Atsinaujinusios bažnyčios džiugina parapijiečius

Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia per savo gyvavimo laikotarpį patyrė nemažai išbandymų: du kartus sudegė, ją atstatė vokiečių belaisviai, 1987 m. buvo perstatyta parapijiečių ir tuometinio klebono, kunigo Liongino Vaičiulionio pastangomis. Bėgant laikui bažnyčios fasadas nušiuro ir nebepuošė Dievo namų.

Tikintieji pagalbos kreipėsi į Tarybos narį

Radviliškio bažnyčia – tikinčiųjų parapijiečių traukos centras, todėl natūralu, jog gyventojai ją nori matyti gražią ne tik iš vidaus bet ir iš išorės. Neseniai buvo atnaujintos bažnyčios pagrindinės durys, tad ir radviliškiečiai, ir miesto svečiai gali pasigrožėti menininko Martyno Gaubo kūriniu, kuriame pavaizduoti krikščionybės simboliai.

Atnaujinus bažnyčios duris, tikintiesiems akis pradėjo badyti aptrupėjęs maldos namų fasadas. Parapijiečiai kreipėsi į Tarybos narį Gediminą Lipnevičių, prašydami atkreipti dėmesį į apgailėtiną išorinę bažnyčios pastato būklę.

Tarybos narys G. Lipnevičius sureagavo į  gyventojų prašymus ir  nuvyko apžiūrėti Radviliškio bažnyčios fasado. Pamatytas vaizdas buvo ne koks: fasado tinkas aptrupėjęs, kai kur nusilupę dažai.

G. Lipnevičius  aptrupėjusio bažnyčios fasado problemą aptarė su klebonu Tadu Rudžiu. Gavęs jo pritarimą, Tarybos narys teikė Tarybai siūlymą – Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios remontui skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto.

Bažnyčios remontui skirta lėšų

Vasario 27 d. vykusiame posėdyje Tarybos nario G. Lipnevičiaus siūlymas buvo patvirtintas ir Radviliškio bažnyčios remontui skirta trisdešimt tūkstančių eurų.

„Labai džiaugiuosi, kad mano siūlymą palaikė ir kiti Tarybos nariai, dėkoju ir administracijos darbuotojams. Juk čia mūsų, krikščionių, vienintelė Radviliškio miesto bažnyčia, kurioje lankausi ir aš, ir mano šeima, kaimynai, draugai, bendruomenės nariai. Mes privalome ja  rūpintis. Dėkoju mūsų klebonui, dekanui Tadui Rudžiui ir kunigui Edvardui Zeidotui už kasdienį rūpinimąsi mumis, tikinčiaisiais“,- sakė G. Lipnevičius.
Be pagalbos tokį darbą atlikti – iššūkis

Už Radviliškio rajono savivaldybės tarybos skirtas lėšas buvo sutvarkyta Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios išorė – perdažytas fasadas.
„Be išorinės pagalbos pačiai parapijai tokius darbus atlikti būtų iššūkis. Visgi parapijiečių ekonominės galimybės nėra labai didelės“,- kovo mėnesį prasidėjus bažnyčios remontui sakė klebonas T. Rudys.

Džiugu, kad kai kurie Tarybos nariai ne tik kalba, tačiau realiais darbais prisideda prie rajono žmonių gerovės kūrimo. Šiandien Radviliškio bažnyčioje visi remonto darbai baigti ir ji  parapijiečius pasitinka pagražėjusi, atsinaujinusi.

Šeduvoje taip pat kvepia dažais

Viena gražiausių Radviliškio rajono bažnyčių – Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčia, esanti Šeduvoje,  taip pat vykdo statybos bei remonto darbus. Jau seniai tikintieji pastebėjo gražiai sutvarkytą šventovės vidų bei  gražėjančią išorę. Šeduvos bažnyčią, negailėdamas nei laiko, nei savo jėgų, puoselėja klebonas  Virginijus Kazaitis.

Prie Šeduvos bažnyčios tvarkymo savo aukomis prisidėjo ir tikintieji.

(Bus daugiau)

Jonas PetrikasTotal
2
Shares
Related Posts