Bloga žinia rūkantiesiems – uždraus rūkyti daugiabučių balkonuose, jei tam prieštaraus kaimynai.

Rūkantiesiems – bloga žinia. Ketvirtadienį Seimas nusprendė, kad nuo 2021 metų bus uždrausta rūkyti šalies daugiabučių namų balkonuose, jei bent vienas namo gyventojas rūkymui prieštaraus.

Projekte nurodoma, kad jei daugiabučio gyventojai ir neprieštaraus rūkymui balkone, rūkantieji privalės užtikrinti, kad dūmai nepatektų į kitų namo gyventojų patalpas.

Nuo 2014 metų Seimas jau kelis kartus atmetė siūlymus drausti rūkyti balkonuose. Pataisų priešininkai argumentuoja, kad draudimo nebūtų įmanoma įgyvendinti.

Daugiausiai diskusijų Seimo salėje ir sulaukė pasiūlymas drausti rūkyti balkonuose.

Parlamentaras, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Antanas Vinkus Seimo salėje ragino balsuoti už įstatymo projektą, pasisakė už draudimą rūkyti balkonuose ir kalbėjo, kad žmonės negali naudotis savo nuosavybe dėl nuolat iš kaimynų sklindančių kvapų, todėl negali būti toleruojamos vieno gyventojo teisės, kai pažeidžiamos kito.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, žmogaus teisė į sveikatą yra pamatinė teisė, o rūkymo metu išsiskiriančios medžiagos yra pavojingos.

Daugiau apribojimų

Spalio 1 d.  Seimas priėmė Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, jas savo parašais parėmė sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ir dar 13 Seimo narių.

Pakeitimais uždrausta rūkyti visose švietimo, socialinių paslaugų įstaigose, kuriose teikiamos socialinės priežiūros ar socialinės globos paslaugos vaikams, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose.

Taip pat bus draudžiama rūkyti darbo vietose esančiose uždarose patalpose – tokiais atvejais gali būti įrengtos specialios patalpos, kuriose leidžiama rūkyti.

Nuspręsta drausti rūkyti lauke vykstančių sporto varžybų ar kitų renginių metu, dengtose viešojo transporto stotelių vietose, vaikų žaidimo aikštelėse ir vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis: prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose. Šis draudimas nebus taikomas rūkymui skirtose vietose.

Total
0
Dalinasi
Related Posts