Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baisogalos šauliai šventė 99-ąjį Lietuvos gimtadienį

Avatar

Paskelbta

data

 

 

Vasario 15 dieną Baisogalos gimnazijos jaunieji šauliai, lydimi 8-osios kuopos šaulių vado Rimanto Narbučio, dalyvavo iškilmingame minėjime Minaičiuose. Čia, Lietuvos partizanų memoriale, buvo minimos 1949 m. vasario 16 d. Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos Deklaracijos paskelbimo 68-osios metinės. Laisvės kovotojų atminimą pagerbė LR Seimo nariai, LR krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos kariuomenės atstovai, Radviliškio rajono savivaldybės vadovai , NATO kariai, šauliai, jaunimas, partizanai, jų artimieji, Lietuvos patriotai .

Minėjimo metu buvo pagerbti Deklaracijos signatarai ir visi Laisvės kovotojai. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai atliko pergalės salves Lietuvos valstybei ir Lietuvos laisvės kovotojų atminimui. Grojo Karinių oro pajėgų orkestras, uždegtas „Vienybės laužas“. Oro gynybos batalionas surengė ginkluotės ir technikos ekspoziciją, šauliai kvietė dalyvauti taiklaus šaudymo varžybose. Visus linksmino folkloro ansamblis „Čiūto“. Susirinkusieji galėjo apžiūrėti partizanų bunkerį, pasivaišinti kariškomis vaišėmis.

Gyvąją  istorijos pamoką jaunimui, istorinėje vietoje,  pravedė  rekonstruktorių klubo „Partizanas“ aktoriai, inscenizuodami  Lietuvos partizanų vadų suvažiavimo akimirkas ir Deklaracijos pasirašymo įvykį. Įvykių liudininkė Julijona Mikniūtė-Petrėtienė visiems susidomėjusiems pasakojo apie 1949 metų žiemą, įvykius jų sodyboje.

Lietuvos 99 –asis gimtadienis iškilmingai paminėtas ir Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčioje vasario 16-ąją. Baisogalos 8-osios kuopos šauliai dalyvavo šv. Mišiose už Lietuvos valstybę ir šventiniame koncerte–minėjime, kuriame buvo pagerbti ir Baisogalos patriotai.

Kad mūsų garbingos Valstybės pamatai nebūtų sugriauti ir toliau vieningai budėkime  Lietuvos  laisvės sargyboje.

Baisogalos gimnazijos mokytoja, šaulė G. Nakutienė

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi