Bendruomenės popietėje – apie padidėjusias pensijas, šventes, mediciną, savaitraščio pokyčius

Sausio 20 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ popietėje bendruomenės nariai su pirmininku bei Tarybos nariu Gediminu Lipnevičiumi aptarė rajono problemas, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ turinį.

Savaitraštis – bendruomenių rėmėjas

„Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ – bendruomenių rėmėjas, be jo būtų daug sunkiau bendrauti, bendruomenių nariai nesužinotų jiems aktualios informacijos. Buvo skaitytojų pasiūlymas bei pageidavimas į vidurinį laikraščio lanką įdėti televizijos savaitės programą, kurią būtų galima išimti ir pasidėti. Taip pat buvo prašymas įdėti daugiau televizijos programų – TV1 bei TV8. Jeigu bus galimybė, šias programas patalpinsime laikraštyje“,- sakė G. Lipnevičius. Nors kitų bendruomenės narių nuomone, televizijos programų laikraštyje pakanka. Pasak G. Lipnevičiaus, savaitraštis buvo kuriamas klausantis skaitytojų nuomonės. Skaitytojų pageidavimu savaitraštyje bus patalpinami ir savaitės kultūriniai renginiai. Daugelis norėtų, kad savaitraštyje būtų informuojama, kas mirė, tačiau pagal asmens duomenų apsaugos įstatymą tai padaryti nėra galimybės.
„Kai kurie rajono gyventojai sako, kad savaitraštyje aprašomos vien mero, partijų daromos blogybės. Iš tikro būna tik 3-4 kandesni straipsniai, o kituose puslapiuose – pozityvi informacija“,- sakė savaitraščio
leidėjas. Savaitraščio leidėjas G. Lipnevičius bendruomenės nariams pristatė naujieną – nemokamų skelbimų kuponą: „Įdomiausia naujiena – nemokamų skelbimų kuponas. Jis jau yra naujausiame savaitraštyje,
tačiau dar bus tobulinamas. Su šiuo kuponu į savaitraštį galėsite įdėti nemokamus asmeninius pardavimų, pirkimų, nuomos skelbimus, užuojautas, padėkas. Šį kuponą iškirpus iš laikraščio reikėtų atnešti į
redakciją arba galima įmesti į pašto dėžutę, esančią ant redakcijos pastato, ant kurios užrašyta „Paramos centras“. Taip pat kuponus redakcijai galima perduoti per kaimo parduotuvių pardavėjus ar savaitraščio
platintojus. Taip pat G. Lipnevičius paragino kuriančius bendruomenių narius siųsti į savaitraštį savo kūrybą, pastebėjimus, pamąstymus – viskas bus išspausdinta savaitraštyje „Radviliškio kraštas“.

Kita popietė – skirta draugams

Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pristatė kitos popietės temą: „Į kitą „Kavos popietę“ atvyks Baisogalos „Sidabro gijos“ nariai – apie 10-15 žmonių, kurie turi naują vadovę Ziną Terebeizienę.
Popietės tema – „Susitikimas su draugais“. Mūsų bendruomenės auksarankės išvirs cepelinų, kuriais visi vaišinsimės. Cepelinai bus išvirti iš bendruomenės narių surinktų lėšų aukų dėžutėje. Pasidalinsime mintimis, sužinosime, kaip gyvena baisogaliai. Žinau, kad jie organizuos Poezijos šventę vasario pabaigoje, į kurią galbūt pakvies ir mus. Popietėje visi pasišnekučiuosime, išsakysime mintis, problemas.
Gal bendruomenės aktoriai mums suvaidins spektakliuką“.
Popietės dalyviai teiravosi, kodėl „Kavos popietės“ vyksta ne 13 val., kaip anksčiau, o 12 valandą.
„Kai pas mus atvykdavo žymūs politikai, aktoriai ar medikai, buvo dirbančių žmonių prašymas pakeisti
laiką, kad jie galėtų ateiti susitikti su popietės svečiais – popietės laikas buvo suderintas su pietų pertrauka“,- atsakė bendruomenės pirmininkas.

Bendruomenės šventė vyks kovo mėnesį
Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius informavo popietės dalyvius apie „Radviliškio krašto bendruomenės“ ketverių metų gimtadienio datos pakeitimą: „Bendruomenės šventė iš vasario mėnesio perkeliama į kovo 21 dieną. Į šventę kviečiame ne tik Radviliškio miesto, bet ir viso rajono gyventojus. Kaip visada, šventė bus dviejų dalių“.

Norima didinti mokestį už atliekas

Popietėje buvo aptartas viso rajono gyventojams svarbus klausimas – rinkliavos už atliekas didėjimas.
„Rajono savivaldybėje buvo svarstymas dėl atliekų tvarkymo mokesčio, kurį norima padidinti apie 50 procentų. To dalyko nepalaikysiu, tegul Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) ieško resursų.
ŠRATC sugalvojo pasididinti algas, pirkti naują mašiną, statyti fabriką už milijoną eurų – žodžiu, už mokesčių mokėtojų pinigus nori šiltai gyventi. Rinkliava už atliekas gali didėti keliais procentais dėl vartų mokesčio, bet ne taip drastiškai“,- sakė savivaldybės Tarybos narys G. Lipnevičius.
Popietės dalyviai samprotavo, kad galbūt mokestis už atliekas mažėtų, jeigu jos būtų rūšiuojamos:
„Gyvenantys privačiuose namuose atliekas rūšiuoja, o daugiabučių gyventojai nerūšiuoja, iš ten pilamos į vieną mašiną ir tiek“.

Aptartos medicinos įstaigų paslaugos

Popietėje aptarta ir visiems rajono gyventojams, ypač pagyvenusiems, aktuali medicinos paslaugų kokybė. Popietės dalyviai pastebėjo, kad Radviliškio poliklinikoje gydytojai ligonius priima talonuose nurodytu
laiku, eilių koridoriuose kaip ir nebeliko. Tačiau buvo nusiskundimų, kad sunku patekti pas gydytojus traumatologus, ilgai reikia laukti talono pas endokrinologą.
Bendruomenės nariai pastebėjo, kad privačioje klinikoje greičiau galima patekti pas gydytoją nei Radviliškio poliklinikoje.Ateityje bendruomenės naria i į popietę norėtų pakviesti nervų ligų gydytoją.

Orai šyla – šildymo sąskaitos kaip didelės, taip didelės

Popietėje buvo aptartos gaunamos didelės sąskaitos už šildymą. Nors lauke 3-5 laipsniai šilumos, tačiau sąskaitos už šildymą nemažėja.
„Sąskaitos už šildymą didėjo 20 eurų, palyginus su praėjusiu mėnesiu, nors šalčių nebuvo. Sulaukiau nemažai Radviliškio krašto gyventojų skundų dėl padidėjusių sąskaitų už šildymą. Išties keista.
Oras ženkliai šiltesnis negu pernai, šilumos kaina beveik nesikeitė, o sumos sąskaitose nemažėja. Prašau visų gyventojų pasidalinti savo pastebėjimais bei sąskaitomis už šildymą, kad galėčiau kreiptis į atsakingus asmenis, aiškindamasis priežastis. Praeitų ir šių metų sąskaitų kopijas siųskite mano tarnybiniu Tarybos nario el. paštu: Gediminas. Lipnevicius@Radviliskis.lt. Konfidencialumą garantuoju. Gyventojai turi būti aktyvūs, ir jeigu jiems bute per šilta, mano patarimas – dėl šilumos reguliavimo kreiptis į savo
namo pirmininką arba į „Radviliškio būstą“. Praverti langai tik didina sąskaitas už šildymą. Beje, „Radviliškio būsto“ darbuotojai sakė, kad tik keli namai kreipėsi dėl šilumos sumažinimo“,- sakė G. Lipnevičius.

Gera žinia – padidėjo pensijos

Į popietę susirinkę senjorai pasidžiaugė padidėjusiomis pensijomis – jos padidėjo nuo 15 iki 40 eurų.
„Pensijų padidėjimas gan ženklus – daugiau nei 15 procentų. Džiaugiuosi, kad jau trečią kartą didėjo pensijos – valdant konservatoriams jos buvo mažinamos, nes neva nebuvo iš ko mokėti. Nors tuo pat metu Lietuva skolinosi už 10 proc. metinių palūkanų, kai Latvija ir Estija – vos už 3 proc. Tokiu būdu buvo bereikalingai išmokėta apie 2 milijardus eurų palūkanų. Ši valdžia bent jau didina pensijas, o ne nuima. Visos televizijos akcentavo, kad pensijas valdantieji kelia tik 3 eurais, iš tikro jos buvo padidintos maždaug 30 eurų nuo valdžios ir trim eurais nuo prezidento G. Nausėdos. Tokia netiksli informacija televizijose buvo eskaluojama todėl, kad ji nepalanki konservatorių partijai“,- sakė bendruomenės pirmininkas.

Išsekus visiems klausimams bei mintims, bendruomenės nariai dar pabendravo tarpusavyje ir susitarė susitikti kitą pirmadienį, sausio 27 d., įvyks „Draugų popietė“, kurioje bus skanaujama cepelinų.

„Radviliškio krašto informacija“

Total
0
Dalinasi
Related Posts