Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės namuose pristatytas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvada bei siūlymai

Avatar

Paskelbta

data

,,Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose vykusioje tradicinėje ,,Kavos popietėje“ bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu svečiavosi Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas bei Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas. Susitikimo-diskusijos tema „Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvada ir siūlymai“.

Energetika – viena iš korupcijos tyrimo krypčių

V. Bakas pristatydamas atliktą parlamentinį politinės korupcijos tyrimą pirmiausia paneigė mitą, kad buvo tiriama tik ,,MG Baltic“ veikla ir akcentavo, kad buvo koncentruotasi į stambiausią politinę korupciją, tuos atvejus, kurie daro stambiausią žalą valstybei. ,,Mes negalėjome ištirti visko – visų savivaldybių, visų ministerijų. Mums rūpėjo, kaip kūrėsi visi mechanizmai ir visos grupės, kurios nuo 2002 metų pelnėsi mūsų sąskaita“, – teigė V. Bakas. ,,Mūsų interesai buvo trys. Pirmas – tai yra energetika, nes, kaip žinote, nors Lietuva ir yra atgavusi nepriklausomybę, tačiau vis dar yra priklausoma nuo Rusijos energetikos srityse. Ir blogiausia tai, kad mes kartais neturime pasirinkimo. Mes galime pasirinkti kur ir kokiomis kainomis pirkti maistą ar rūbus parduotuvėse, o energetika, plačiąja prasme, yra valstybės maistas. Pavyzdžiui, perkant dujas, nuo jų kainos priklausys ir kiek mūsų žmonės mokės už šildymą, kiek mokės už įvairias maisto prekes. Todėl kritika dėl brangiai įsigyto laivo ,,Independence“ yra kiek nepamatuota, nes dabar mes turime galimybę dujas pirkti iš bet kur. Tą mes ir darome. Ir nuo laivo įsigijimo dujų kaina krito pusantro karto“, – aiškino V. Bakas. Panaši situacija, V. Bako teigimu, yra ir elektros tiekimo srityje. ,,Mes esame visiškai priklausomi nuo Maskvoje valdomo vadinamojo BRELL žiedo. Mūsų tikslas – tapti nepriklausomais, nes šiandieniniai energetiniai projektai lemia tai, kaip gyvens ateinančios kartos, kaip gyvuos valstybė. Ar mes būsime nepriklausomi, ar mumis galės manipuliuoti“, – kalbėjo Seimo narys V. Bakas.

Bendruomenės namuose pristatytas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvada bei siūlymai. 

V. Bako teigimu, verslas taikosi į stambiausius projektus, esančius valstybėje, o energetiniai sektoriai šiuo atveju ir yra didžiausi projektai, į kuriuos įžengęs verslas gali kurti naudą sau. Todėl popietėje Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas vaizdžiai demonstravo koncerno ,,MG Baltic“ įtakos sferas ir paplitimo mastą bei remdamasis šiuo pavyzdžiu apibūdino įtakos sferas valstybės institucijose. V. Bakas pažymėjo, kad įtaka pasireiškia įvairiai: remiant politines partijas, sutariant dėl reikalingų postų, pozicijų tam tikrose įmonėse, arba tiesiogiai ,,įdedant“ sau lojalų žmogų į reikiamas pozicijas, kad būtų išsprendžiamos verslui nepalankios situacijos, kad jis tiesiogiai aptarnautų verslo interesus. ,,Tokiu būdu buvo sukurta schema, kuri būdinga organizuotai nusikalstamai grupei“, – sakė V. Bakas.

Politikų finansavimas ir strateginiai sektoriai

Antra tyrimo dalis, pristatyta V. Bako, – politikų finansavimas, nes dalis jų yra finansuojami neskaidriai. ,,O iš tiesų nereikia nei didelių sumų, nei reklamų per televiziją ar spaudą, tereikia nuoširdaus bendravimo ir gerų darbų savo bendruomenės labui“, – kaip svarbiausią ir reikšmingiausią rinkiminę veiklą išskyrė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

Aptardamas verslo įtaką politikams, V. Bakas priminė, kad verslui yra draudžiama finansuoti politines partijas ar atskirus politikus, tačiau pripažino, kad  vis dar daug politikų naudojasi neskaidriu finansavimu, už kurį turi ,,atidirbti‘. Taip pat V. Bakas nurodė konkrečius galimai nusikalstamų veikų modelius: paramos fondus, kurie, kaip paaiškėjo neremia nieko, išskyrus politikus; fizinius asmenis, kurių oficialios pajamos itin mažos, tačiau jie didelėmis sumomis remia politikus.

Trečias tyrimo objektas – strateginiai sektoriai. Tai yra mūsų transporto ir energetikos įmonės. Pavyzdžiui, į ,,Lietuvos geležinkelius“ nedrįso įžengti teisėsauga, ten veikė siauras interesų ratas, o mes atvėrėme ir parodėme, kaip ten yra organizuojama veikla, kaip skiriami vadovai, kas, kam ir už kiek tarnauja“, – sakė V. Bakas.

,,Tai trys veiklos, kurių išvados tinka viskam: ir nacionalinės, ir savivaldos politikos veikloms nupiešti. Tai lyg didelis paveikslas, kuriuo atidengėme politinę sistemą ir įtaką, kurios nematėme iki šiol“, – atliktą tyrimą apibendrino V. Bakas. Jis pripažino, kad neteisėta ir nešvari įtaka, verslas, kuris rūpinasi savo interesais, pamindamas žmonių interesus, yra ne tik dabar, o buvo visais laikais, keitėsi tik interesai ir pavadinimai, žmonės, politikai, per kuriuos jos veikė. ,,Didžiausias nerimas yra tik dėl to, kad vieną grupę neutralizavus, pavyzdžiui, teisėsaugai, iškyla kita ir dar stipresnė bei galingesnė“, – teigė Seimo narys.

Korupcijos klestėjimo priežastys

V. Bakas teigė, jog, remiantis pirminiais skaičiavimais, dėl korupcijos Lietuva netenka 4,5 milijardų eurų, tačiau suvaldyti ir panaikinti korupcijos klestėjimą nėra lengva. V. Bako teigimu, tai gali lemti keletas priežasčių. Viena iš priežasčių gali būti blogas ir dėl to neveikiantis įstatymas. Kita nurodyta priežastis – institucijos nedrįsta tirti įtakingų žmonių veiklų. Trečia priežastis – nebaudžiamumas ir mažos skiriamos baudos.

Pasiūlymai po atlikto tyrimo

Atlikus parlamentinį politinės korupcijos tyrimą, V. Bako teigimu, bus siūloma įteisinti civilinį turto konfiskavimą. Neįrodžius, kad turimas turtas įgytas legaliais būdais, gaunat oficialias pajamas, jis bus konfiskuotas valstybės.

Antra priemonė – atlyginti žalą valstybei. Visi žmonės, kurie praturtėjo valstybės sąskaita, neteisėtai gaudami pajamas dėl korupcinių ryšių, turės atlyginti padarytą žalą.

Kita kontrolės korupcijoje priemonė, kur jau daromi pirmi žingsniai, V. Bako teigimu, yra sankcijos nusikaltusiems asmenims, verslo subjektams. ,,Jie negali gauti užsakymų valstybiniame sektoriuje. Įstatymas yra ir galioja, reikia tik jo laikytis ir, manau, pasieksime to, kad nusikalsti tiesiog neapsimokės“, – teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

Taip pat V. Bakas išskyrė žurnalistikos vaidmenį kovoje su korupcija. Jis akcentavo tiriamosios žurnalistikos naudą ir apgailestavo, kad tokia žurnalistika veikti regionuose tiesiog neturi galimybių, nes yra finansuojama politinių partijų arba turtingų ir įtakingų vietos verslininkų. ,,Žmonėms gauti skaidrią informaciją apie vietos savivaldą yra sudėtinga“, – teigė V. Bakas.

Seimo nariams V.Bakui ir A.Gaidžiūnui susirinkusieji į susitikimą uždavė daug ir įvairių klausimų apie Radviliškio miesto problemas ir rajono valdžios brangius pirkinius, apie teisėsaugos neveiksnumą. Deja, kaip ir minėjo susitikimo pradžioje, V. Bakas nėra įsigilinęs į regionines problemas ir plačiau jų nekomentavo. Tačiau akcentavo, kad ne tik valstybės, bet ir regiono mastu turi būti siekiama skaidrumo, o visuomenė turi žinoti apie valdininkų ir politikų pirkinius, turimą turtą.
Pokalbio metu buvo prisiminti teisiami už korupciją rajonų merai – Radviliškio rajono mero byla iki šiol teisme. Beje, bylų iškelta ne vienam merui, tačiau nuteistųjų nėra.
Buvo paliestas aktualus atominės elektrinės uždarymo klausimas – uždarymas vėluoja jau net 10 metų.
Bendruomenės pirmininkas domėjosi, kodėl dujų terminalas – laivas ,,Independence“ nebuvo pirktas už ES lėšas, o buvo nuomotas.
Kadangi svečias kalbėjo apie neskaidrią paramos fondų veiklą, G. Lipnevičius pasidomėjo, ar normalu, kad rajono mero įsteigtas Šeimos paramos ir labdaros fondas, kurio pirmininkė jo bendrapartietė, kasmet remiamas iš savivaldybės lėšų.

,,Kai yra daroma neleistina įtaka, pralaimi visa šalis, pralaimi ateinančios kartos, todėl ji yra negalima ir neleistina. Yra būtina tai sustabdyti ir paviešinti“, – sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas V. Bakas.
Susirinkę į popietę bendruomenės nariai padiskutavo su Seimo nariais, gerai praleido laiką prie kavos puodelio, nes ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose kavos popietes organizuoja ir dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Jam padeda bendruomenės nariai: V. Aleknienė, S. Skorkaitė, A. Litinskas. Kavą renginio dalyviams virė Irena Grakauskienė, Romas ir Vitalija Jokubauskai ir Genovaitė Chodosovskaja.
(Bus daugiau)

,,Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – diskusija su Tarybos nariais

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 8 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai rinkosi į tradicinę „Kavos popietę“. Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus siūlymu, šį kartą nebuvo kviesta žymių bei garsių svečių. Bendruomenės nariai diskutavo su Tarybos nariais Vilma Alekniene bei Gediminu Lipnevičiumi, o vėliau ir su LR Seimo nariu Aurimu Gaidžiūnu, kuris prie diskusijos prisijungė vėliau, aptarė praūžusią Radviliškio miesto šventę, planavo ateities renginius.
Popietės pradžioje Irena Mališkevičienė užsisakiusiems bendruomenės nariams  išdalino  europarlamentaro V. Uspaskich  dovanotas  knygas „Mano ligos ir priešai – mano geriausi mokytojai“.
Nuomonė apie miesto šventę
Nemažai bendruomenės narių dalyvavo Radviliškio miesto šventėje. Pasak jų, šventėje trūko tradicinės šventinės eisenos. Bendruomenės nariams pritarė ir  pirmininkas G. Lipnevičius: „Man taip pat šiemet trūko šventinės eisenos, kurioje gali pasirodyti Radviliškio rajone veikiančios įmonės, visos bendruomenės. Manau, labai trūko to šventiškumo“.
Buvo aptarta ir šventės vieta – kai kuriems popietės dalyviams labiau patiko, kad estrada buvo įrengta miesto parke, kitiems labiau patikdavo, kai estrada stovėdavo prie buvusio „Žaros“ viešbučio.
„Nesu ekspertas, bet šventės  pradžioje, mano nuomone, muzika buvo per garsi, rėžė ausis. Nesakau, kad atlikėjai buvo prasti, bet manau, kad tai ne miestų švenčių muzika – reikėtų lengvesnės, „užvedančios“ muzikos. Manau, kad ir miestų, ir Joninių švenčių metu roko grupėms ne vieta, nes į jas renkasi vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau miesto šventės fejerverkai buvo įspūdingi“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
Daugelis bendruomenės narių pasipiktino Taryboje priimtu konservatorių ir „valstiečių“ daugumos sprendimu švenčių metu rajone prekiauti alkoholiu. Daugelio „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių nuomone, tokių švenčių metu visiškai nereikėtų prekiauti alkoholiu.
Pasak G. Lipnevičiaus, belieka pasidžiaugti, kad šventės metu alkoholis buvo patrauktas į šalį ir  mažai matėsi.
Aptarti rajono gyventojams aktualūs klausimai
„Į Tarybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas ir patvirtintas Antaniškių parko estrados pardavimo klausimas. Taryboje siūliau išimti iš aukciono sąrašo estrados pardavimą, kol nebus sutvarkytas Eibariškių parkas, tačiau partijos nubalsavo, kad radviliškiečiams šis turtas nereikalingas ir jį reikia parduoti. Buvęs administracijos direktoriaus pavaduotojas E. Mončauskas siūlė „Radviliškio krašto bendruomenei“  dalyvauti aukcione ir įsigyti šį turtą. Kokia jūsų nuomonė?“ – bendruomenės narių klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, šią estradą reikėtų išsaugoti radviliškiečiams, o  E. Mončausko siūlymas tiesiog neetiškas, nes šis turtas – ne konservatorių, o visų Radviliškio krašto gyventojų nuosavybė.
Pasak bendruomenės pirmininko G. Lipnevičiaus, šią estradą būtų galima atgaivinti bendruomenių šventėms, o  apleistoje sporto aikštelėje įrengti laipiojimo medžiais parką, kurie  šiuo metu yra populiarūs – tai atneštų naudą rajonui: atvyktų turistai, būtų pramoga ir vietiniam jaunimui.
Antras aptartas klausimas – J. Marcinkevičiaus namelio pardavimas aukcione. „Stende parašyta, kad šis namelis – muziejus, o jis pardavinėjamas aukcione. Pagal mano pateiktą Muziejaus gatvės projektą, šiame name galėtų įsikurti ir rašytojo memorialinis muziejus, ir „gelžkeliečio“ gyvenamojo namo  muziejus“,- sakė bendruomenės pirmininkas.
„Dar pateikiau vieną projektą, prie kurio pažadėjo prisidėti ir meras – bendruomenės „Laimės suolelis“, kuris stovėtų prie garvežio. Šiuo metu derinama su menininku E.Titu, kad išdrožtų  didžiulį sostą, ant kurio galėtų atsisėsti 4 žmonės. Tai būtų meninis darbas, ant kurio būtų užrašyta „Radviliškio krašto bendruomenės“ laimės suolelis“. Daugelis žmonių fotografuosis ant šio suolelio, o mūsų bendruomenės vardas pagarsės visoje Lietuvoje“,-  su nauju projektu bendruomenės narius supažindino pirmininkas.
G. Lipnevičius popietės dalyviams pristatė dar vieną savo projektą – sutvarkyti Radviliškio miesto turgelį.
„Galiu pasidžiaugti, kad Taryboje patvirtinome, jog vandens ir nuotekų tinklus turės Basanavičiaus ir Daujočių gatvės. Gal ateityje šie tinklai bus įvesti Daukanto gatvėje, tai liktų tik sodai“,- džiugią radviliškiečiams naujieną pranešė  G. Lipnevičius.
Bendruomenės nariai pageidavo, kad ateityje vanduo bei nuotekos būtų įvesti ir Talkininkų gatvėje.
„Noriu pasidžiaugti dar vienu pasiekimu – visuomeninio rinkiminio komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ rinkiminėje programoje buvo įrašyta, jog sieksime, kad būtų išasfaltuotos šimtametės Radviliškio miesto gatvės. Šiuo metu jau išasfaltuotos Stiklo, Šermukšnių gatvės ir daugelis kitų bus asfaltuojamos. Dar pasidomėsiu, kodėl yra netvarka su Vaisių ir Ąžuolų gatvėmis“,- sakė bendruomenės pirmininkas ir Tarybos narys G. Lipnevičius.

Buvo aptartas ir socialinio būsto nuomos klausimas. „Yra žmonių, kurie gyvena socialiniuose būstuose, susirado geresnius darbus ir šiuo metu jų pajamos viršija sumą, kad gyventų socialiniame būste. Kokia jūsų nuomonė, ar reikėtų iš jų atimti būstus ir atiduoti laukiantiems eilėje, ar padidinti nuomos mokestį?“,- klausė G. Lipnevičius.
Daugelio bendruomenės narių nuomone, reikėtų didinti nuomos mokestį, o jau patys nuomininkai spręs, ar likti šiame būste, ar ne.
Popietės dalyviams buvo aktualus mokesčio už šiukšles klausimas – gyventojai papildomai turi mokėti šį mokestį už turimą kitą turtą, pavyzdžiui, sodo namelius, garažus. „Mano nuomone, koks yra gyventojui nustatytas mokestis už šiukšles, tiek jis turi ir mokėti, o dabar reikia mokėti ir už paveldėtą namelį, nors jame ir negyveni. Tačiau yra išeitis – reikia kreiptis į elektros tinklus, pristatyti pažymą, kad šiame būste negyveni, nevartoji elektros, ir už šiukšles mokėti nereikės. Blogybė ta, kad reikia gaišti laiką, rinkti pažymas, kad už orą pinigų nemokėtum “,- sakė  G. Lipnevičius.
Buvo aptartas ir švietimo Radviliškio rajone klausimas. „Šalia Radviliškio, prie Arimaičių ežero, atsidaro privati mokykla. Rajone mokyklos uždarinėjamos, o štai nauja atsidaro. Klausimas, kaip ji, pastatyta laukuose, išsilaikys? Blogai, kad ši mokykla atims vaikus iš rajono mokyklų ir pagreitins kai kurių kaimo mokyklų užsidarymą. Įdomu ir tai, kad Aukštelkų mokykloje daromas remontas, nors kitais metais joje mokysis tik 5 vaikai –  čia  įžvelgiamas galimas pinigų švaistymas“,-  sakė bendruomenės pirmininkas.
„Radviliškio rajone planuojama statyti vėjo jėgaines, nors nei vienas rajono bendruomenės pirmininkas apie tai nežino. Tad kam reikia skirti pinigų specialiųjų planų ruošimui, jeigu bendruomenės nariai šioms statyboms priešinsis? Planuojama pastatyti apie 30 jėgainių – vienas pliusas, kad biudžetas gaus nemažai pajamų, bus galima išasfaltuoti gatves ar rajono kelius. Bendruomenės turi būti budrios ir sekti pranešimus apie jėgainių projektavimo eigą, kad  vėjo jėgainės neatsidurtų gyventojų kiemuose“ – su projektu supažindino popietės dalyvius G. Lipnevičius.
Tarybos posėdį stebėję Bendruomenės nariai stebėjosi mero ir savivaldybės administracijos veiksmais, kad daugelis bendruomenių, tame tarpe ir „Radviliškio krašto bendruomenė“, nebuvo informuota teikti savo narių į bendruomenių tarybą. „Turbūt į tarybą kviečiamos tik „savos“ bendruomenės, kurios atstovaus ne bendruomenių, o partijos interesus“,- sakė popietės dalyviai.

„Taryboje buvo kuriozas – nepatvirtinta Etikos komisija, nes niekas nepasiūlė komisijos pirmininko. J. Povilaitis nebesutiko būti pirmininku, nes šioje komisijoje svarstomos visos negerovės. Vyriausybės atstovas Šiaulių apskrityje žadėjo teikti teikimą, nes ši komisija turėjo būti sudaryta per du mėnesius“,- sakė G. Lipnevičius. Kodėl opozicijoje esantys socialdemokratai ir „darbiečiai“, kuriems ir priklauso šis postas, nesugebėjo pasiūlyti kandidato į Etikos komisiją: ar dėl kompetencijos stokos, ar dėl kitų priežasčių, klausimas Taryboje liko neatsakytas.
Pasak bendruomenės pirmininko, daugiausia Taryboje diskusijų sukėlė klausimas dėl E.Mončausko prašymo išeiti iš darbo. Į diskusiją įsijungė  LR Seimo narys A. Gaidžiūnas. „Mes įvedėme pataisas, kad atsisakęs tarybos nario mandato, asmuo  turi sumokėti 10 tūkst. eurų, o dabar pasimatė, kad įstatyme yra spraga, jis bus tobulinamas – E. Mončauskui šiuo atveju nereikės mokėti tokios sumos už mandato atsisakymą, nes dirbo administracijoje“,- sakė A. Gaidžiūnas.
„Manau, kad tokiu būdu valstybei nebuvo sumokėta 10 tūkst. eurų, o ar pasitvirtins šis negražus konservatorių manevras – parodys laikas. Beje, Radviliškio miesto seniūno vieta laikoma tuščia, ar nebus taip, kad E. Mončauskas grįš į seniūno pareigybes. Manau, kad tai – pasityčiojamas iš įstatymo“,- LR Seimo nariui paantrino G. Lipnevičius.

Popietės pabaigoje buvo nutarta organizuoti bendruomenės Vasaros šventę, kurioje dalyvauti bus pakviesti visų skyrių atstovai, o kad nebūtų nuobodu, šventė vyks su sportinėmis varžybomis.
„Kavos popietes“ organizuoja ir jos dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja, E.Siudikienė, V. Goštautienė, A.  Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija
Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Atšvęstas Radviliškio miesto gimtadienis

Avatar

Paskelbta

data

„Radviliškio krašto bendruomenė“, kartu su visais radviliškiečiai liepos 5 ir 6 dienomis tradiciškai galėjo pasidžiaugti gimtadienį švenčiančiu miestu.
Buvo ką veikti ir į ką pažiūrėti dideliems ir mažiems: sportuojančiųjų ir sportą mėgstančiųjų laukė petankės, tinklinio, teniso, naktinio futbolo, žvejų varžybos, norinčius paganyti akį kvietė dviračių akrobatų iš Latvijos šou, Baltijos galiūnų čempionatas, vakariniai koncertai, mugės ir pramogos vaikams, tradicinis kojinių mezgimo čempionatas, tarptautinio folkloro festivalio-konkurso „Saulės žiedo“ dalyvių iš Portugalijos ir Latvijos pasirodymai, Radviliškio miesto Garbės piliečio apdovanojimo ceremonija, „Tautiškos giesmės“ giedojimas bei kiti renginiai.

Į vakaro koncertus susirinkusius radviliškiečius ir Radviliškio miesto svečius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras A. Čepononis, LR Seimo narys A. Gaidžiūnas ir Katzrino miesto (Izraelis) meras D. Apartsevas, nustebinęs visus puikia lietuvių kalba.
Katzrino miestas – naujasis Radviliškio rajono savivaldybės tarptautinio bendradarbiavimo partneris, sutartis dėl abiejų savivaldybių bendradarbiavimo buvo pasirašyta Radviliškyje Valstybės dienos išvakarėse.
Radviliškio  miesto šventės renginiuose dalyvavo Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nariai Gediminas Lipnevičius, Vilma Aleknienė, Jonas Povilaitis ir kiti.
Dar vienas Radviliškio miesto šventės akcentas – Radviliškio miesto garbės piliečio vardo įteikimo ceremonija. Šiais metais Radviliškio miesto garbės piliečio regalijos įteiktos pedagogui, buvusiam Šeduvos gimnazijos direktoriui, buvusiam Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojui Kazimierui Auguliui. Ši nominacija, teikiama miestą garsinantiems žmonės, šokiravo daugelį šventės dalyvių.
Nemažą būrį radviliškiečių bei miesto svečių džiugino dvi kompozicijos: apie valstybę ir jos ateitį susimąstyti skatinanti „Kūrybinė „Mindaugo“ manipuliacija menu“ ir inscenizacija „Aš mylėsiu ir lauksiu…“, skirta Lietuvos kariuomenės istorinės pergalės prieš bermontininkus 100-mečiui, primenanti visiems istorinę pergalę per meilės ir ilgesio prizmę. Abiejų projektų režisierė – R. Atkočiūnienė. 
Miesto šventė vakariniame koncerte radviliškiečius linksmino R. Difartas ir grupė, V. Baumila  ir „16 Hz“.
Šventėje netrūko ir prekybininkų, siūliusių šventės dalyviams įsigyti suvenyrų, maisto produktų, paskanauti giros ar alaus.
Po koncerto vakarinį miesto dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.

„Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019