Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės namuose pristatytas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvada bei siūlymai

Avatar

Paskelbta

data

,,Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose vykusioje tradicinėje ,,Kavos popietėje“ bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu svečiavosi Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas bei Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas. Susitikimo-diskusijos tema „Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto atliktas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvada ir siūlymai“.

Energetika – viena iš korupcijos tyrimo krypčių

V. Bakas pristatydamas atliktą parlamentinį politinės korupcijos tyrimą pirmiausia paneigė mitą, kad buvo tiriama tik ,,MG Baltic“ veikla ir akcentavo, kad buvo koncentruotasi į stambiausią politinę korupciją, tuos atvejus, kurie daro stambiausią žalą valstybei. ,,Mes negalėjome ištirti visko – visų savivaldybių, visų ministerijų. Mums rūpėjo, kaip kūrėsi visi mechanizmai ir visos grupės, kurios nuo 2002 metų pelnėsi mūsų sąskaita“, – teigė V. Bakas. ,,Mūsų interesai buvo trys. Pirmas – tai yra energetika, nes, kaip žinote, nors Lietuva ir yra atgavusi nepriklausomybę, tačiau vis dar yra priklausoma nuo Rusijos energetikos srityse. Ir blogiausia tai, kad mes kartais neturime pasirinkimo. Mes galime pasirinkti kur ir kokiomis kainomis pirkti maistą ar rūbus parduotuvėse, o energetika, plačiąja prasme, yra valstybės maistas. Pavyzdžiui, perkant dujas, nuo jų kainos priklausys ir kiek mūsų žmonės mokės už šildymą, kiek mokės už įvairias maisto prekes. Todėl kritika dėl brangiai įsigyto laivo ,,Independence“ yra kiek nepamatuota, nes dabar mes turime galimybę dujas pirkti iš bet kur. Tą mes ir darome. Ir nuo laivo įsigijimo dujų kaina krito pusantro karto“, – aiškino V. Bakas. Panaši situacija, V. Bako teigimu, yra ir elektros tiekimo srityje. ,,Mes esame visiškai priklausomi nuo Maskvoje valdomo vadinamojo BRELL žiedo. Mūsų tikslas – tapti nepriklausomais, nes šiandieniniai energetiniai projektai lemia tai, kaip gyvens ateinančios kartos, kaip gyvuos valstybė. Ar mes būsime nepriklausomi, ar mumis galės manipuliuoti“, – kalbėjo Seimo narys V. Bakas.

Bendruomenės namuose pristatytas parlamentinis politinės korupcijos tyrimas, jo išvada bei siūlymai. 

V. Bako teigimu, verslas taikosi į stambiausius projektus, esančius valstybėje, o energetiniai sektoriai šiuo atveju ir yra didžiausi projektai, į kuriuos įžengęs verslas gali kurti naudą sau. Todėl popietėje Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas vaizdžiai demonstravo koncerno ,,MG Baltic“ įtakos sferas ir paplitimo mastą bei remdamasis šiuo pavyzdžiu apibūdino įtakos sferas valstybės institucijose. V. Bakas pažymėjo, kad įtaka pasireiškia įvairiai: remiant politines partijas, sutariant dėl reikalingų postų, pozicijų tam tikrose įmonėse, arba tiesiogiai ,,įdedant“ sau lojalų žmogų į reikiamas pozicijas, kad būtų išsprendžiamos verslui nepalankios situacijos, kad jis tiesiogiai aptarnautų verslo interesus. ,,Tokiu būdu buvo sukurta schema, kuri būdinga organizuotai nusikalstamai grupei“, – sakė V. Bakas.

Politikų finansavimas ir strateginiai sektoriai

Antra tyrimo dalis, pristatyta V. Bako, – politikų finansavimas, nes dalis jų yra finansuojami neskaidriai. ,,O iš tiesų nereikia nei didelių sumų, nei reklamų per televiziją ar spaudą, tereikia nuoširdaus bendravimo ir gerų darbų savo bendruomenės labui“, – kaip svarbiausią ir reikšmingiausią rinkiminę veiklą išskyrė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

Aptardamas verslo įtaką politikams, V. Bakas priminė, kad verslui yra draudžiama finansuoti politines partijas ar atskirus politikus, tačiau pripažino, kad  vis dar daug politikų naudojasi neskaidriu finansavimu, už kurį turi ,,atidirbti‘. Taip pat V. Bakas nurodė konkrečius galimai nusikalstamų veikų modelius: paramos fondus, kurie, kaip paaiškėjo neremia nieko, išskyrus politikus; fizinius asmenis, kurių oficialios pajamos itin mažos, tačiau jie didelėmis sumomis remia politikus.

Trečias tyrimo objektas – strateginiai sektoriai. Tai yra mūsų transporto ir energetikos įmonės. Pavyzdžiui, į ,,Lietuvos geležinkelius“ nedrįso įžengti teisėsauga, ten veikė siauras interesų ratas, o mes atvėrėme ir parodėme, kaip ten yra organizuojama veikla, kaip skiriami vadovai, kas, kam ir už kiek tarnauja“, – sakė V. Bakas.

,,Tai trys veiklos, kurių išvados tinka viskam: ir nacionalinės, ir savivaldos politikos veikloms nupiešti. Tai lyg didelis paveikslas, kuriuo atidengėme politinę sistemą ir įtaką, kurios nematėme iki šiol“, – atliktą tyrimą apibendrino V. Bakas. Jis pripažino, kad neteisėta ir nešvari įtaka, verslas, kuris rūpinasi savo interesais, pamindamas žmonių interesus, yra ne tik dabar, o buvo visais laikais, keitėsi tik interesai ir pavadinimai, žmonės, politikai, per kuriuos jos veikė. ,,Didžiausias nerimas yra tik dėl to, kad vieną grupę neutralizavus, pavyzdžiui, teisėsaugai, iškyla kita ir dar stipresnė bei galingesnė“, – teigė Seimo narys.

Korupcijos klestėjimo priežastys

V. Bakas teigė, jog, remiantis pirminiais skaičiavimais, dėl korupcijos Lietuva netenka 4,5 milijardų eurų, tačiau suvaldyti ir panaikinti korupcijos klestėjimą nėra lengva. V. Bako teigimu, tai gali lemti keletas priežasčių. Viena iš priežasčių gali būti blogas ir dėl to neveikiantis įstatymas. Kita nurodyta priežastis – institucijos nedrįsta tirti įtakingų žmonių veiklų. Trečia priežastis – nebaudžiamumas ir mažos skiriamos baudos.

Pasiūlymai po atlikto tyrimo

Atlikus parlamentinį politinės korupcijos tyrimą, V. Bako teigimu, bus siūloma įteisinti civilinį turto konfiskavimą. Neįrodžius, kad turimas turtas įgytas legaliais būdais, gaunat oficialias pajamas, jis bus konfiskuotas valstybės.

Antra priemonė – atlyginti žalą valstybei. Visi žmonės, kurie praturtėjo valstybės sąskaita, neteisėtai gaudami pajamas dėl korupcinių ryšių, turės atlyginti padarytą žalą.

Kita kontrolės korupcijoje priemonė, kur jau daromi pirmi žingsniai, V. Bako teigimu, yra sankcijos nusikaltusiems asmenims, verslo subjektams. ,,Jie negali gauti užsakymų valstybiniame sektoriuje. Įstatymas yra ir galioja, reikia tik jo laikytis ir, manau, pasieksime to, kad nusikalsti tiesiog neapsimokės“, – teigė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas.

Taip pat V. Bakas išskyrė žurnalistikos vaidmenį kovoje su korupcija. Jis akcentavo tiriamosios žurnalistikos naudą ir apgailestavo, kad tokia žurnalistika veikti regionuose tiesiog neturi galimybių, nes yra finansuojama politinių partijų arba turtingų ir įtakingų vietos verslininkų. ,,Žmonėms gauti skaidrią informaciją apie vietos savivaldą yra sudėtinga“, – teigė V. Bakas.

Seimo nariams V.Bakui ir A.Gaidžiūnui susirinkusieji į susitikimą uždavė daug ir įvairių klausimų apie Radviliškio miesto problemas ir rajono valdžios brangius pirkinius, apie teisėsaugos neveiksnumą. Deja, kaip ir minėjo susitikimo pradžioje, V. Bakas nėra įsigilinęs į regionines problemas ir plačiau jų nekomentavo. Tačiau akcentavo, kad ne tik valstybės, bet ir regiono mastu turi būti siekiama skaidrumo, o visuomenė turi žinoti apie valdininkų ir politikų pirkinius, turimą turtą.
Pokalbio metu buvo prisiminti teisiami už korupciją rajonų merai – Radviliškio rajono mero byla iki šiol teisme. Beje, bylų iškelta ne vienam merui, tačiau nuteistųjų nėra.
Buvo paliestas aktualus atominės elektrinės uždarymo klausimas – uždarymas vėluoja jau net 10 metų.
Bendruomenės pirmininkas domėjosi, kodėl dujų terminalas – laivas ,,Independence“ nebuvo pirktas už ES lėšas, o buvo nuomotas.
Kadangi svečias kalbėjo apie neskaidrią paramos fondų veiklą, G. Lipnevičius pasidomėjo, ar normalu, kad rajono mero įsteigtas Šeimos paramos ir labdaros fondas, kurio pirmininkė jo bendrapartietė, kasmet remiamas iš savivaldybės lėšų.

,,Kai yra daroma neleistina įtaka, pralaimi visa šalis, pralaimi ateinančios kartos, todėl ji yra negalima ir neleistina. Yra būtina tai sustabdyti ir paviešinti“, – sakė Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas V. Bakas.
Susirinkę į popietę bendruomenės nariai padiskutavo su Seimo nariais, gerai praleido laiką prie kavos puodelio, nes ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose kavos popietes organizuoja ir dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Jam padeda bendruomenės nariai: V. Aleknienė, S. Skorkaitė, A. Litinskas. Kavą renginio dalyviams virė Irena Grakauskienė, Romas ir Vitalija Jokubauskai ir Genovaitė Chodosovskaja.
(Bus daugiau)

,,Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės nariai atidarė kurortinį sezoną

Avatar

Paskelbta

data

Ankstyvą  birželio 15  dienos rytą prie miesto stadiono rinkosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, pasiruošę į pirmąją šiais metais  kelionę prie Baltijos jūros.

Atvykus į kurortą, vieni bendruomenės nariai nuskubėjo pasisveikinti su Baltija, kiti pasuko Palangos bažnyčios link, treti mėgavosi Basanavičiaus gatvės atmosfera, dar kiti neskubėdami žingsniavo Birutės kalno link bei patraukė aplankyti Palangos Gintaro muziejaus. Nesvarbu, kas ir kur, svarbiausia, kad saulė ir geras oras poilsiautojus lepino iki pat vakaro. Šilta birželio  saulė nors dar kaip reikiant neįšildė Baltijos vandens, tačiau patys drąsiausi nepabūgo šalto jūros vandens ir  nėrė į saulėje mirguliuojančias bangas.
Ekskursijos dalyviai dėkingi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui už organizuotą kelionę bei suteiktą galimybę apsilankyti nuostabiame Lietuvos pajūryje.
Kadangi Lietuvoje vasara trumpa, autobusai prie jūros veš bendruomenės narius kiekvieną savaitgalį, jei tik bus norinčiųjų.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija“

Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės svečias – Šiaulių rajono meras

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 10 d., Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nario bei „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu, bendruomenės namuose lankėsi  Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir LR Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas.
Pokalbis apie  dviejų rajonų politinius panašumus bei skirtumus
„Šiandien kalbėsimės, kuo skiriasi Šiaulių ir Radviliškio rajonai, kuo jie panašūs“,- pakviesdamas prisistatyti Šiaulių rajono merą A. Bezarą sakė  bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
„Nuoširdus ačiū, kad pakvietėte, šiek tiek nepatogiai jaučiuosi, kad nematau ilgamečio  rajono mero bei mano mokytojo A. Čepononio, tačiau į visus klausimus stengsiuosi nuoširdžiai atsakyti“,- sakė Šiaulių rajono meras. Beje, bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius  kvietė ir Radviliškio rajono savivaldybės merą A. Čepononį į susitikimą, tačiau jis neatvyko.

„Savivaldybėje dirbu nuo 2000 metų, dvejus metus dirbau seniūnu, devynerius metus – Žemės ūkio skyriaus vedėju, ketverius metus dirbau vicemeru ir antrą kadenciją rajono žmonių tiesiogiai esu išrinktas meru. Šiuose savivaldos rinkimuose esu išrinktas jau pirmajame ture, nes mane palaikė ir už mane balsavo daugiau, nei 50 procentų rinkimuose dalyvavusių žmonių. Nesu „sausas“ biurokratas, yra 400 hektarų šeimos ūkis, auginame mėsinius galvijus. Esu vedęs, užauginau sūnų ir dukrą, turiu du anūkus. Šiaulių rajone leidžiamo savaitraščio „Kuršėnų krašto žinios“ kritika verčia darbe pasitempti, o jeigu būtų tik liaupsės, pradėčiau galvoti, kad esu nepakeičiamas ir kad viską labai gerai darau“,- sakė svečias.
Pereidamas prie klausimų apie politiką, G. Lipnevičius svečio pasiteiravo, kiek šiuo momentu rajono tarybos pozicijoje  yra  A. Bezaro vadovaujamo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šiaulių rajono skyriaus narių.
„Šiaulių rajone „valstiečiai“ nuo 2000 m. turėjo ir merą, ir vicemerą ir administracijos direktorių, bet dėl įvairių aplinkybių šios pozicijos kito. Tačiau šioje kadencijoje vėl visose šiose pozicijose dirba Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Galima palyginti: praeitą kadenciją  Taryboje  dirbo  9 „valstiečiai“, dabar turime 13 iš 25 Tarybos narių, koalicijoje su mumis dirba 2 liberalai. Opozicijoje yra 4 konservatoriai (praeitą kadenciją konservatoriai turėjo 3 Tarybos narius), socialdemokratai turėjo 6 Tarybos narius, dabar jų – 4, dar yra 2 „darbiečiai“. Noriu pabrėžti, kad net ir esant tokiam balsų santykiui, jeigu Tarybos nariai pateikia  konstruktyvius pasiūlymus dėl rajono gyventojų gerovės, į partiškumą nežiūrima. Esu nusiteikęs rasti  bendrą kalbą su visais“,- sakė Šiaulių rajono meras.
„Radviliškio rajone beveik visi seniūnai yra konservatoriai ir tik du socdemai. Kokia padėtis Šiaulių rajone, ar ten dauguma  seniūnų „valstiečiai“?“,- domėjosi bendruomenės pirmininkas.
Pasak Šiaulių rajono mero A. Bezaro, iš 11 seniūnų tik 3 yra „valstiečiai“: „Su kai kuriais seniūnais dėl netinkamai atliekamų pareigų tenka ir pasipykti. Pagal šiandieninius įstatymus atleisti seniūną yra problema, net jeigu yra nusiskundimų iš žmonių. Seniūnas turi dirbti savo seniūnijos žmonėms, čia neturėtų lemti partiškumas“.

Apie žemės mokesčių skirtumus
„Šiaulių rajone žemės mokesčiai daug mažesni nei Radviliškio rajone: mūsų rajone žemės ūkio paskirties žemės mokestis 2019 m. yra 1,7 proc., 2020 metams po ilgų ginčų sumažintas iki 1,3 proc., Šiaulių rajone – apie 0,5 proc.; gyvenamosios paskirties žemės mokestis Radviliškio rajone –  0,8 proc., Šiaulių rajone – 0,26 – 0,32 proc.; mokestis verslo paskirties žemei Radviliškio rajone – 0,8 proc., Šiaulių rajone –  0,24 proc. Kaip jums pavyko taip sumažinti mokesčius?“- Šiaulių rajono mero klausė G. Lipnevičius.
„Kartais žemdirbiai nėra patys mylimiausi, ypač jeigu demonstruoja savo turtus, prabangius „džipus“. Tačiau rajone buvo partijų, kurios siūlė didinti žemės mokesčius 30 proc., šis pasiūlymas priimtas nebuvo. Buvo metų, kai mūsų rajono žemdirbiai dėl nepalankių oro sąlygų buvo atleisti nuo mokesčių, bet mūsų rajone labai gerbiami ir verslininkai. Stengiamės per kuo trumpesnius terminus padėti savo rajone įsikurti verslininkams, o turintiems namus netoli Šiaulių rajono patarčiau deklaruoti gyvenamąją vietą mūsų rajone – žemės mokesčiai bus mažesni“,- sakė A. Bezaras.
Į pokalbį dėl žemės mokesčių įsijungė LR Seimo narys A. Gaidžiūnas. Pasak jo, žemdirbiai negalėtų labai skųstis – Radviliškio rajone žemės mokestis sumažintas nuo 1,7 proc. iki 1,3 proc., kai tuo tarpu Biržų rajone jis siekia 2 proc.
„Seime žadama svarstyti projektą, pagal kurį būtų numatyta mokestį už apleistas žemes nuo 0, 01 proc. didinti iki 8 proc. Acokavuose dirbtuvės stovi apleistos, tai reikėtų apmokestinti, vidury miestelio niekas nešienauja žemės plotų – savininkai tuo nesirūpina, nes baudos nėra didelės“,- sakė LR Seimo narys.
Pasak A. Bezaro, su šia problema buvo susidurta ir Šiaulių rajone – mokestį už apleistas žemes buvo siūloma didinti iki 4 proc., šiuo metu beveik visi didesni žemės ūkio paskirties žemės plotai yra įdirbti.
Pasak Šiaulių rajono mero, iš radviliškiečių taip pat kai ko galima pasimokyti: „Jūs žymiai mažiau lėšų išleidžiate mokinių  pavėžėjimui, galite šias lėšas investuoti į mokyklas. Sudarėme komisiją, kuri peržiūrėtų maršrutus, kad nevažiuotų tušti autobusai. Atvyksime ir pas radviliškiečius pasikonsultuoti dėl pavėžėjimo organizavimo“.
Kompensacijos važinėjantiems darbuotojams
Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, ar Šiaulių rajone mokytojams kompensuojamas važiavimas į darbą.
„Darželių darbuotojams kompensuojame, daliai mokytojų – taip pat. Penkios rajono savivaldybės  įstaigos buvo perkeltos iš Šiaulių į Kuršėnus, ketvirtadieniais nuo 13 valandos pats dirbu Kuršėnuose. Perkeltų įstaigų darbuotojams kompensuosime  atvažiavimą į darbą, nes  keitėsi jų darbo vieta. Iš Kuršėnų iškėlus miškų urėdiją – liko pastatas, į kurį persikels Kuršėnų kaimiškoji seniūnija, taip pat Švietimo paslaugų centras. Iš Šiaulių miesto kai kuriems padaliniams persikėlus į Kuršėnus, miestas pagyvėjo, nes čia atvažiuoja dirbti ir Šiaulių miesto gyventojų. Kuršėnai – buvęs pramoninis miestas: veikė cukraus fabrikas, Daugėlių statybinių  medžiagų cechas, drenažo cechas,  gyveno per 15 tūkst. gyventojų,  šiuo metu liko apie 12 tūkst. Tačiau Kuršėnų miestas gražus, tvarkingas ir dar gražės, nes vykdoma daug darbų – žmonės tą patys mato: rekonstruojamos gatvės, daugiabučių kiemai, pradėta Gruževskių dvaro rekonstrukcija, nemažai darbų dar tik prasidės“,-  Kuršėnų perspektyvas apibūdino A. Bezaras.
G. Lipnevičius pasidomėjo, ar nereikėtų į Kuršėnus perkelti savivaldybės centro?
Pasak Šiaulių rajono mero, šiuo klausimu vyko gyventojų apklausos, Ginkūnų ir Vijolių gyventojai nenorėjo jungtis prie miesto. Apie tokį susijungimą turėtų  galvoti Seimo nariai ir tai turėtų būti padaryta iki savivaldos rinkimų.
Meras sprendžia visus klausimus
„Šiaulių rajono gyventojai džiaugiasi, kad meras išsprendžia daugelį klausimų labai greitai ir paprastai. Kaip jums tai pavyksta?“- domėjosi bendruomenės pirmininkas.
„Jeigu seniūnai vietoje nesusitvarko su savo darbu ir nesprendžia kartais ir labai nesudėtingo klausimo, žmogus eina toliau, nes valdininkams kartais pritrūksta geranoriškumo ir žmogiškumo. Visas problemas bandau spręsti iš karto. Štai atėjo žmonės skųstis dėl valomo kanalo purvu nutaškyto bulvių lauko galiuko ir keliuko. Paprašiau darbuotojų kuo greičiau sutvarkyti  šią problemą, kol gyventojai grįžo į namus – purvo nebėra“,- apie savo  darbo metodus papasakojo svečias.
Aptartos ir socialinės problemos
Susitikimo metu buvo aptartos daugeliui aktualios ir socialinės problemos.
„Seime buvo siūloma didinti pašalpas, tačiau aš prieš pašalpų didinimą, reikia kurti darbo vietas. LSDP nariai siūlo LR Seimo nariams, kurie po kadencijos Seime neranda darbo, mokėti rentą – per mėnesį iki gyvos galvos būtų mokama po 1 tūkst. eurų, kai kuriems ir daugiau. Tačiau Seimas yra ketverių metų mokykla be diplomų ir netikiu, kad Seimo narys nerastų darbo – aš pats į savo įmonę pakviesčiau dirbti buvusį Seimo narį. R. Karbauskis taip pat sakė, kad šio projekto nepalaikys“,- sakė LR Seimo narys A. Gaidžiūnas.
„Aš taip pat pykstu, kai savivaldybėje atidirbęs 10 metų specialistas sakosi nerandantis darbo. Seimo nariai sako, kad jų darbas labai sunkus, taip, iš tikro sunkus – 12 kandidatų į 1 vietą, o griovių kasti nėra nei vieno“,- A. Gaidžiūnui paantrino A. Bezaras.
Buvo aptartas ir „vaikų pinigų“ klausimas. Pasak A. Gaidžiūno, Seime kai kurių partijų nariai reikalauja „vaiko pinigus“ didinti nuo 50 iki  120 eurų, tačiau tam reikėtų 200 mln. eurų.
Šiaulių rajone savivaldybė iš savo biudžeto kiekvienam naujagimiui skiria po 300 eurų, kuriuos savo nuožiūra išleidžia tėvai. Tokį projektą Radviliškio rajono savivaldybės tarybai sakė siūlysiantis ir Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos narys G. Lipnevičius.
Pasak Šiaulių rajono mero, rajone buvo pamažėję pašalpų gavėjų, tačiau aktuali išlieka bedarbių problema. Daugelis bedarbių nenori dirbti, jiems geriau gauti pašalpas, tad  auga  nauja bedarbių karta.Turizmo plėtra rajonuose
Bendruomenės narys, gidas Albertas Vitartas svečio teiravosi, kokia padėtis Šiaulių rajone su turizmu.
„Lankomiausi objektai mūsų rajone – Kryžių kalnas ir Kurtuvėnų regioninis parkas. Atskirų turistinių maršrutų dar nėra sudaryta, tad turizmo srityje yra kur padirbėti. Kad būtų sudaryti turistiniai maršrutai, būtina sukurti ir infrastruktūrą, kad keliaudami žmonės galėtų pailsėti, išgerti arbatos“,- sakė A. Bezaras.
„Reikėtų, kad kiekvienoje ir Radviliškio rajono seniūnijoje būtų surašytos lankytinos vietos, kurias žmonės galėtų apžiūrėti“,- merui pritarė A. Gaidžiūnas.
Pasak Tarybos nario G. Lipnevičiaus, jis rajono valdžiai siūlė įgyvendinti Radviliškio mieste Muziejaus gatvės projektą, tačiau  į pasiūlymą nebuvo atsižvelgta.
Bediskutuojant bei lyginant  Šiaulių ir Radviliškio rajonus, nepastebimai parbėgo beveik dvi valandos. Bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius pasveikino Šiaulių rajono merą A. Bezarą su artėjančiu vardadieniu – Antaninėmis ir įteikė gėlių. Abiems svečiams- Šiaulių rajono merui ir LR Seimo nariui buvo įteikta po suvenyrinį bendruomenės  medalį.
A.Bezaras, atsidėkodamas už šiltą priėmimą, įteikė knygą apie Šiaulių rajoną –  „Šiaulių rajono vaizdai ir ženklai“.
„Labai malonu buvo bendrauti, pas jus labai šilta atmosfera“,- atsisveikindamas sakė svečias. 
„Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose „Kavos popietes“organizuoja ir jos dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G.Lipnevičius, jam padeda bendruomenės nariai: V.Aleknienė, S. Skorkaitė, R. Radavičienė, G. Chodosovskaja, E. Siudikienė, V. Goštautienė, V. Gerštautienė, A.Litinskas.
Kitą pirmadienį bendruomenės namuose svečiuosis net dviejų profesinių mokyklų vadovai bei mokytojai. Jie pristatys savo mokyklas ir visus susirinkusius pamokys floristikos bei konditerinio amato paslapčių, popietės dalyvius pavaišins keksiukais bei vaisių fondiu su šokoladu.

„Radviliškio krašto“ informacijaSkaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019