Nesaugomus pinigus vagys gaudo

Pinigus po automobilio kilimėliu slėpęs Radviliškio rajono gyventojas rugpjūčio 27 d. buvo apvogtas – neteko kelių tūkstančių eurų. Ar kilimėlis – patikima  saugykla pinigams? Ko gero, daugelis, išgirdę  šį klausimą, tik nusišypsos, o  pridurmui paleis dar ir kritinį komentarą.  Iš tikrųjų, tai taip (ne)saugomus pinigus akylai gaudo vagys.

Šios vagystės tyrimą pradėję Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pirmą įtariamąjį sulaikė jau kitą dieną. Statybos sektoriuje dirbantis ir gerbūvio tvarkymo darbus atliekantis 62 metų nukentėjusysis pareigūnams galimus įtariamuosius nurodė pats.

Vyras pareigūnams papasakojo, kad  pagalbininku gegužės mėn. pagal rastą darbo paieškos skelbimą pasikvietė 22 metų vaikiną, kuris  atsivedė dar  ir savo 20-metį draugą.  Nei vieno iš minėtų asmenų jis iki tol nepažinojo.  Užmokestį  už darbus Radviliškio rajono gyventojas dažniausiai gaudavo grynaisiais pinigais ir juos pasidėdavo savo krovininiame autobuse, po kilimine danga. Apie tai, kur slepiami pinigai, žinojo ir kartu su vyru dirbę jaunuoliai, kurie buvo įgiję jo pasitikėjimą. Kol po kilimėliu guldavo šimtai eurų, kolegos dar atsilaikė, o štai, kai po juo atgulė  tūkstantinė suma, imuniteto vagystei vaikinams nebeliko – jie nutarė pasisavinti lengvai prieinamus pinigus.

Praėjus kelioms dienoms po keliatūkstantinio atlygio už darbus gavimo, jie nutarė patikrinti,  ar gautieji pinigai tebėra jų darbdavio automobilyje ir juos pasisavinti.  Rugpjūčio 27 d. planas buvo realizuotas: vienas iš neužrakinto automobilio vogė pinigus, kitas stebėjo, kad apvagiamasis to nepastebėtų. Kai darbdavys vieno jų pasigedo, antrasis atsakė, kad šis bloguoja, nes vakar „prisivalgė skystos duonos“. Po keleto minučių, pasiteisinęs, kad reikia pas gydytoją, dingo ir antras pagalbininkas. Po kurio laiko 62 metų vyras, automobiliu nuvykęs susimokėti už pirktas statybines medžiagas,  po kilimėliu neberado nė vieno euro. Ir tada radviliškietis suprato, kur jo pinigėliai:  puolė  skambinti savo darbininkams, tačiau nei vienas, nei kitas į telefono skambučius neatsiliepė.  Na, o šie lengva ranka leido pagrobtuosius tūkstančius, pirkdami įvairiausius daiktus ir dovanas artimiesiems. Kol kas dar tikslinama pavogtoji suma, nes nukentėjusysis teigia, kad dingo  4200 eurų, įtariamieji pripažįsta pavogę 3500 eurų.

Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai pirmą sulaikė  20-metį. Radviliškio rajono gyventojas  slapstėsi pas savo sugyventinę, kuri pareigūnams bandė įteigti, kad jos draugo pas ją nėra. Tačiau pareigūnai vis dėlto nutarė gyvenamąjį namą apžiūrėti detaliau ir negyvenamoje, rakandais užverstoje patalpoje,  rado už spintos besislepiantį anksčiau už vagystę jau teistą vaikiną. Tą pačią dieną buvo sulaikytas ir jo 22 metų bendrininkas, gyvenantis Telšių rajone.

Operatyviai sulaikius įtariamuosius, pavyko išgelbėti dalį pavogtųjų pinigų, kurių per trumpą laiką jie nespėjo išleisti, bei surasti ir paimti už vogtus pinigus įsigytus daiktus.

Abiem pareikšti įtarimai dėl vagystės, jiems skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts