Socialiniai tinklai

Aktualijos

Atsinaujinusios bažnyčios džiugina parapijiečius

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia per savo gyvavimo laikotarpį patyrė nemažai išbandymų: du kartus sudegė, ją atstatė vokiečių belaisviai, 1987 m. buvo perstatyta parapijiečių ir tuometinio klebono, kunigo Liongino Vaičiulionio pastangomis. Bėgant laikui bažnyčios fasadas nušiuro ir nebepuošė Dievo namų.

Tikintieji pagalbos kreipėsi į Tarybos narį

Radviliškio bažnyčia – tikinčiųjų parapijiečių traukos centras, todėl natūralu, jog gyventojai ją nori matyti gražią ne tik iš vidaus bet ir iš išorės. Neseniai buvo atnaujintos bažnyčios pagrindinės durys, tad ir radviliškiečiai, ir miesto svečiai gali pasigrožėti menininko Martyno Gaubo kūriniu, kuriame pavaizduoti krikščionybės simboliai.

Atnaujinus bažnyčios duris, tikintiesiems akis pradėjo badyti aptrupėjęs maldos namų fasadas. Parapijiečiai kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių, prašydami atkreipti dėmesį į apgailėtiną išorinę bažnyčios pastato būklę.

Tarybos narys G. Lipnevičius sureagavo į  gyventojų prašymus ir  nuvyko apžiūrėti Radviliškio bažnyčios fasado. Pamatytas vaizdas buvo ne koks: fasado tinkas aptrupėjęs, kai kur nusilupę dažai.

G. Lipnevičius  aptrupėjusio bažnyčios fasado problemą aptarė su klebonu Tadu Rudžiu. Gavęs jo pritarimą, Tarybos narys teikė Tarybai siūlymą – Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios remontui skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto.

Bažnyčios remontui skirta lėšų

Vasario 27 d. vykusiame posėdyje Tarybos nario G. Lipnevičiaus siūlymas buvo patvirtintas ir Radviliškio bažnyčios remontui skirta trisdešimt tūkstančių eurų.

„Labai džiaugiuosi, kad mano siūlymą palaikė ir kiti Tarybos nariai, dėkoju ir administracijos darbuotojams. Juk čia mūsų, krikščionių, vienintelė Radviliškio miesto bažnyčia, kurioje lankausi ir aš, ir mano šeima, kaimynai, draugai, bendruomenės nariai. Mes privalome ja  rūpintis. Dėkoju mūsų klebonui, dekanui Tadui Rudžiui ir kunigui Edvardui Zeidotui už kasdienį rūpinimąsi mumis, tikinčiaisiais“,- sakė G. Lipnevičius.
Be pagalbos tokį darbą atlikti – iššūkis

Už Radviliškio rajono savivaldybės tarybos skirtas lėšas buvo sutvarkyta Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios išorė – perdažytas fasadas.
„Be išorinės pagalbos pačiai parapijai tokius darbus atlikti būtų iššūkis. Visgi parapijiečių ekonominės galimybės nėra labai didelės“,- kovo mėnesį prasidėjus bažnyčios remontui sakė klebonas T. Rudys.

Džiugu, kad kai kurie Tarybos nariai ne tik kalba, tačiau realiais darbais prisideda prie rajono žmonių gerovės kūrimo. Šiandien Radviliškio bažnyčioje visi remonto darbai baigti ir ji  parapijiečius pasitinka pagražėjusi, atsinaujinusi.

Šeduvoje taip pat kvepia dažais

Viena gražiausių Radviliškio rajono bažnyčių – Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia, esanti Šeduvoje,  taip pat vykdo statybos bei remonto darbus. Jau seniai tikintieji pastebėjo gražiai sutvarkytą šventovės vidų bei  gražėjančią išorę. Šeduvos bažnyčią, negailėdamas nei laiko, nei savo jėgų, puoselėja klebonas  Virginijus Kazaitis.

Prie Šeduvos bažnyčios tvarkymo savo aukomis prisidėjo ir tikintieji.

(Bus daugiau)

Jonas PetrikasAktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019