Valstybės dienos išvakarėse – įspūdingas reginys

Ugnies, muzikos ir poezijos fejerija Valstybės dienos išvakarėse Aušros aikštėje Radviliškyje sukvietė radviliškiečius dar kartą pagalvoti apie valstybingumo reikšmę ir žmogaus santykį su valstybe.

Minint Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimo dieną liepos 6-ąją, jos išvakarėse Radviliškio miesto aikštėje buvo pristatytas jau tradicinis, ketvirtasis, Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektas „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“.

J. Marcinkevičiaus poemos „Mindaugas“ teksto meninė interpretacija, pasitelkiant vaizdą, judesį, garsą ir šviesą, pojūčius, nukėlė renginio žiūrovus laiku į kuriamos valstybės ištakas.

Poemos „Mindaugo“ tekstą skaitė radviliškietis aktorius Mindaugas Capas, muzikos, šokio, ugnies ir šviesos atmosferą kūrė kolektyvas „Viduramžiai LT“ bei viduramžių muzikos grupė „Ambera“.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė, remia „Vilės gėlės“, „Mini virtuvėlė“, jį padeda įgyvendinti Radviliškio miesto seniūnija, „Viduramžiai LT“.

O Valstybės dieną radviliškiečiai pasitiko giedodami „Tautišką giesmę“.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Total
1
Dalinasi
Related Posts