Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baisogalos gimnazijos remontas – amžiaus statybos už milijonus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone labai  populiarios brangios bei ilgai trunkančios statybos. Juk visiems žinoma sena tiesa: kuo ilgiau statybos tęsiasi, tuo daugiau pinigų į jas investuojama. O jeigu investuojama nemažai lėšų, jų galima daugiau ir „įsisavinti“.

Baisogalos gimnazijos remontą jau drąsiai galima pavadinti „amžiaus statybomis“ – jis buvo pradėtas 2015 metais, o remontą planuojama baigti 2022 metais.

Jau investuotas beveik milijonas

Baisogalos gimnazijos remontą galima pavadinti ne tik ilgiausiai besitęsiančiu, bet  ir vienu brangiausių – kartu sudėjus savivaldybės bei Valstybės biudžeto lėšas, iki šių metų pabaigos bus investuoti 949 tūkst. eurų – beveik milijonas. Gal gimnazijos  remontas  būtų pasibaigęs ir anksčiau, jeigu į jį savivaldybė būtų investavusi iš savo kasmet biudžete sutaupomų lėšų, o ne kovojusi dėl  pinigų su Švietimo ir mokslo ministerija.

Pinigų „išmušinėjimas“ stabdė remontą

2015-2016 m. Radviliškio rajono savivaldybė bandė savo jėgomis remontuoti nusidėvėjusį Baisogalos gimnazijos pastatą, kuris nebeatitiko  higienos normų ir  remontui skyrė 21 tūkst. eurų. Bet vėliau  rajono vadovams galimai pagailo rajono biudžeto lėšų  ir nutarė pagalbos kreiptis į vyriausybę. 2017 m. iš vyriausybės buvo gauti 76 tūkst. eurų, o iš rajono biudžeto lėšų nebuvo skirta. Besaikė rajono valdančiųjų meilė pinigams bei prašymas  dar daugiau lėšų galimai supykdė ministerijos atstovus ir  pinigų apskritai nebuvo skirta, o Radviliškio rajono savivaldybei pasiūlyta gauti paskolą pagal priemonę „Savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimas“ ir kreiptis į fondą „Savivaldybių pastatų fondas“. Toks ministerijos spendimas nepatiko  rajono merui A. Čepononiui, kuris dėl negautų lėšų apmaudą išliejo savivaldybės tinklapyje: „Galima daryti išvadą, kad Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos ministerija ir Vyriausybė nelaiko Lietuvos švietimo įstaigų infrastruktūros gerinimo prioritetu ir lieka tik dėkoti, kad jie skatina vietos savivaldą tobulėti „imant paskolas ir kitais būdais ieškant lėšų“, Radviliškio rajono savivaldybės manymu, prioritetinėms valstybės sritims“.

Jeigu rajono vadovas būtų ūkiškas, Baisogalos gimnazijos remontą buvo galima seniai užbaigti iš savivaldybės kasmet sutaupomų 4 mln. eurų be viešų verkšlenimų, o tik nuosekliu, kryptingu darbu.
Po pinigų „kranelio  užsukimo“  meras  pradėjo minti kelius į Vilnių.

Savivaldybė nevykdo pažadų?

2019 m. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo nutarta iš rajono biudžeto gimnazijos remontui skirti iki 500 tūkst. eurų, jeigu bus numatytas papildomas finansavimas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo įstaigų modernizavimo programoje.

Ministerija rado lėšų ir 2019-2020 metais iš vyriausybės biudžeto buvo gauta 563 tūkst. eurų, o savivaldybės prisidėjimas siekia tik 268 tūkst. eurų. Tai kur tas žadėtasis pusės milijono prisidėjimas?

Beje, pasak mero A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės, ilgai trunkančiam gimnazijos remontui dar bus papildomai prašoma lėšų. Ką gi, apetitas auga bevalgant, o orientacinė remonto kaina  gali siekti daugiau nei 2 milijonus 500 tūkstančius eurų. Kaip juokavo pakalbinti baisogaliai, už tokią sumą būtų galima pastatyti dvi naujas mokyklas, o ne vieną  suremontuoti.

Kas atsakys už užsitęsusią renovaciją?

Kadangi gimnazijos renovacija tęsiasi jau penkerius metus, įdomu, kas prisiims „nuopelnus“ už užsitęsusius darbus? Savaitraščio redakcija pasiteiravo rajono mero A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės, kuo prie gimnazijos renovacijos prisidėjo  jie bei  Seimo narys A. Gaidžiūnas. Atsakymas iš savivaldybės buvo trumpas: „Kuo prisidėjo prie minėto projekto A. Gaidžiūnas, atsakyti negalime. Siūlome kreiptis asmeniškai į A. Gaidžiūną“. O meras prisidėjo kaip Tarybos pirmininkas ir dirbdamas savo tiesioginį darbą.

Keistas atsakymas, juk su rajone išrinktu Seimo nariu A. Gaidžiūnu  meras A. Čepononis paskutiniu metu itin glaudžiai bičiuliaujasi ir kiekvienoje šventėje matomi kartu. Be to, Seimo narys ir rajono vadovai  turėtų bendrauti, tartis, kaip ir iš kur gauti lėšų gimnazijos remontui, kartu spręsti rajone iškilusias problemas. Beje, Seimo narys yra pakomentavęs problemą dėl užsitęsusių statybų ir metęs ne vieną akmenį į savo kolegų – mero ir administracijos direktorės – pusę: „Gimnazijos problemas žinojo tiek savivaldybės administracijos vadovai, tiek valdančiosios daugumos atstovai, tiek anksčiau rajone išrinkti Seimo nariai, tačiau nesiėmė jokių veiksmų“.

Belieka  tikėtis, kad politikai mažiau leis laiko  šventėse, o dirbs darbus ir po dvejų metų Baisogalos gimnazija bus suremontuota bei atitiks higienos reikalavimus. O į mokyklos remontą nebereikės kaip į kiaurą maišą investuoti ir rajono biudžeto, ir vyriausybės biudžeto lėšų.

Kadangi per savo kadencijas tiek Seimo narys, tiek meras nesugebėjo suremontuoti Baisogalos gimnazijos pastato, šį amžiaus statybų rebusą gali tekti spręsti kitiems rajono išrinktiesiems.

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Iš jėgos trikovės čempionato – su medaliais

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 – 13 d. Vilniuje, laisvalaikio ir pramogų centre ,,Ozas” vyko Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame  puikiai pasirodė Radviliškio rajono sportininkai.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg., sėkmingai pasirodė Gintaras Blėdis. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 190 kg. ir užėmė pirmą vietą. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 112,5 kg. štangą ir taip pat buvo pirmas. Atkėlimo veiksme Gintaras Blėdis atkėlė 190 kg. ir taip pat laimėjo pirmą vietą.

Sumoje sportininkas surinko 492,5 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.
Suaugusiųjų svorio kategorijoje virš 120 kg. čempionate dalyvavo ir nugalėjo Tadas Grimaila. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 230 kg. ir užėmė antrą vietą. Spaudimo veiksme paspaudęs 190 kg. buvo pirmas. Atkėlimo veiksme sportininkas atkėlė 280 kg. sveriančią štangą ir užėmė pirmą vietą. Sumoje Tadas Grimaila surinko 700 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Rolandas Gudas. Pritūpimo veiksme sportininkas pritūpė su 185 kg. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 180 kg. svorio štangą ir laimėjo 3 vietą. Atkėlimo veiksme Rolandas Gudas atkėlė 240 kg. Sumoje sportininkas surinko 605 kg. ir užėmė 6 vietą.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Karolis Balsys. Pritūpimo veiksme sportininkas patūpė su 200 kg. Spaudimo veiksme paspaudė 147,5 kg. Atkėlimo veiksme Karolis Balsys atkėlė 220 kg. sveriančią štangą. Sumoje sportininkas surinko 567,5 kg. ir užėmė 7 vietą.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Avatar

Paskelbta

data

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.
Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė prisiminti visus, kurių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.
Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo skyriaus informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019