Dėl Šeduvoje sumuštos sugyventinės – laisvės atėmimas

Išgertuvės Šeduvoje, Panevėžio gatvėje, 2022 m. kovo 1 d. pasibaigė visišku chaosu – į areštinę pakliuvo abu sugyventiniai – tiek vyras, tiek moteris, kadangi smurtavo vienas prieš kitą. Neblaivus (nustatytas 2,76 promilių girtumas) 33 metų vyras konflikto metu sumušė neblaivią (nustatytas 2,21promilės girtumas) 51 metų sugyventinę. Jis netrukus buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Tą patį vakarą šio vyro sugyventinė, kartu gyvenanti tik apie tris mėnesius, gyvenimo draugui dubenėliu sudavė į galvą ir taip pat buvo pristatyta į areštinę „pailsėti“.

Moterį mušė ir tąsė už plaukų du kartus

Šeduvis Miroslav Černevič kovo 30 d. buvo teisiamas net už dvi nusikalstamas veikas, numatytas Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 2 dalyje. Į teismą šeduvis buvo pristatytas suimtas. Jis prieš savo sugyventinę rankas ir kojas kilnojo tą patį vakarą du kartus: apie 17.30 val. ir apie 21.00 val. Nukentėjusiajai buvo padarytas nežymus sveikatos sutrikdymas – veide, galvoje bei kakle padarytos kraujosruvos, nubrozdinimai, iškrito dantis.

Nukentėjusioji pareiškė pastabas dėl alkoholio vartojimo

Iš nukentėjusiosios parodymų baudžiamojoje byloje ryškėja to vakaro „paveikslas“. 51 metų moteris papasakojo, kad tą vakarą sugyventinis į namus parsinešė degtinės ir gėrė ją vienas. Jai tai nepatiko, todėl sugyventiniai apsižodžiavo. Netrukus vyras atsistojo ir ėmė moteriai smūgiuoti kumščiu, parvertė ant žemės, tempdamas už plaukų, galimai spardė kojomis.

Pabėgo pas draugę, tačiau ir ten ją užklupo sugyventinio kumščiai

Išsigandusi tokių sugyventinio veiksmų, I. I. pabėgo pas draugę. Ten susėdo vartoti alkoholį. Į policiją moteris nesikreipė, nes tikėjosi su Miroslav susitaikyti, nes primušė ją pirmą kartą. Deja, po kiek laiko prie išgėrinėtojų kompanijos prisijungė ir nukentėjusiosios gyvenimo draugas. Tuo metu sugyventiniai susitaikė, tačiau ramu buvo tik kuriam laikui. Netrukus į moters telefoną paskambino vienas jos pažįstamas, sugyventinis sukėlė pavydo sceną ir vėl ėmė daužyti kumščiais. Nuo smūgio į veidą iškrito dantis. Moteris vėl buvo tąsoma už plaukų. Policiją iškvietė nukentėjusiosios draugė, tą vakarą kartu vartojusi alkoholį.

Teistas 8 kartus ir išvadų nedaro

Kaltinamasis, nors ir jauno amžiaus, tačiau teistas jau 8 kartus, sugyventinę primušė ir naują nusikalstamą veiką padarė, neišnykus teistumui už ankstesnių nusikalstamų veikų padarymą. Teismas įvertino tai, kad Miroslav Č. nuolat daro smurtinius nusikaltimus, anksčiau skirtos bausmės nepadarė kaltinamajam teigiamos įtakos, jis vis tiek nedaro išvadų, nekeičia gyvenimo būdo. Prieita išvados, kad pagelbėti keisti elgesį gali tik laisvės atėmimo bausmė.

Skirtas laisvės atėmimas

Pripažinus Miroslav Černevič kaltu dėl dviejų smurto epizodų, jam skirta subendrinta galutinė 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Bausmės terminas skaičiuojamas nuo nuosprendžio paskelbimo dienos 2022 m. kovo 30 d. Pagal baudžiamąjį įstatymą, nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Kokia bausmė buvo skirta moteriai, sudavusiai savo sugyventiniui dubenėliu, duomenų teismas nepateikė.

Rita Grigalienė

Total
41
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts