Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės namuose svečiavosi sveikos gyvensenos mokytojas Dainius Kepenis

Avatar

Paskelbta

data


Rugsėjo 17 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu bendruomenės namuose lankėsi Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės prezidentas, Seimo narys Dainius Kepenis bei Radviliškio rajonui atstovaujantis Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas.
Kadangi sveikata – didžiausias žmogaus turtas, garsiausias Lietuvos sveikuolis D. Kepenis susitikimo dalyviams papasakojo, kaip sveikai maitintis, tausoti savo sveikatą ir kaip kuo rečiau lankytis pas gydytojus.

Svarbiausia – saikas

„Aš esu mokytojas, o mokytojui reikia turėti mokinių. Šiais metais sukanka 20 metų nuo pirmos sveikatos mokyklos užsiėmimų. Šiuo metu jau turiu 21 tūkstantį mokinių. Su kai kuriais čia esančiais žmonėmis taip pat esu susitikęs sveikatos mokyklose, bėgimo takeliuose. Aš esu ne daktaras, o mokytojas, kuris gali padėti nesusirgti“,- sakė D. Kepenis.
Bendruomenės nariai domėjosi, kiek garsiausiam Lietuvos sveikuoliui metų. „Man yra 66 metai, su žmona atšventėme 48 metų bendro gyvenimo sukaktį, o širdyje, kaip visada, – „niolika“,- šmaikštavo   D. Kepenis.
Pasak svečio,žmogus turi du pasirinkimus: sveiką gyvenseną be streso ir tradicinę mediciną – operaciją bei vaistus.
Beje, kaip paaiškėjo pokalbio eigoje, daugelis dalykų yra naudingi, jeigu juos vartoji saikingai – „su galva“. „Po operacijos onkologiniam ligoniui gydytojas paliepė atnešti stiklinę vyno „Meškos kraujas“, jį išgėręs ligonis išprakaitavo, temperatūra nukrito“,- pastebėjimu pasidalino J. Kaučikienė.
„Kai  viską darai su galva, viskas yra naudinga“,- sakė D. Kepenis. Svečias papasakojo, kad  ir lašinius naudinga valgyti – tačiau taip pat „su galva“ – po degtukų dėžutės dydžio gabaliuką  per  savaitę. Beje, lašinius geriau valgyti sūdytus nei rūkytus.
D. Kepenis sakė, kad kartais išgeria ir vyno – kada nori, o nori labai retai: „Per metus mes su žmona išgėrėme 200 gramų vyno“. Tad tai patvirtina svečio išsakytą mintį, kad viską galima valgyti ir gerti, tačiau svarbiausia – saikas.

Gėda būti … sveikam
Pokalbio metu su bendruomenės nariais buvo padaryta išvada, kad mūsų medicina – pasekminė, nes žmonės eina pas gydytoją, kai suserga. „Šeimos gydytojai laukia jūsų profilaktiniams pokalbiui, kol dar nesergate. Jie gali įvertinti paciento biologinį amžių, kuris dažniausiai yra didesnis, nei įrašytas pase. Didžiausia šiuolaikinio žmogaus problemos – persivalgymas, ilgas sėdėjimas darbe ir stresas.
Pasėdėjus darbe 3 valandas, užspaudžiamos kraujagyslės, kraujas nepatenka į smegenis – tada būtina atsistoti ir pasirąžyti. Sveikatai kenkia ir stresas – jis skatina alkoholio vartojimą, rūkymą ir persivalgymą“,- pasakojo D. Kepenis.

Norint išvengti persivalgymo, svečias patarė išmokti … kramtyti – kiekvienas kąsnis turi būti sukramtomas 30 kartų, tad pietums reikėtų skirti pusvalandį.
Susitikimo dalyviai sužinojo, kad mėsa be daržovių nesivirškina, tad didžiąją raciono dalį turi sudaryti daržovės.
„Važinėdamas po Lietuvą, kalbėjau su 20 tūkstančių mokinių. Abiturientams uždaviau klausimą, kiek iš jų yra visiškai sveiki – ranką iš 100 mokinių pakėlė tik vienas berniukas. Galvos neskauda 5mokiniams iš 100, o galvą skauda dėl vidurių užkietėjimo. Viduriai užkietėja, kai žmogus valgo visokį šlamštmaistį, geriausias vaistas nuo vidurių užkietėjimo – kivi vaisiai“,- kelionės po šalį įspūdžiais dalinosi svečias.

Kaip atsikratyti baimių
Ne paslaptis, kad žmonės turi daugybę įvairių baimių – fobijų. „Lietuviai turi 200 baimių, o kai išlendi iš ledinės jūros, nieko nebijai. Pirmoje vietoje yra baimė „Ką žmonės pasakys“, 2 vietoje – baimė viešai kalbėti, o 3 vietoje – mirties baimė. Maudynės ledinėje jūroje nubraukia 100 baimių, bėgiojimas per žarijas – 50, šuolis su parašiutu – 20, nakvynė prie laužo miške vienatvėje – 20 baimių ir jų nebelieka“,- kaip atsikratyti įkyrių fobijų bendruomenės nariams patarė  D.Kepenis.
Tiesa, svečias patarė ledinėje jūroje maudytis tik ištikimiems vyrams, nes „nuklydusiems į kairę“ gali sustiprėti svetimoje lovoje „pasigautų“ bakterijų veikla ir jie gali turėti problemų su prostata.

Sveikuolių filosofija
Bendruomenės nariai domėjosi, ar sveikuoliai vartoja vaistus. „Sveikuoliai vartoja vaistus, jei gresia mirtis. Tačiau jeigu nevartodamas vaistų gali pasveikti per  7 dienas, o vartodamas –  per savaitę, kaip elgtis, turi pasirinkti pats žmogus. Sveikuolių filosofija – trijų trejetų filosofija. Pirmas trejetas – žmogus turi kūną, sielą ir dvasią. Jie turi būti švarūs, sotūs ir atsparūs – tai antras trejetas, trečias trejetas – sotiname, grūdiname, valome.  Ir visam šiam procesui atlikti reikia tikėjimo, darbštumo ir kantrybės. Sveikuolių maldelė – afirmacija (įsitikinimas) ir vizualizacija (vaizdas). Sveikuoliai stiprinti afirmaciją prašo Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero“,- pasakojo D. Kepenis.

Bendruomenės narius dominę klausimai
Didžiąją susitikimo dalį Seimo narys bei sveikuolis D. Kepenis atsakinėjo į klausytojus dominusius klausimus, kuriuos uždavė bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Bendruomenės nariai domėjosi, ar sveika valgyti medų. Svečias patarė medų naudoti vietoje cukraus, nes natūralus medus – labai naudingas produktas.
Iškilus klausimui, ar naudinga gerti kavą, svečias patarė  gerti pušų kankorėžių arbatą – ji naudinga organizmui. Beje, ši arbata padeda atsikratyti ir sąnarių skausmų.
Saikingai galima gerti ir pieną, tik prieš tai reikia atlikti kvėpavimo testą, kad paaiškėtų, ar šis produktas netrukdo organizmui įsisavinti deguonį. Beje, kas antras žmogus Lietuvoje nevirškina pieno baltymo.
Jeigu žmogus nori būti sveikas, svečias patarė jam daugiau judėti. Vaikai turi judėti 2 val. per dieną, suaugęs žmogus – 1 val. Judant dirba raumenys, o širdis ilsisi. Nuolat judėdamas žmogus geriau pasijaučia jau po kelių savaičių – jam tarsi išdygsta sparnai.
Norintiems išvengti peršalimo ligų, D. Kepenis patarė  rytais apsipilti šaltu vandeniu.
Norintiems numesti svorio, D.Kepenis patarė valgyti kuo  įvairesnį maistą ir kasdien užsirašyti į dienoraštį, kiek ir ko suvalgai – tada žmogus pamatys, kokį didelį maisto kiekį jis suvalgo. Taip pat alkanam nereikėtų eiti prie šaldytuvo ar su „stora“ pinigine eiti į parduotuvę.
Moterims, norinčioms turėti patikimus vyrus, D. Kepenis siūlė virti arbatą iš riešutmedžio, dobilų ir žemuogių lapų.

Bus steigiama Švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Kad jaunimas nuo jaunų dienų domėtųsi sveika gyvensena, netruku Seime bus priimtas Sporto įstatymas, kuris jau perėjo pirmines stadijas ir perspektyvoje bus įsteigta Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Taip švietimo atstovai prisiims atsakomybę už vaikų sveikatą, judėjimą, teisingą mitybą. Susitikime dalyvavęs Seimo narys A. Gaidžiūnas sakė kaip ir kolega D.Kepenis nesinaudojantis Seimo liftu ir palaikantis jo pasiūlymą Seimo nariams tiesiog posėdžių salėje daryti mankštą – ilgas sėdėjimas pavojingas sveikatai.
Susitikimo pabaigoje Seimo nariui ir sveikuoliui bendruomenės narys – gidas Albertas Vitartas paruošė staigmeną – maisto be konservantų rinkinį, kurį sudarė juoda duona, sūdyti lašiniai, svogūnai, česnakai ir raugintas agurkas. Svečiams  staigmena patiko, jis noriai kartu su bendruomenės pirmininku paskanavo tradicinio lietuviško maisto.

Diskutuojant bei bendraujant laikas prabėgo nepastebimai, „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai D.Kepeniui už įdomią informaciją bei žinias padėkojo gausiais aplodismentais.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose „Kavos popietes“ organizuoja bei jų dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padeda bendruomenės savanoriai: V. Aleknienė, S. Skorkaitė, A. Litinskas. Prie rugsėjo 17 d. popietės organizavimo prisidėjo bendruomenės nariai: R. Pranys, G. Chodosovskaja, D. Tikuišienė, V. Goštautienė, Z. Romarienė, A. Zibalienė, F. Stasiūnienė – ačiū jiems.

„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – dviejų profesinių mokyklų prisistatymas

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 17 d.  „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus  kvietimu, lankėsi Radviliškio technologijų ir verslo centro direktorius J. Pravilonis, skyriaus vedėjas A.Vaičiulis, praktinio mokymo vadovas A. Slavinskas, taip pat Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai Č. Abromaitis, J. Jasnauskaitė, D. Vidugirienė, A. Kairienė, A. Salinkienė, M. Bartkus.
Šį kartą popietėje buvo kalbėta apie tai, kokias profesijas galima įsigyti šiose mokyklose, kuo mokyklos yra išskirtinės ir kuo panašios. Taip pat popietėje buvo ir praktinių užsiėmimų: bendruomenės narius atvykę profesijos mokytojai pamokė  keksiukų dekoravimo, floristikos, stalo serviravimo paslapčių.
Prekybos ir verslo skyriuje mokiniams amžiaus cenzo nėra
„Prekybos ir verslo skyrius yra Šiauliuose, pas mus galite įstoti  mokytis ir įsigyti darbo rinkoje paklausią specialybę. Mokytis niekada ne vėlu, mūsų vyriausiai mokinei  buvo 66 metai“,- mokyklos pristatymą pradėjo profesijos mokytojas, atsakingas už viešuosius ryšius, Č. Abromaitis.
Profesijos mokytoja  J. Jasnauskaitė plačiau papasakojo apie  Prekybos ir verslo skyriaus veiklą: „Esame profesinė mokykla, kuri ruošia darbo rinkoje paklausias specialybes: konditerius, virėjus, logistus-ekspeditorius, prekybos įmonių vadybininkų padėjėjus, padavėjus-barmenus, apeigų ir švenčių organizatorius, elektroninės prekybos agentus ir dar daugelį kitų paklausių rinkoje specialybių. Amžiaus cenzo mokytis nėra – priimami mokiniai nuo 16 metų, vyriausias mokinys, baigęs konditerio specialybę, buvo 66 metų moteris. Šiuo metu ji turi savo verslą, namuose kepa tortus, pyragus. Pas mus dar patrauklu mokytis, nes yra nuotolinis mokymas – galima mokytis iš namų, reikia turėti tik kompiuterį. Mokslai trunka vienerius metus ir išduodamas diplomas. Mūsų skyrius labai aktyvus, mes Lietuvoje garsūs savo rekordais – jų turime jau 19, kitais mokslo metasi bus jubiliejinis – 20 rekordas. Pirmasis rekordas – tai iškeptas ilgiausias ir sunkiausias pyragas – net  132 metrų. Kad ilgiausio pyrago rekordas būtų užfiksuotas, jis niekur negalėjo būti įskilęs, konditeriai jį kepė atskirais gabaliukais, po to sujungė į visumą. Darėme rekordą iš „Skruzdėlyno“, gaminome didžiausią Velykinis zuikį, kuris buvo  net  2 m 13 cm. Bendradarbiaudami  kartu su „Rūtos“ saldainių fabriku, pagaminome  sunkiausią šokoladinį triufelio formos saldainį, kuris svėrė net 213 kilogramų. Taip pat kartui su „Rūtos“ fabriku gaminome  Velykinį šokoladinį margutį, sveriantį kiek daugiau nei  290 kilogramų, o aukštis – 1 m 10 cm. Suvėrėme ir ilgiausią „kūčiukų“ vėrinį, jo ilgis buvo 460 metrų ir  20 centimetrų. Esame pasiekę ir nevalgomų rekordų: sudeginome aukščiausią Morę, kurios ūgis siekė  21 metrą ir 9 cm; pasiuvome ilgiausias džinsines kelnes, kurių ilgis buvo  70 metrų, o juosmens apimtis – 5 m 32 cm. Beje, džinsus šioms kelnėms siūti vežėmės net iš Palangos, nes Šiauliuose dėvėtų rūbų parduotuvėse jų nebebuvo likę. Dar esame Kryžių kalną apjuosę Žolinių vainiku, kurio ilgis siekė 351 m.  Prie visų šių rekordų siekimo aktyviai prisideda mokiniai, visi rekordai yra užfiksuoti  Lietuvos rekordų knygoje. Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai daugelio nacionalinių ir tarptautinių profesinio meistriškumo konkursų prizininkai. O ir pats skyrius yra apdovanotas ne vienu diplomu už savo vykdomą veiklą, pavyzdžiui, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro „Gerosios patirties“ konkurse už „Profesinio mokymo populiarinimą, įvaizdžio gerinimą kūrybiškumo ugdymo kontekste, II laipsnio  diplomuuž gerąją patirtį „Aš noriu būti ne tik profesionaliu, bet ir socialiai atsakingu“, specialųjį diplomą už inovacijas profesiniame mokyme ir kt.“

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras – aktyvus projektų dalyvis
Su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centru „Radviliškio krašto bendruomenė“ aktyviai bendradarbiauja bei sulaukia prašomos pagalbos.
„Šio verslo mokymo centro dėka mūsų bendruomenės nariai lankėsi žirgyne, buvome labai gražiai ir šiltai priimti,  neseniai buvome pakviesti į itališko maisto degustaciją. Dėkoju Centro direktoriui J. Praviloniui, kad neatsisako padėti bendruomenei – neseniai padėjo atnaujinti šachmatų figūras, kurios buvo reikalingos šachmatų čempionatui“,- sakė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J. Pravilonis trumpai pristatė  Centro veiklą: „Dėkoju, bendruomenės pirmininkui, kad sudarė galimybę susitikti su bendruomene ir pristatyti savo mokyklą. Kartu su manimi atvyko profesijos mokytojos R. Bučinskienė, D. Petrauskienė, L. Kasperavičienė, naujos floristikos specialybės mokytoja D. Gakštienė.  Profesijos mokytojos papasakos, kaip  ruošti sveiką maistą, jau sukasi šokolado aparatas, bus galima paragauti ir saldžių, ir sveikų užkandžių. Stengiamės suteikti profesiją jaunimui ir vyresniems asmenims  bei norintiems persikvalifikuoti. Mūsų Centre mokosi mokiniai iš 46 savivaldybių. Turime bendrabutį,  valgyklą, SUP mokiniai gauna nemokamą maitinimą, kompensuojamos kelionės išlaidos, sprendžiamos socialinės problemos. Esame aktyvūs projektinėje veikloje – 115 mokinių dalyvavo tarptautiniuose projektuose, buvo išvykę į Ispaniją, Italiją, Vokietiją. Užsienyje mokiniai įgauna ir profesinių, ir kalbinių įgūdžių. Nemažai pasiekimų yra ir sportinėje veikloje – neseniai sportininkai iš Jungtinių Arabų Emyratų parsivežė du aukso medalius. Tikrai džiaugiamės vaikų pasiekimais. Teikiame paslaugas įmonėms, įstaigoms, malonu bendrauti ir padėti jūsų bendruomenei. Mūsų pažangūs mokiniai gauna  iki 28,80 eurų stipendiją.. Esame ūkiška mokykla –  turime žemės, teikiame įvairias paslaugas. Turime svečių namus, kuriuose viešbučio darbuotojo specialybės mokiniai gali įtvirtinti praktinius įgūdžius. Mūsų mokymo programose 70 proc. laiko skiriama praktiniam mokymui. Nuo birželio 1 d. pradėtas mokinių priėmimas į mūsų Centrą, teikiamos 24 profesinio mokymo programos“. 
Šeduvos skyriaus vedėjas A.Vaičiulis bei praktinio mokymo vadovas A.Slavinskas popietės dalyviams daugiau papasakojo apie Centro Šeduvos skyrių. Bendruomenės nariai sužinojo, kad šiuo metu Šeduvos skyriuje mokosi apie 200 mokinių, jame galima įsigyti paklausių specialybių: elektriko, apskaitininko, žirgininkystės  verslo darbuotojo, virėjo bei kt. Šeduvos skyrius taip pat turi savo bendrabutį.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriuje teikiama dar viena paslauga –  seni negaliojantys  traktorininkų pažymėjimai keičiami į naujus.
Praktinė popietės dalis
Po abiejų mokyklų pristatymo, popietės dalyviai turėjo galimybę paragauti ir patys pasimokyti paruošti saldžių bei sveikų užkandžių – šio meno juos mokė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytoja R. Bučinskienė.
Centro floristė  popietės dalyvius pamokė sukomponuoti Joninių puokštes – į namus daugelis moterų išėjo su pasidarytomis puokštėmis.
Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai pasiūlė bendruomenės nariams kūrybinį darbą – patiems, pasitelkus fantaziją, pasimokyti dekoruoti keksiukus bei pasimokyti serviruoti stalą desertui.
O kad mokytis bei dirbti  nebūtų nuobodu, svečias iš Šiaulių  M. Bartkus pademonstravo savo įspūdingą balsą, atlikdamas keletą dainų.
Bendruomenės namuose „Kavos popietes“  organizuoja bei jų dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padėjo bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, G.Chodosovskaja, V.Gerštautienė, V.Goštautienė, T.Kojelienė, A.Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės nariai atidarė kurortinį sezoną

Avatar

Paskelbta

data

Ankstyvą  birželio 15  dienos rytą prie miesto stadiono rinkosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, pasiruošę į pirmąją šiais metais  kelionę prie Baltijos jūros.

Atvykus į kurortą, vieni bendruomenės nariai nuskubėjo pasisveikinti su Baltija, kiti pasuko Palangos bažnyčios link, treti mėgavosi Basanavičiaus gatvės atmosfera, dar kiti neskubėdami žingsniavo Birutės kalno link bei patraukė aplankyti Palangos Gintaro muziejaus. Nesvarbu, kas ir kur, svarbiausia, kad saulė ir geras oras poilsiautojus lepino iki pat vakaro. Šilta birželio  saulė nors dar kaip reikiant neįšildė Baltijos vandens, tačiau patys drąsiausi nepabūgo šalto jūros vandens ir  nėrė į saulėje mirguliuojančias bangas.
Ekskursijos dalyviai dėkingi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui už organizuotą kelionę bei suteiktą galimybę apsilankyti nuostabiame Lietuvos pajūryje.
Kadangi Lietuvoje vasara trumpa, autobusai prie jūros veš bendruomenės narius kiekvieną savaitgalį, jei tik bus norinčiųjų.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019