Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kaltinamųjų byloje apklausiama svarbiausia liudytoja

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apygardos teismas toliau tęsė baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Šioje byloje kaltinimai pareikšti 9 fiziniams asmenims, įskaitant ir dabartinį Radviliškio rajono merą A. Čepononį, bei juridiniam asmeniui UAB „Leo Statyba“. Į posėdį atvyko visi, išskyrus  A. Šukienę. Ji informavo teismą atskiru prašymu, kad nedalyvaus posėdyje, nes bus išvykusi į konferenciją. Jos gynėjas advokatas apie tai sužinojo tik posėdžio metu.

Posėdis prasidėjo liudininkės V. Adomaitienės apklausa. Buvusi UAB „Leo Statyba“ direktorė yra atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, nes padėjo ikiteisminio tyrimo metu. Praėjus keliems metams nuo visų šių įvykių, V. Adomaitienė daug smulkių detalių nebegalėjo atsiminti. Teismas laikas nuo laiko turėjo garsinti jos duotus parodymus ikiteisminio tyrimo metu. Dėl įtraukimo į šį „kriminalą“, ji kaltino daugiausiai save.

V.Adomaitienės nuomone, buvo pasinaudota jos nepatyrimu ir naivumu. Bet dirbti įmonėje ji pasirinko dėl galimo jos kaip architektūros specialistės noro prisidėti prie rajono kultūros objektų rekonstrukcijos.
Atėjusi dirbti direktore į akcininkų A. Juodžio ir G. Žilėno įmonę „Leo Statyba“, ji ten rado nepavydėtiną situaciją. Jau pirmą darbo dieną jai reikėjo atstovauti įmonės interesams teisme dėl įsiskolinimo. Jos žodžiais remiantis, įmonėje tuo metu trūko ar net visai nebuvo apyvartinių lėšų, darbuotojų kompetencija labai prasta, trūko medžiagų ir darbo įrankių prisiimtiems rangos darbams atlikti.

Aiškinantis Šiaulėnų bažnyčios rekonstrukcijos rangos darbų sutarties originalo panaikinimą, išaiškėjo, kad V. Adomaitienėjo nesunaikino. Į prokuroro klausimą, kodėl nesunaikino originalo, ji atsakė:  „Norėjau turėti garantą, kad patikėtų, jog buvo būtent taip, kaip aš sakau, o ne priešingai.“ Ji teigė supratusi, kad toks dokumentų klastojimas prie gero neprives. Originalioje sutartyje buvo pažymėta, kad pinigai bus pervedami už atliktus darbus, tuo tarpu antroje sutarties versijoje jau nurodoma, kad iš anksto pervedami pinigai avansu.

Į teisėjos klausimus, ar tuo metu jau buvo atlikti darbai, ar buvo jie tinkamai užaktuoti, ar ji realiai  patikrino, kiek ir ko padaryta pagal pasirašytus aktus, liudininkė tiksliai prisiminti nepajėgė. Tačiau pasakė, kad tikriausiai tuo metu, nors darbai nebuvo atlikti, jie jau buvo aktuoti. Net paruošta pažyma, kad darbai atlikti. To esą reikėjo Nacionalinei mokėjimų agentūrai.

Į kai kuriuos liudininkės V. Adomaitienės pasakymus kaltinamasis A. Juodys reagavo garsiu prunkštimu ir buvo perspėtas teismo. Kaltinamajam labai nepatiko liudininkės teiginiai, kad kitas kaltinamasis R. Eigminas, dirbantis Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje Statybos skyriaus vyr. specialistu, buvo A. Juodžio „dešinioji ranka“. Taip pat nebuvo patenkintas tuo, kad, anot liudininkės, beveik viską dėl Šiaulėnų bažnyčios objekto darbams reikalingų medžiagų įsigijimo bandė kontroliuoti pats akcininkas A. Juodis.

Neapsikentusi nuolatinės betvarkės ir pernelyg didelės rizikos ateityje įkliūti teisėsaugai, V. Adomaitienė teismui teigė, kad po nepilnų trijų mėnesių darbo ji nutarė palikti įmonę.

Pasibaigus jos apklausai, pasipylė klausimai iš kaltinamųjų advokatų ir kai kurių kaltinamųjų. Kaltinamasis R. Eigminas teiravosi, ar ji pastebėjo priimamų darbų aktuose turinio ir formos trūkumus. Kaltinamasis V. Žičkus replikos forma uždavė klausimą, kad jei įmonėje nebuvo pinigų, tai iš kur buvusi direktorė mokėjo atlyginimus darbuotojams, pirko medžiagas ir t.t.

Po dviejų valandų pertraukos sugrįžusių teisiamųjų laukė šioks toks netikėtumas. Nors kaltinamoji A. Šukienė parašė raštišką prašymą dėl nedalyvavimo ir jos gynėjas advokatas A. Kazakevičius teigė, kad jo ginamosios teisės nebus pažeistos ir yra tinkamai atstovaujamos, tačiau kaltinamojo A. Čepononio advokatas A. Liutvinskas įnirtingai reikalavo, jog ji irgi būtų teisme posėdžio metu. Advokato A.Liutvinsko  nuomone, tai grubus baudžiamojo proceso teisės pažeidimas. Prokuroras A. Mirnyj su juo nesutiko teigdamas, kad tai tėra grynai perdėtas formalizmas. Bet teismas nusprendė  liudininkės apklausą pratęsti kitame posėdyje dalyvaujant visiems kaltinamiesiems. Dėl vieno iš advokatų užimto grafiko bei kaltinamojo A. Čepononio numatyto vizito į Kauną tomografinei nuotraukai dėl patemptų dešinės kojos raiščių kovo 7 dieną, teisėja E. Montvidienė atšaukė numatytą posėdį. Kitas posėdis numatytas kovo 14 d.

Marius Aleksiūnas

 

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi