Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Bibliotekininkės įdarbintos… asmeninėmis mero „skalbėjomis“

Avatar

Paskelbta

data

Myli, nemyli, spjauna… bučiuoja… Tokį žaidimą įsuko savo baltinius toliau viešai skalbiantis rajono meras Antanas Čepononis. Ir, panašu, įsipainiojo į viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

Po pradinukams skirtų portreto piešimo užduočių Lietuvoje pašaipų objektu tapęs politikas ėmėsi bibliotekininkių. Pastarosios buvo įdarbintos siuntinėti asmeninius mero „meilės“ laiškus.

Mero meilės išpažintis

Spalio mėnesį Radviliškio rajono savivaldybei pavaldi Viešoji biblioteka išsiuntinėjo kelias dešimtis laiškų po visą Lietuvą išsibarsčiusiems garsiems radviliškiečiams, susibūrusiems į Radviliškėnų sambūrį.

„Mano mylimiausieji…” kreipėsi A. Čepononis į kraštiečius ir dėkojo už ištikimybę bei palaikymą, skirtą jam ir jo šeimos nariams. „Niekada to nepamiršiu ir dėkingas nešiosiuos širdyje iki paskutinio atodūsio“, – „amžiną” dėkingumą žadėjo meras.

Tačiau, pasirodo, ne visus kraštiečius myli vienodai – „amžiną meilę“ meras prisiekinėjo tik „ypatingai” nusipelniusiems asmenims. Keliasdešimčiai iš kelių šimtų.

Išpažintis nesugraudino

Redakcija sulaukė kraštiečio profesoriaus Algirdo Borsteikos laiško su ironišku komentaru.

„Sutikau šeduvį Vilniuje. Senokai buvom nesimatę, dalinomės naujienomis, ką kuris daugiau žinom apie savo gimtą kraštą“, – rašo šeduvis A. Borsteika. – Jis mane suintrigavo klausdamas, ar aš esu Radviliškio merui Antanui Čepononiui mylimiausias kraštietis? Sakau, kad aš esu jam nelabai patogus su savo įvairiausiais siūlymais, tikriausiai ne. Jis sako, – aš irgi abejojau. Žinojau, kad mylimas esu, bet kad mylimiausias… ir iš savo rankinės, tiesiog mašinoj, kur buvom pasislėpę nuo lietaus, gudriai šypsodamasis išsitraukė nedidelį voką. Jame buvo gražiu šriftu atspausdintas su mero Antano Čepononio parašu kreipinys „Mano mylimiausieji kraštiečiai“…

Kad ir toliau nuo gimtinės esu, vis vien pergyvenu, kad ne viskas taip klojasi, kaip galėtų, džiaugiuosi geromis žiniomis. Džiaugiausi mero pažadu Kultūros ministrei, kad Šeduvos Vaistinės remontui bus skirta lėšų, bus atkurtas krašto muziejaus. Deja… (meras duoto pažado netesėjo,– red. past.)“.

Įstaiga vykdė asmeninę užgaidą

Politiko „meilės“ laiškai kraštiečiams sukėlė šypseną, tačiau aiškėja ir tai, kad meras galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus.

Čepononis pripažino, kad padėkos – jo „asmeninė idėja“. Tikino laiškus rašęs namuose, už asmenines lėšas pirkęs vokus ir pašto ženklus (esą išleido apie 70 eurų). O Viešosios bibliotekos darbuotojos atlikusios „techninį darbą“ – gražiai užrašiusios ranka.

To „techninio darbo“ būta ne tiek ir mažai. Jeigu galima tikėti Radviliškio viešosios bibliotekos direktore Violeta Šukaitiene, išsiųsta apie septynias dešimtis laiškų. Tik štai direktorės ir mero versijos dėl to, kas mokėjo už laiškus, skiriasi.

Direktorės V. Šukaitienės teigimu, lėšas laiškams skyrė savivaldybė. Konkrečios sumos, kiek kainavo asmeninių mero laiškų siuntimas, kiek darbuotojų plušėjo ir kiek laiko sugaišta – neatskleidė.

Trumpai

*Sprendžiant iš mero A. Čepononio paaiškinimo, savivaldybės įstaigos darbuotojos vykdė jo privatų prašymą, todėl įvertinti „meilės“  laiškų istoriją bus prašoma Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos.

*Pastaruoju metu surengta ne viena viešoji mero munduro „skalbimo” operacija. Prieš mėnesį beveik trigubai padidintu savivaldybės finansuojamo laikraščio tiražu išplatintas mero A. Čepononio interviu, kuriame jis skundėsi esąs persekiojamas teisėsaugos.

*Plataus atgarsio Lietuvoje sulaukė ir vienos Radviliškio progimnazijos pradinukams skirta užduotis – nupiešti mero A.Čepononio portretą.

*Radviliškėnų sambūriui priklauso apie tris šimtus kraštiečių – menininkų, rašytojų, poetų, mokslininkų.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi