Dėl įžeistos sugyventinės pakalniškietis girtuokliui sulaužė nosį

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje Lukui Lekūnui buvo pareikšti kaltinimai nesunkiai sužalojus žmogų. Ši nusikalstama veika numatyta Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalyje. Teisėja Daiva Šabanskienė bylą išnagrinėjo, priimdama teismo baudžiamąjį įsakymą. Pasirodo, Lukas L. nukentėjusįjį sumušė dėl to, kad tas įžūliai elgėsi su jo sugyventine. Nuo blaivaus, bet smarkiai įpykusio, Pakalniškių kaimo gyventojo smūgių nukentėjusiajam lūžo nosis.

Nubėgo aiškintis dėl įžūlaus elgesio

Byloje įvertinti parodymai, kuriuos bylos dalyviai davė policijos pareigūnams ikiteisminio tyrimo metu. Lukas L. kaltę pripažino visiškai. Jis papasakojo, kad  2022 m. rugpjūčio 19 d., apie 17.50 val., jo sugyventinė I. O., su kuria gyvena apie vienerius metus, į namus parėjo apsiverkusi. Moteris papasakojo, jog, einant iš parduotuvės, vienas to kaimo gyventojų, L. Š., suėmė jai ranka už sėdmenų. Lukui L. sukilo pyktis ir jis išsiruošė prie parduotuvės aiškintis, kodėl taip nepagarbiai buvo elgiamasi su jo moterimi. Nuėjęs, prie parduotuvės, vyras rado 4-5 asmenis, kurių nepažįsta. Tie žmonės, atrodo, iš karto suprato, ko šis žmogus atėjo, ir pasakė, kad L. Š. sėdi automobilyje. Lukas L. pamatė, kad iš tiesų tas žmogus sėdi netoliese esančiame automobilyje ant galinės sėdynės. Įpykęs pakalniškietis pradarė automobilio dureles ir tam vyrui pasakė: „Lipk, pakalbam“. Iš pradžių jis to nenorėjo daryti, bet paskui tiesiog iššoko iš automobilio ir buvo agresyvus.

Primušė ir pasišalino

Tarp vyrų kilo konfliktas. Žodžių neužteko. Lukas L. ėmėsi nukentėjusįjį auklėti ir kumščiais. Pasak kaltinamojo, akivaizdžiai neblaiviam vyrui jis galėjo suduoti maždaug tris kartus į galvą, veidą. Po smūgių Lukas L. vyrą pastūmė, dėl ko tas nukrito ant žemės ir pradėjo sakyti, kad jam skauda šonus.  Anot kaltinamojo, jis nusprendė, kad su tokiu žmogumi geriau nebesivelti į konfliktą, ir išėjo, nebežiūrėdamas, kaip sumuštasis jaučiasi. Kas tam vyrui iškvietė greitąją pagalbą, kaltinamasis sakė nežinantis. Jis esą ant nukentėjusiojo veido kraujo nematė. Lukas L. pripažino, kad savo veiksmais galėjo sulaužyti nosį nukentėjusiajam, sukelti fizinį skausmą, dėl savo veiksmų gailėjosi.

Pliaukštelėjo ar suėmė ranka? 

Nukentėjusysis L. Š. pareigūnams pasakė, kad iki įvykio alkoholį vartojo tris dienas. Tą dieną jis sėdėjo prie laiptų vienas, netoliese buvo daugiau kaimo gyventojų, bet kas jie tokie, neįsidėmėjo. Iš parduotuvės išėjo jam nepažįstama moteris, kurią matė pirmą kartą. L. Š. esą jai tik pliaukštelėjo ranka per sėdmenis. Kadangi vyras buvo girtas, jis nebeprisiminė, ką ta moteris jam sakė ir ką jis atsakė jai. Nukentėjusysis pasakojo, kad atėjęs iš matymo žinomas vyras jį smarkiai sumušė, smūgiavo daug kartų į veidą ir galvą, o jis dėl girtumo negalėjo apsiginti. Kažkas iškvietė greitąją medicinos pagalbą, kuri jį nuvežė į Respublikinę Šiaulių ligoninę. Liudytoja apklausta kaltinamojo sugyventinė I. O. sakė, kad nukentėjusysis jai ne pliaukštelėjo, o suėmė už sėdmenų, po ko liko kraujosruva. Kaltinamojo gyvenimo draugė esą riktelėjusi: „Ką čia darai?”. Tada girtas vyriškis paėmė jai už rankos. Išsigandusi moteris jam pasakė, kad paleistų, nes „gaus į galvą”. Įžūlus vyriškis pasakė, jog „tuoj pati gausi į galvą”, ir ją paleido. Moteris pradėjo verkti ir, grįžusi namo, apie incidentą papasakojo savo draugui.

Nukentėjusysis buvo visiškai girtas

Apžiūrint nukentėjusįjį L. Š., buvo matyti, kad viršugalvyje, plaukuose yra gyjantys sužalojimai bei nosies kuprelėje matomas paraudimas, nosis įlinkusi į kairę. Ligoninė į bylą yra pateikusi pranešimą, iš kurio matyti, kad 2022 m. rugpjūčio 19 d., apie 20.10 val., greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo pristatytas L. Š., kuriam nustatytas 3,38 promilių girtumas, diagnozuotas galvos plaukuotos dalies paviršinis sužalojimas, nosies kaulo lūžis.

Skirtas 8 mėnesių laisvės apribojimas

Teismas tenkino prokuroro pareiškimą ir Luką Lekūną pripažino kaltu pagal Baudžiamojo kodekso 138 straipsnio 1 dalį bei skyrė jam 1 metų laisvės apribojimo bausmę, įpareigojant jį tuo laikotarpiu būti namuose naktį nuo 23 val. iki 6 val. ryto. Išvykimas būtų pateisinamas tik tuo atveju, jeigu nuteistasis gyvenamąją vietą paliktų dėl darbo ar sveikatos problemų. Ši bausmė buvo dar sumažinta trečdaliu, kadangi byla išnagrinėta supaprastinto proceso būdu. Lukas Lekūnas turės atlikti 8 mėnesių laisvės apribojimo bausmę ir vykdyti tą vienintelį įpareigojimą, jeigu Probacijos tarnyba neįtrauks į tam tikras programas dėl smurtinio elgesio keitimo ir panašiai.

Įsiteisės vėliau

Teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų Lukas L. turi teisę pareikšti teismui prašymą surengti žodinį bylos nagrinėjimą teisme ir skirti kitokią bausmę, tik kažin, ar jam tai daryti apsimoka. Juk ir taip paskirta bausmė yra nedidelė. Nuteistajam tokio prašymo nepareiškus, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir pradedamas vykdyti.

Rita Grigalienė

Asociatyvus nuotraukų koliažas

Total
0
Dalinasi
Related Posts