Socialiniai tinklai

Aktualijos

Dėl netvarkos prie konteinerių visi kalti, tik ne valdininkai …

Avatar

Paskelbta

data

Ilgokai  „Stop“ juostomis buvę apjuosti pusiau požeminiai konteineriai Radviliškio mieste pradėjo veikti, tačiau  tai gyventojų nepradžiugino – į pusiau požeminius konteinerius netelpa visos buitinės atliekos, šalia konteinerių išaugo šiukšlių maišų krūvos.

Radviliškiečiai – apsišikėliai

Radviliškio rajono meras konservatorius A. Čepononis,  prieš  kurį laiką išvadinęs rajono gyventojus  skambiu  „apsišikėlių“ vardu, lieka ištikimas sau. Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijai pasiteiravus, kas kaltas, kad šiukšlės netelpa į požeminius konteinerius ir prie jų kaupiasi  maišelių su atliekomis kalnai, meras A. Čepononis atsakė, jog kalti patys gyventojai, nemokantys ir nenorintys rūšiuoti šiukšlių, ir aišku, nekaltas, nei vienas valdininkas, kad buvo buvo blogai paskaičiuoti per maži konteineriai bei per retas jų išvežimas, cituojame: „Gyventojai nerūšiuoja, tad plastikas, popierius ir stiklas metami į mišriųjų atliekų konteinerius. Taip padidėja mišriųjų atliekų kiekis ir konteineriai greičiau persipildo“.
Ir dar viena bėda – gyventojai nebežino, į kokius konteinerius nešti šiukšles. Pasak mero, gyventojai iš įpročio buitines atliekas neša  į buvusią konteinerių vietą, kai čia pat, po langais ir balkonais, įrengti naujieji konteineriai. Tad tokiems nesąmoningiems piliečiams ant  konteinerių dangčių žadama užklijuoti lipdukus, kokiam namui kuris konteineris priklauso.

Dar vieną problemą, kodėl  naujųjų  konteinerių aikštelėse  susikaupia daug šiukšlių maišų, įvardijo meras – pasirodo, radviliškiečiai daugiausia šiukšlių išmeta  sekmadieniais. Ką gi, į darbą eiti nereikia, tad  ir šiukšlina  miestelėnai…

Iš savivaldybės gautame rašte sakoma, kad  bus ieškoma išeities dėl sekmadieninių šiukšlių krūvų – galbūt buitinių atliekų išvežimas iš ketvirtadienio bus perkeltas į sekmadienį.

Piktybiški gyventojai

Taip pat savivaldybės valdininkai piktinasi gyventojais, nerandančiais kelio  į už kelių kilometrų Žironuose esantį atliekų surinkimo punktą – pasak valdininkų, prie konteinerių aikštelių randama buitinės technikos, statybinių atliekų, baldų. Žinoma, tai neleistina, tačiau ką daryti močiutei, neturinčiai automobilio ir negalinčiai buitinės technikos bei baldų nuvežti iki Žironų atliekų surinkimo punkto? Galbūt savivaldybei reikėtų  derėtis su vežėjais, kad jie dažniau apvažiuotų surinkdami stambiagabarites atliekas – kol kas jos surenkamos tik du kartus per metus.

Beje, dėl netvarkos prie konteinerių kaltinami ir privačių namų gyventojai, nelegaliai atsikratantys buitinėmis atliekomis, jas nešdami į daugiabučių namų gyventojams skirtas konteinerių aikšteles.

Nemalonūs kvapai – natūralus dalykas

Radviliškiečiai jau kelerius metus pratinami prie nosiai nemalonių kvapų – pradėjus srutomis laistyti laukus, miestą apgaubia dvoko debesis, tad dėl  sklindančių nemalonių kvapų iš naujų konteinerių, valdininkų nuomone, gyventojai tikrai neturėtų skųstis. Beje, dėl nemalonių kvapų, sklindančių iš pusiau požeminių konteinerių, pastatytų po radviliškiečių langais ir balkonais, ir vėl kaltinami patys  gyventojai, cituojame: „Nemalonaus kvapo iš tinkamai surūšiuotų atliekų būna žymiai mažiau“.

Na, o dėl gyventojų skundų, kad iš buitines atliekas vežančių automobilių krenta šiukšlės ir ant šaligatvių liejasi neaiškios  kilmės dvokiantis skystis, taip pat surastas atsakymas – valdininkai kviečia gyventojus būti pakančiais, nes … atliekų  vežėjai dar neįgudę dirbti su nauja technika.

Tad kiek dar radviliškiečiai turės taikstytis su nosį riečiančiais kvapais iš konteinerių, neaišku – gal tol, kol valdininkai viską susiderins, o vežėjai įgus dirbti su nauja technika?

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Radviliškio ligoninėje – Covid -19 viruso protrūkis

Avatar

Paskelbta

data

Neseniai Radviliškio ligoninė išgarsėjo dėl šioje įstaigoje išplitusios niežų epidemijos, rugsėjo 14 dieną redakciją  pasiekė  ligoninės  darbuotojų  informacija dėl Covid – 19 virusu  užsikrėtusių ligonių bei darbuotojų.

Covid – 19 viruso židinys – Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje

Į savaitraščio  redakciją kreipėsi Radviliškio ligoninės darbuotojos dėl Covid -19 viruso plitimo šioje įstaigoje. Pasak besikreipusiųjų, šią informaciją ligoninės vadovas V. Smalinskas bando nuslėpti, o pačioje ligoninėje kilusi didelė sumaištis.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija  nedelsiant kreipėsi į Radviliškio ligoninės vadovą V. Smalinską  dėl  situacijos paaiškinimo, tačiau  net kitą dieną atsakymo dar nebuvo gauta. Tikimės, kad direktorius turi svarbesnių reikalų, nei informuoti radviliškiečius apie niežų ir koronaviruso epidemijas Radviliškio ligoninėje.

Savaitraščio redakcija  kreipėsi ir į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą bei Radviliškio rajono savivaldybės  vadovus, prašydama patikslinti informaciją dėl koronaviruso paplitimo ligoninėje.

Atsitiktinumas, ar ne, bet tik  pateikus užklausą Sveikatos apsaugos ministerijai, po kurio laiko rajono savivaldybė savo socialinėje paskyroje pranešė apie Covid – 19 virusu užsikrėtusį Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pacientą bei darbuotoją.

Iš savivaldybės atsiųstame rašte informacija apie koronavirusą ligoninėje buvo patvirtinta: „Šiuo metu testuojami tiek skyriuje dirbantys slaugos darbuotojai, tiek pacientai, aiškinamasi ligos išplitimo mastas. Susirgęs pacientas išvežtas į Šiaulių infekcinę ligoninę tolesniam gydymui“.
Rugsėjo 16 dieną buvo pranešta, kad užfiksuoti dar du Covid-19 ligos atvejai Radviliškio rajone. Vienas atvejis iš užregistruotųjų siejamas su Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriumi. Susirgę asmenys izoliuoti. Asmenys, turėję kontaktų su susirgusiaisiais, įspėti dėl būtinybės izoliuotis. Vadinasi, Covid – 19 virusas Radviliškio ligoninėje  bei  rajone žaibiškai plinta.

Informacijos skelbti nebuvo reikalo?

Pasiteiravus savivaldybės vadovų, kodėl informacija apie Covid – 19 viruso židinį Radviliškio ligoninėje buvo paskelbta tik 15 valandą, kai ligoninės personalo darbuotojai panikuoti pradėjo daug anksčiau. Pasak  rajono vadovų, „informacija apie naujus COVID-19 atvejus paskelbiama visuomenei tuomet, kai ji būna gaunama iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, kai ji yra tiksli ir aiški. Grėsmę pacientams ir darbuotojams labiau kelia skleidžiami gandai, kurie sėja baimę ir paniką“. 
Tikėtina, kad  labiau paniką ir baimę sėja nežinomybė apie viruso paplitimo mastą bei jo ištakų vietą ir laiku nepateikta savivaldybės valdininkų  informacija. Pakalbinti radviliškiečiai buvo sunerimę, kodėl nei meras, nei Ekstremalių situacijų komisijos operacijų centro koordinatorius E. Pranys laiku nepranešė apie koronaviruso plitimą pačios ligoninės viduje.

Ligoninėje pacientų lankymas draudžiamas

Pasiteiravus, ar dėl  koronaviruso  išplitimo Radviliškio ligoninėje ji bus uždaryta, buvo atsakyta, kad to daryti nėra būtinybės. Šiuo metu pacientai aptarnaujami Radviliškio konsultacinėje poliklinikoje, o ligoninės stacionare gulinčių pacientų lankymas  uždraustas.

(Bus daugiau)

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškio geležinkelio stotyje rastas baltarusiškų rūkalų krovinys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio geležinkelio stotyje pasieniečiai aptiko, įtariama,
krovininiu traukiniu iš Baltarusijos atgabentus 8 tūkst. pakelių
kontrabandinių cigarečių.

Ketvirtadienį Radviliškio geležinkelio stotyje Valstybės sienos
apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai kartu su AB
„Lietuvos geležinkeliai“ Saugos ir rizikų valdymo departamento
darbuotojais rado 30 polietilenu apvyniotų paketų. Jie gulėjo šalia
geležinkelio bėgių prie krovininio traukinio sąstato, kuris prieš
kelias valandas atvyko į šią stotį iš Baltarusijos.

Aptikti paketai buvo drėgni, nes, manoma, buvo į Lietuvą atgabenti
cisternoje su skystomis trąšomis.

Išardę paketus pasieniečiai rado 7000 pakelių cigarečių „Fest“
ir 1000 pakelių cigarečių „NZ Gold“, paženklintų
baltarusiškais akcizo ženklais.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis
Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Cigaretės saugomos Pagėgių pasienio rinktines Šiaulių pasienio
užkardoje.

Aistė Žalnieraitienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Pagėgių pasienio rinktinės

Viešųjų ryšių vyresnioji specialistė

  +370 46 397849

  Gintaro g. 1, LT-92237 Klaipėda

aiste.zalnieraitiene@vsat.vrm.lt

http://www.pasienis.lt

 

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019