Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Baseinas pagaliau atidarytas!

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 27 dieną Radviliškyje duris atvėrė moderniausias Lietuvoje plaukimo baseinas – SPA. Naujajame plaukimo baseine radviliškiečiai galės mėgautis vandens pramogomis bei pirčių malonumais, mokytis plaukti, stebėti plaukimo varžybas.

Baseinas pastatytas per dvejus metus


Radviliškio plaukimo baseinui statyti projektas buvo paruoštas 2011 metais, tačiau, kadangi kaina buvo per didelė, projektas buvo atmestas. Plaukimo baseino projektas buvo koreguotas, atsisakyta vieno aukšto. Pakoregavus projektą ir jį atpiginus, plaukimo baseinui buvo skirta Valstybės investicinių projektų lėšų. Tuo metu vyriausybei vadovavęs A. Butkevičius  išreiškė viltį, kad Radviliškyje atidarius baseiną čia bus ugdomi čempionai kaip Rūta Meilutytė.

Baseino vertė – daugiau nei keturi milijonai. Meras A. Čepononis rajono gyventojus savivaldybės finansuojamame laikraštyje tikino, kad  baseinas pradės veikti liepos 1 dieną, tačiau dėl įsisukusios teismų karuselės (buvo iškeltos net 5 bylos), atidarymas nusikėlė pusmečiu.

Susidomėjimas baseinu – didelis

Prieš baseino atidarymą surengtoje spaudos konferencijoje meras A. Čepononis sakė, kad baseinu ir aplink jį sukurta sportine baze susidomėjo įvairios sporto organizacijos: krepšinio federacija čia planuoja rengti stovyklas, plaukimo federacija planuoja netrukus surengti plaukimo veteranų varžybas.

Jau suburtos 25 antrokų grupės, kuriuos treneriai mokys plaukti. Pasak baseino direktoriaus J.Onaičio, baseine vyks ir kūno kultūros pamokos: dvi pamokos vyks mokyklose, viena – baseine. Tiesa, kol kas  pradinukams, tačiau ateityje – ir vyresniems mokiniams.

Baseino atidaryme – būrys garbių svečių

Gruodžio 27 d. vykusiame baseino atidaryme apsilankė nemažai garbių svečių: Seimo nariai A. Butkevičius, A. Gaidžiūnas, Radviliškio savivaldybės tarybos nariai, „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius,  rajono savivaldybės vadovai bei darbuotojai, kaimyninių savivaldybių atstovai ir kiti svečiai.
Svečiai pasidžiaugė nauju moderniu statiniu, baseino direktoriui įteikė įkurtuvių dovanas.

Po sveikinimo kalbų baseiną pašventino Radviliškio parapijos klebonas Tadas Rudys.

Pirmieji baseino vandenį išbandė  Šiaulių „Delfino“ baseino plaukikai. Pasak sinchroninio plaukimo programą pademonstravusių merginų, vanduo Radviliškio baseine šiltas, neskleidžia  nemalonaus chloro kvapo. „Mes džiaugiamės, kad netoli Šiaulių atidarytas modernus, naujas baseinas, į kurį bus malonu atvažiuoti ne tik varžybų metu, bet ir laisvalaikiu“,- sakė jaunosios plaukikės.

Atidarymo iškilmėse dalyvavę svečiai apžiūrėjo naujojo plaukimo baseino ir SPA patalpas. Plaukikams bei besimokantiems plaukti skirti 6 takai po 25 metrus. Dviejuose takeliuose įrengtas pakeliamas dugnas ir gylis čia bus 0,85 metro, o trijuose takuose – iki 2 metrų.

Vandens pramogų mėgėjai galės mėgautis sūkurine vonia, vaikai – baseinėliu su fontanu. Lankytojų lauks pirtys: turkiška, infraraudonųjų spindulių, sauna bei Himalajų druskos siena.

Baseine vienu metu galės lankytis apie 300 žmonių.

Naujasis Radviliškio baseinas – naujametinė dovana visiems rajono gyventojams, kurią rajonui padovanojo visi mokesčių mokėtojai.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi