Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Neblaivus darbe- tik papeikimas

Paskelbta

data

Radviliškio rajono administracija buvo įpareigota atlikti tarnybinį patikrinimą dėl galimo tarnybinio pažeidimo. Pažeidimo kaltininkas – Sidabravo seniūnas V. Blužas, kuriam dar praeitų metų lapkričio mėn. darbo metu buvo nustatytas 0,43 promilių neblaivumas.

Kadangi administracijos direktorė J. Margaitienė nematė reikalo, o meras A. Čepononis nesiryžo įpareigoti ją nubausti vieną iš 52 proc. jo rėmėjų, tai padaryti juos įpareigojo Valstybės tarnybos departamentas. Vasario 6 d. buvo paskutinė diena, kai turėjo būti priimtas sprendimas dėl tarnybinės nuobaudos paskyrimo seniūnui ir informuotas Departamentas. Po beveik trijų mėnesių laukimo, seniūnas V. Blužas atsipirko tik nedideliu išgąsčiu, nevertu paties laukimo – už neblaivumą darbo metu skirtas papeikimas.

Nuo pat pradžių įvykių scenarijus klostėsi labai palankiai. Nors policijos pareigūnams nustačius faktą, kad seniūnas V. Blužas darbo metu neblaivus, administracijos direktorė J. Margaitienė, kaip tiesioginė šio valstybės tarnautojo vadovė, turėjo inicijuoti tarnybinio nusižengimo patikrinimą. Tačiau tikriausiai suklaidinta juristo A. Matuzevičiaus, kad tai tik vidaus reikalas, bei „spaudžiama“ išorės veiksnių, labiausiai tikėtina, kad politinės priklausomybės, normaliomis sąlygomis turinti „stiprų stuburą“  administracijos direktorė palūžo ir nusprendė nevykdyti tarnybinių pareigų. Jos nuomone, bendrapartiečiui seniūnui nebuvo reikalo nei pradėti tarnybinio nusižengimo patikrinimo, nei tuo labiau skirti nuobaudą už buvimą darbe neblaiviu. Lietuvoje pilna pavyzdžių, kai už netinkamą elgesį ir diskredituojant įstaigą nedarbo metu valstybės tarnautojai praranda darbo vietą.
Valstybės tarnybos departamentas, gavęs pranešimą dėl administracijos direktorės tiesioginių tarnybinių pareigų nevykdymo, įpareigojo Radviliškio rajono savivaldybės merą A. Čepononį nurodyti administracijos direktorei tai padaryti. Bet ir meras A. Čepononis raštu atsisakė  seniūną bausti.

Administracijos juristo A. Matuzevičiaus parengtame rašte Valstybės tarnybos departamentui motyvuojama, kad nustatytas neblaivumas tik nežymiai viršija ribą. Nesvarbu jam detalė, kad administracijos vidaus taisyklėse nurodyta leistina riba dvigubai viršijo aukštesniame teisės akte numatytą maksimalią 0,2 promilių leistiną ribą. Be to, seniūnas iki šio incidento gerai dirbo, todėl apsiribota tik auklėjamojo pobūdžio pokalbiu!

Kiti rašte išdėstyti motyvai stebina teisininkus. A. Matuzevičiaus paaiškinimai, kad praėjęs vieno mėnesio senaties terminas, nors įstatymas nurodo pusės metų terminą, bei tai esą tik administracijos vidaus reikalas, nes visuomenei ir kitiems pašaliečiams neturi rūpėti, kaip valstybės tarnautojai reprezentuoja valstybę ir atskirą įstaigą bei kaip įstaiga su tuo tvarkosi. Peršasi nuomonė, kad  šis teisininkas teisės mokslus baigė nebūdamas pirmūnu. Ir dar kaip koks pradedantysis pirmakursis teisės studentas neteisingai referuoja į Vyriausiojo administracinio teismo formuojamą praktiką. Patyrusių teisininkų nuomone, jis pirmiausia turėtų atidžiai pasiskaityti įstatymą, reglamentuojantį valstybės tarnybos santykius. Galima įsivaizduoti, koks po to mero A. Čepononio įvaizdis susiformuoja ten, sostinėje, kai ištįsusiais veidais tokius neprofesionaliai parengtus raštus skaito Vilniuje esantys departamento teisininkai. Po tokių raštų rengimo, jis pats jau turėtų „užsidirbti“ papeikimą, bet… Gaila, tačiau šitas „specialistas“ taip pat gali teikti nemokamą teisinę pagalbą visiems rajono gyventojams, nors labai tikėtina, kad už „gerą tarnystę“ pretenduos į aukštesnę kategoriją, kuri lemia didesnį priedą prie atlyginimo. Paslauga už paslaugą.

Apie mero A. Čepononio ir administracijos direktorės J. Margaitienės bendras pastangas „ištraukti“ bendrapartietį seniūną „sausą iš balos“ atskiru raštu buvo informuota ir Radviliškio rajono Taryba, tačiau vicemeras K. Augulis nusprendė, kad tokiais „niekais“ nereikia apsunkinti Tarybos narių ir jiems pateikė tik parengtą atsakymą į paklausimą. Nei į patį kreipimąsi, nei į pridėtus dokumentus Tarybos nariams neleista net akies krašteliu žvilgtelėti. Tarsi būtų uždėta žyma „Itin slapta“. Bet Valstybės tarnybos departamentas gavęs raštišką atsisakymą vykdyti pareigas, visgi įpareigojo dar vienu raštu tai daryti. Departamento direktorius O. Šarmavičius trijuose oficialaus dokumento lapuose merui A. Čepononiui priminė svarbią „pilietiškumo pamoką“ ir pamokė pagarbos LR įstatymams. Karčios piliulės turėjo tekti ne tik J. Margaitienei, bet ir juristui A. Matuzevičiui.

Administracija, priversta atlikti tarnybinį patikrinimą, už neblaivumą darbo metu seniūnui V. Blužui pasiūlė skirti papeikimą. Net ne griežtą. O tokiam siūlymui pritarė ir administracijos direktorė J. Margaitienė. Pasirodo, kad jai, kaip politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai ir įstaigos vadovei, priimtina, kad jos pavaldiniai darbo metu gali būti neblaivūs  ir tokiu savo elgesiu pažeminti ne tik jos vadovaujamos įstaigos, bet ir savivaldybės bei visos valstybės tarnybos vardą. Duotas labai blogas precedentas, todėl nederėtų nustebti, kad savivaldybės koridoriuose ar seniūnijos kabinetuose galbūt užuosite  alkoholio kvapą. Ar koks interesantas bus aptarnautas neadekvačiai besielgiančio tarnautojo bei pavaišintas airiška kava su būtinu airiško viskio ingredientu. Bet gal bausti griežčiau nebuvo „leista“ iš viršaus, nes neseniai iš V. Blužo rankų mero žmonai N. Čepononienei buvo įteikta „Gerumo angelo“ statulėlė? Arba tiesiog krikščioniškas žmogiškumas. Juk seniūnas nuoširdžiai gailisi ir pats teigė, kad jam, išlaikančiam dar du nepilnamečius vaikus, bus sunku susirasti kitą darbą tokiame rajono užkampyje. Gal vis tik daugiausiai partiniai ryšiai lėmė, nes visi trys priklauso tai pačiai, TS – LKD (liaudyje vis dar konservatorių vadinamai) partijai?

Visoje šitoje istorijoje keisčiausias mero A. Čepononio vaidmuo. Tiesiogiai neatsakingas, tačiau „pritariantis“, kad jo „rinkėjas“ nenukentėtų. Dažnai lankydamasis demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos „Ateitis“ pamokose, jis perduoda savo žinias jaunajai kartai apie demokratiją. Bet savo praktiniais darbais rodo neigiamą pavyzdį. Dar 2015 m. rugpjūtį tas pats meras A. Čepononis iniciavo „savanorišką“ išėjimą iš darbo buvusiai Radviliškio kultūros namų direktoriaus pavaduotojai V. Jasiūnienei. Už šampano gėrimą darbo metu tuo metu buvo  pasielgta principingai.  Ar tai buvo padaryta, kad reikėtų „patikimo žmogaus“ – atviras klausimas. Visgi visa ši istorija akivaizdžiai rodo, kad politinis nepotizmas rajone ir šios problemos sprendimas priklauso beveik nuo vieno asmens norų ir valios, nes šios istorijos atomazga turėjo pasibaigti administracijos direktorės J. Margaitienės atsakomybės klausimo svarstymu.

Marius Aleksiūnas

 

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi