Bendruomenės narys pagamino pirmąjį Knygų namelį

2017 metai yra labai svarbūs mūsų miestui: Radviliškio miesto 450 metų ir Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 80 metų jubiliejiniai metai. Šių švenčių proga Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų iniciatyva buvo kviečiamos visos Radviliškio miesto ir rajono organizacijos prisijungti prie savanoriškos namelių, kuriuose gyvena knygos, gaminimo akcijos.
Knygų namelis – tai netradicinė, dažniausiai po atviru dangumi pastatyta biblioteka, kurioje galima rasti įvairiausių knygų, o jomis dalijasi patys skaitytojai. Knygų dalijimosi iniciatyva atsirado 2009 m. Amerikoje, kai Todas Bolas skaityti mėgusios motinos garbei savo namo kieme pastatė knygomis pripildytą namelį, kurio turiniu galėjo naudotis draugai ir kaimynai. Šiemet šį graži idėja atkeliavo ir į Radviliškį. Projekto tikslas – skleisti skaitymo malonumą ir populiarinti literatūrą pasitelkiant visuomenės pagalbą.

Pirmąjį Knygų namelį pagamino „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys tautodailininkas Aleksandras Filipavičius.

„Išgirdęs apie šį projektą, nutariau pagaminti Knygų namelį. Turėjau reikalingų medžiagų, namelio pavyzdį buvau matęs bibliotekoje, tad sunku nebuvo“,- sakė tautodailininkas A. Filipavičius.
Aleksandro pagamintas Knygų namelis pastatytas Radviliškio autobusų stotyje, kad žmonės, laukdami autobusų ar eidami pro šalį, galėtų pasiimti knygą. Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojai Knygų namelį jau pripildė knygomis.

Dar vieną Knygų namelį Aleksandras žada pagaminti ir pastatyti prie „Radviliškio krašto bendruomenės“ namų, kad bendruomenės nariai ar einantys pro šalį radviliškiečiai galėtų atnešti perskaitytas knygas ar pasiimti dar neskaitytų.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts