Socialiniai tinklai

Aktualijos

Nesaugomus pinigus vagys gaudo

Avatar

Paskelbta

data

Pinigus po automobilio kilimėliu slėpęs Radviliškio rajono gyventojas rugpjūčio 27 d. buvo apvogtas – neteko kelių tūkstančių eurų. Ar kilimėlis – patikima  saugykla pinigams? Ko gero, daugelis, išgirdę  šį klausimą, tik nusišypsos, o  pridurmui paleis dar ir kritinį komentarą.  Iš tikrųjų, tai taip (ne)saugomus pinigus akylai gaudo vagys.

Šios vagystės tyrimą pradėję Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pirmą įtariamąjį sulaikė jau kitą dieną. Statybos sektoriuje dirbantis ir gerbūvio tvarkymo darbus atliekantis 62 metų nukentėjusysis pareigūnams galimus įtariamuosius nurodė pats.

Vyras pareigūnams papasakojo, kad  pagalbininku gegužės mėn. pagal rastą darbo paieškos skelbimą pasikvietė 22 metų vaikiną, kuris  atsivedė dar  ir savo 20-metį draugą.  Nei vieno iš minėtų asmenų jis iki tol nepažinojo.  Užmokestį  už darbus Radviliškio rajono gyventojas dažniausiai gaudavo grynaisiais pinigais ir juos pasidėdavo savo krovininiame autobuse, po kilimine danga. Apie tai, kur slepiami pinigai, žinojo ir kartu su vyru dirbę jaunuoliai, kurie buvo įgiję jo pasitikėjimą. Kol po kilimėliu guldavo šimtai eurų, kolegos dar atsilaikė, o štai, kai po juo atgulė  tūkstantinė suma, imuniteto vagystei vaikinams nebeliko – jie nutarė pasisavinti lengvai prieinamus pinigus.

Praėjus kelioms dienoms po keliatūkstantinio atlygio už darbus gavimo, jie nutarė patikrinti,  ar gautieji pinigai tebėra jų darbdavio automobilyje ir juos pasisavinti.  Rugpjūčio 27 d. planas buvo realizuotas: vienas iš neužrakinto automobilio vogė pinigus, kitas stebėjo, kad apvagiamasis to nepastebėtų. Kai darbdavys vieno jų pasigedo, antrasis atsakė, kad šis bloguoja, nes vakar „prisivalgė skystos duonos“. Po keleto minučių, pasiteisinęs, kad reikia pas gydytoją, dingo ir antras pagalbininkas. Po kurio laiko 62 metų vyras, automobiliu nuvykęs susimokėti už pirktas statybines medžiagas,  po kilimėliu neberado nė vieno euro. Ir tada radviliškietis suprato, kur jo pinigėliai:  puolė  skambinti savo darbininkams, tačiau nei vienas, nei kitas į telefono skambučius neatsiliepė.  Na, o šie lengva ranka leido pagrobtuosius tūkstančius, pirkdami įvairiausius daiktus ir dovanas artimiesiems. Kol kas dar tikslinama pavogtoji suma, nes nukentėjusysis teigia, kad dingo  4200 eurų, įtariamieji pripažįsta pavogę 3500 eurų.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pirmą sulaikė  20-metį. Radviliškio rajono gyventojas  slapstėsi pas savo sugyventinę, kuri pareigūnams bandė įteigti, kad jos draugo pas ją nėra. Tačiau pareigūnai vis dėlto nutarė gyvenamąjį namą apžiūrėti detaliau ir negyvenamoje, rakandais užverstoje patalpoje,  rado už spintos besislepiantį anksčiau už vagystę jau teistą vaikiną. Tą pačią dieną buvo sulaikytas ir jo 22 metų bendrininkas, gyvenantis Telšių rajone.

Operatyviai sulaikius įtariamuosius, pavyko išgelbėti dalį pavogtųjų pinigų, kurių per trumpą laiką jie nespėjo išleisti, bei surasti ir paimti už vogtus pinigus įsigytus daiktus.

Abiem pareikšti įtarimai dėl vagystės, jiems skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Asfaltas Polekėlė – Šilėnai darosi nesaugus

Avatar

Paskelbta

data

Visi laukėme asfalto ant kelio  Polekėlė – Šilėnai, svajojome, kaip bus gerai, kai jį išlies. Iš tiesų teko laukti ilgai, buvo galvojama, jog tai ir liks tik svajonė.

Na, jau turime asfaltą daugiau nei trejus metus. Kad ir su broku išlietas, tačiau vis tiek jis yra. Jau ir vidury asfalto punktyrinė linija nudažyta. Vadinasi,  mūsų asfaltą priėmė  jį  tikrinusi komisija, tačiau  broko nesurado. Mano manymu, viskas  buvo gražiai užglaistyta ir nebėra nei vieno kalto – juk visiems reikia kažkokios naudos – mes, lietuviai, jau tokie  esame.  Ir niekam visiškai nesvarbu, kad turime  banguotą asfaltą,visi tyli, visiems gerai.
Tik iškyla dar viena, galima sakyti, didelė bėda – mes asfalto visiškai nesaugome. Kiekvieną rudenį ir pavasarį mūsų asfaltas teršiamas  purvu. Šalia asfaltuoto kelio yra dirbami laukai, iš kurių išrieda
traktoriai  dumblinais ratais ir padargais. Ūkininkai  ir darbininkai nepasirūpina  nusivalyti savo technikos – ir pirmyn per asfaltą, kuriuo  purvas driekiasi net po keletą kilometrų. O jei palijo, pabandyk užvažiavęs ant purvo juostos pastabdyti – gali griovyje greitai atsidurti. Štai taip mes saugome savo turtą: išsiliejame lauktą asfaltą, o po to „riaumojame“ per dumblynus. Kada pagaliau  visa tai baigsis?
Žmonės mišką vežė, krovė rąstus, atrodo, prišiukšlino, tačiau pravažiavus po valandos gražu žiūrėti: sutvarkyta, nušluota. Kodėl vieni galime po darbų susitvarkyti, o kitiems visiškai tvarka nerūpi?
Na, manau, reikia tai išsiaiškinti. Nuvykau į Radviliškio rajono policijos komisariatą.  Komisariate sutikau vyriausiąjį patrulį R. Janušką su kitu pareigūnu ir jiems ir išdėsčiau visą situaciją. Nieko daug negalvojęs, R. Januška pasakė, kad turi būtinai kelią sutvarkyti prišiukšlinę vairuotojai.  Pareigūnas pasakė,  kad reikia internetu  www.e-policija.lt  užrašyti tokį įvykį ir jie ryte radę  pranešimą  greitai sureaguos, nuvažiuos apžiūrėti, nustatys kaltininkus ir nubaus tokius netvarkingus vairuotojus.  Manau, kad  perskaitę laikraštyje šią informaciją žmonės pradės  tvarkytis ir  visi supras, kad negalima asfalto teršti, jį reikia saugoti.

Saulius TaločkaSkaityti daugiau

Aktualijos

Sveikatos piramidė

Avatar

Paskelbta

data

Yra visokių piramidžių: poreikių, finansinių ir pan. Į savotišką piramidę man panaši Radviliškio poliklinika. Kodėl? Pabandysiu paaiškinti.
Kaip ir kiekviena piramidė, taip ir poliklinika, turi papėdę, kurią prižiūri ir puoselėja šios srities profesionalai. Poliklinikos aplinka – viena gražiausių mieste, kitoms gydymo įstaigoms iki jos toloka, tektų pasitempti. Ir apskritai pradedu nuo piramidės papėdės, o ne nuo viršaus, kaip būdavo priimtina tarybiniais laikais. Be to, be ūkio dalies  jokia įstaiga funkcionuoti negali.
Kaip piramidę, polikliniką supa kiti svarbūs jos funkcionavimui statiniai. Tai Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių ambulatorijos ir 11medicinos punktų. Atskiras buveines turi Psichikos sveikatos centras ir odontologai. Kasdien tūkstantinius klientų srautus aptarnauja 29 gydytojai, per šešiasdešimt vidurinio personalo darbuotojų.
Pirmajame piramidės (poliklinikos) aukšte pacientų laukia rūbinė, registratūra, elektrokardiogramų, procedūrinis ir profilaktinių apžiūrų kabinetai. Atskirai paminėsiu statistikos,Tiesiogiai stebimų trumpo gydymo kurso (DOST) kabinetą, vaistinę, aptarnaujančia klientus nuo 8 iki 19 val., bei įspūdingai skambantį „Izoliatorių“. Į jį (izoliatorių) pro atskirą įėjimą patenka sunkiomis užkrečiamomis ligomis sergantys ligoniai. Pirmajame aukšte rasite chirurgus, ginekologus ir šeimos gydytojus.
Antrasis aukštas dėl poliklinikos architektūrinių ypatumų neturi lifto, bet esant reikalui kiti specialistai nusileidžia pas lankytojus. Antrasis aukštas – šeimos ir vaikų gydytojų karalija. Čia taip pat yra buhalterija, administracija (direktorius direktoriaus pavaduotojas medicinai, vyr. slaugytoja-slaugos administratorė ir kt. asmenys, atsakingi už poliklinikos darbą). Sutikite, panašumas su piramide yra, bet šis straipsnelis ne tam.
Poliklinika, arba oficialiai VšĮ Radviliškio r. Pirminis sveikatos priežiūros centras, yra sudariusi sutartį vykdyti vyrų ir moterų kraujo profilaktinius tyrimus. Taikomos didelės nuolaidos. Jie tiems, kurie nori itin išsamaus savo sveikatos žemėlapio ir prognozių. Šie tyrimai nepriklauso prie nemokamų tyrimų kategorijos, tačiau, kaip patys suprantate, sveikata – didžiausias turtas. Pridursiu dar vieną pliusą- odontologų paslaugos nemokamos, teks susimokėti tik už medžiagas ir visa paslauga bus pigiausia rajone. Kviečiame kreiptis į mūsų specialistus, adresas: Gedimino g. 9 B, Radviliškis.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019