstatymų

Tuomet Tarybos posėdyje Tarybos narys G. Lipnevičius siūlė merui ir visai Tarybai atidėti reglamento svarstymą, kol nebus ištaisyti visi netikslumai, klaidos ir jis neprieštarautų Lietuvos respublikos įstatymams: „Jeigu teisininkas Reglamento rengimo grupės posėdyje sakė, kad negali garantuoti, jog naujoji Reglamento redakcija atitinka LR įstatymus, manau, jos svarstymą reikia atidėti“.

Po šito siūlymo meras A. Čepononis puolė tvirtinti, kad viskas su reglamentu gerai: „Nurodykite, kurie Reglamento punktai prieštarauja LR įstatymams. Aš jį peržiūrėjau su teisininkais ir jie sakė, kad viskas
gerai“.

Tačiau, kaip matyti šių metų sausio 10 d. iš Vyriausybės atstovės Daivos Kerekeš gauto teikimo, Tarybos narys G. Lipnevičius buvo teisus ir Reglamentą reikia taisyti iš esmės, cituojame: „Vykdant Radviliškio rajono savivaldybės administracinę priežiūrą nustatyta, kad Reglamentas neatitinka Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir kitų teisės aktų nuostatų“.

Vyriausybės atstovo rašte pažymima, kad „Savivaldybės institucijos, įgyvendindamos savo įgaliojimus, privalo vadovautis aukštesnės galios teisės aktais ir bendraisiais teisės principais“. Vadinasi, privalo atitikti LR įstatymus.

Mero alga – 3 tūkstančiai, Tarybos nario – 25 eurai

Rugsėjo mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje buvo nemažai diskutuota apie apmokėjimą už Tarybos nario darbą. Buvo nutarta, kad Tarybos nariams bus apmokama tik už 10 valandų darbo per mėnesį, į prašymus, kad būtų mokama už 20 ir daugiau valandų, neatsižvelgta. Šiuo metu Tarybos narys per mėnesį vidutiniškai gauna atlygio tik apie 25 eurus, o jų kolega Tarybos narys – meras A. Čepononis „atsiriekia“ sau net 3 tūkstančius eurų.

Vyriausybės atstovo teikime pažymima, kad „Tarybos nario atlyginimas apskaičiuojamas pagal skelbiamą VMDU dydį, atsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką, kurio trukmė patvirtinama reglamente nustatyta tvarka.

Reglamente nustatytas 10 valandų skaičius apriboja tarybos nario teisę gauti atlygį už darbą, atliekant Tarybos nario pareigas, jei jis dirbo daugiau nei 10 valandų, nors šis laikas buvo fiksuotas tabeliuose“. Vadinasi, dirbantiems Tarybos nariams tiesiog nemokama už darbą.

Seniūnaičių sueigų sprendimai – „už borto“

Vyriausybės atstovas savo teikime pažymi, kad Reglamente nieko nėra užsiminta apie seniūnaičių sueigų sprendimus: „Seniūnaičių sueigų sprendimai yra rekomendaciniai, tačiau atitinkama savivaldybės institucija privalo reglamento nustatyta tvarka juos įvertinti“. Radviliškio rajono savivaldybės veiklos reglamente ši tvarka nėra nustatyta. Taip pat Vyriausybės atstovas pažymi, kad nėra Reglamente nustatytos tvarkos ir dėl Išplėstinės seniūnaičių sueigos sprendimų įvertinimo.

Nėra nustatytos tvarkos dėl gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių patvirtinimo

Paaiškėjo, kad Reglamente „prašauta“ ir dėl LR Vyriausybės priimtu nutarimu „Dėl Administracinių vienetų ir gyvenamųjų vietovių teritorijų ribų ir pavadinimų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“. Patikrinus Reglamentą nustatyta, kad minėtos tvarkos Reglamente nėra nustatytos.

Vyriausybės atstovas nurodė ir daugiau reglamento, pagrindinio Tarybos narių dokumento, „kliurkų“.

Tarybos narys iš mero reikalavo asmeninės atsakomybės

Rugsėjo mėnesį vykusiame Tarybos narys G. Lipnevičius paklausė mero A. Čepononio: „Dabar priimsime reglamentą su klaidomis, ar jūs prisiimate asmeninę atsakomybę, jei dokumentas bus neteisėtas?“

Dėl šio klausimo A. Čepononis akivaizdžiai susierzino ir pagrasino G. Lipnevičiui pašalinti jį iš Tarybos.

Verta prisiminti, kad konservatoriai bei „valstiečiai“ buvo prisiėmę asmeninę atsakomybę dėl teisiamo seniūno E. Mončausko kandidatūros teikimo administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigoms. Ir šis
asmeninės atsakomybės prisiėmimas baigėsi fiasko – pavaduotojas dirbo vos du mėnesius.

Kaip parodė laikas, Tarybos narys G. Lipnevičius ne veltui klausė mero apie asmeninę atsakomybę dėl LR įstatymų neatitinkančio reglamento „prastūmimo“ – atsakomybės prisiėmimas merui būtų pasibaigęs ne tik didele gėda, bet ir visišku fiasko…

Tik lieka klausimas, ar meras ir juristas šį kartą paklausys Tarybos nario ir bus ištaisytos klaidos, kurias ir konstatavo Vyriausybės atstovas…

Mero ir juristo kompetencija pakibo ant plauko?

Kas patikėjo rajono mero A. Čepononio ir Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus kompetencija ir balsavo už dokumentą, neatitinkantį Lietuvos respublikos įstatymų: konservatoriai: A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, K. Dainius, T. Januševičius, E. Pranevičius, P. Kablys, J. Kvėglys, A. Budrikas, G. Verdingas; „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, K. Račkauskis, S. Luščikas, „valstietis“ V. Krikščiūnas.

Nepartiniai V. Aleknienė ir G. Lipnevičius nebalsavo už šį dokumentą.

Vyriausybės atstovo teikimas privalo būti apsvarstytas artimiausiame posėdyje.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi