Socialiniai tinklai

Aktualijos

Baisogalos gimnazijos remontas – amžiaus statybos už milijonus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone labai  populiarios brangios bei ilgai trunkančios statybos. Juk visiems žinoma sena tiesa: kuo ilgiau statybos tęsiasi, tuo daugiau pinigų į jas investuojama. O jeigu investuojama nemažai lėšų, jų galima daugiau ir „įsisavinti“.

Baisogalos gimnazijos remontą jau drąsiai galima pavadinti „amžiaus statybomis“ – jis buvo pradėtas 2015 metais, o remontą planuojama baigti 2022 metais.

Jau investuotas beveik milijonas

Baisogalos gimnazijos remontą galima pavadinti ne tik ilgiausiai besitęsiančiu, bet  ir vienu brangiausių – kartu sudėjus savivaldybės bei Valstybės biudžeto lėšas, iki šių metų pabaigos bus investuoti 949 tūkst. eurų – beveik milijonas. Gal gimnazijos  remontas  būtų pasibaigęs ir anksčiau, jeigu į jį savivaldybė būtų investavusi iš savo kasmet biudžete sutaupomų lėšų, o ne kovojusi dėl  pinigų su Švietimo ir mokslo ministerija.

Pinigų „išmušinėjimas“ stabdė remontą

2015-2016 m. Radviliškio rajono savivaldybė bandė savo jėgomis remontuoti nusidėvėjusį Baisogalos gimnazijos pastatą, kuris nebeatitiko  higienos normų ir  remontui skyrė 21 tūkst. eurų. Bet vėliau  rajono vadovams galimai pagailo rajono biudžeto lėšų  ir nutarė pagalbos kreiptis į vyriausybę. 2017 m. iš vyriausybės buvo gauti 76 tūkst. eurų, o iš rajono biudžeto lėšų nebuvo skirta. Besaikė rajono valdančiųjų meilė pinigams bei prašymas  dar daugiau lėšų galimai supykdė ministerijos atstovus ir  pinigų apskritai nebuvo skirta, o Radviliškio rajono savivaldybei pasiūlyta gauti paskolą pagal priemonę „Savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimas“ ir kreiptis į fondą „Savivaldybių pastatų fondas“. Toks ministerijos spendimas nepatiko  rajono merui A. Čepononiui, kuris dėl negautų lėšų apmaudą išliejo savivaldybės tinklapyje: „Galima daryti išvadą, kad Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos ministerija ir Vyriausybė nelaiko Lietuvos švietimo įstaigų infrastruktūros gerinimo prioritetu ir lieka tik dėkoti, kad jie skatina vietos savivaldą tobulėti „imant paskolas ir kitais būdais ieškant lėšų“, Radviliškio rajono savivaldybės manymu, prioritetinėms valstybės sritims“.

Jeigu rajono vadovas būtų ūkiškas, Baisogalos gimnazijos remontą buvo galima seniai užbaigti iš savivaldybės kasmet sutaupomų 4 mln. eurų be viešų verkšlenimų, o tik nuosekliu, kryptingu darbu.
Po pinigų „kranelio  užsukimo“  meras  pradėjo minti kelius į Vilnių.

Savivaldybė nevykdo pažadų?

2019 m. Radviliškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo nutarta iš rajono biudžeto gimnazijos remontui skirti iki 500 tūkst. eurų, jeigu bus numatytas papildomas finansavimas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo įstaigų modernizavimo programoje.

Ministerija rado lėšų ir 2019-2020 metais iš vyriausybės biudžeto buvo gauta 563 tūkst. eurų, o savivaldybės prisidėjimas siekia tik 268 tūkst. eurų. Tai kur tas žadėtasis pusės milijono prisidėjimas?

Beje, pasak mero A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės, ilgai trunkančiam gimnazijos remontui dar bus papildomai prašoma lėšų. Ką gi, apetitas auga bevalgant, o orientacinė remonto kaina  gali siekti daugiau nei 2 milijonus 500 tūkstančius eurų. Kaip juokavo pakalbinti baisogaliai, už tokią sumą būtų galima pastatyti dvi naujas mokyklas, o ne vieną  suremontuoti.

Kas atsakys už užsitęsusią renovaciją?

Kadangi gimnazijos renovacija tęsiasi jau penkerius metus, įdomu, kas prisiims „nuopelnus“ už užsitęsusius darbus? Savaitraščio redakcija pasiteiravo rajono mero A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės, kuo prie gimnazijos renovacijos prisidėjo  jie bei  Seimo narys A. Gaidžiūnas. Atsakymas iš savivaldybės buvo trumpas: „Kuo prisidėjo prie minėto projekto A. Gaidžiūnas, atsakyti negalime. Siūlome kreiptis asmeniškai į A. Gaidžiūną“. O meras prisidėjo kaip Tarybos pirmininkas ir dirbdamas savo tiesioginį darbą.

Keistas atsakymas, juk su rajone išrinktu Seimo nariu A. Gaidžiūnu  meras A. Čepononis paskutiniu metu itin glaudžiai bičiuliaujasi ir kiekvienoje šventėje matomi kartu. Be to, Seimo narys ir rajono vadovai  turėtų bendrauti, tartis, kaip ir iš kur gauti lėšų gimnazijos remontui, kartu spręsti rajone iškilusias problemas. Beje, Seimo narys yra pakomentavęs problemą dėl užsitęsusių statybų ir metęs ne vieną akmenį į savo kolegų – mero ir administracijos direktorės – pusę: „Gimnazijos problemas žinojo tiek savivaldybės administracijos vadovai, tiek valdančiosios daugumos atstovai, tiek anksčiau rajone išrinkti Seimo nariai, tačiau nesiėmė jokių veiksmų“.

Belieka  tikėtis, kad politikai mažiau leis laiko  šventėse, o dirbs darbus ir po dvejų metų Baisogalos gimnazija bus suremontuota bei atitiks higienos reikalavimus. O į mokyklos remontą nebereikės kaip į kiaurą maišą investuoti ir rajono biudžeto, ir vyriausybės biudžeto lėšų.

Kadangi per savo kadencijas tiek Seimo narys, tiek meras nesugebėjo suremontuoti Baisogalos gimnazijos pastato, šį amžiaus statybų rebusą gali tekti spręsti kitiems rajono išrinktiesiems.

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kai nepavyko pasprukti, taranavo policijos pareigūnų automobilį

Avatar

Paskelbta

data

Akmenės rajone neblaivus ir teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie AUDI A6 vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau   nesuvaldė savo transporto priemonės, trenkėsi į policijos automobilį, jį apgadino ir atsidūrė ligoninės priėmimo skyriuje. Medikai jam konstatavo krūtinės ląstos sumušimą ir šonkaulio lūžį. Į klausimą, kodėl jis stabdomas nestojo, o spruko, pareigūnams atšovė: „o kodėl jūs mane stabdėt“.

Lapkričio 29-osios vidurdienį  Akmenės rajone, Žerkščių k., dirbusių policijos pareigūnų dėmesį atkreipė automobilis AUDI A6. Tiksliau – jo vairuotojas, kuris, pamatęs policijos automobilį, savąjį pristabdė ir  pravažiavo sulėtintai bei slėpdamas veidą. Kilo įtarimas, kad vairuotojas gali būti neblaivus. Įjungę specialiuosius šviesos ir garso signalus, pareigūnai priartėjo prie įtarimą sukėlusio automobilio, o jo vairuotojas, pastebėjęs, kad yra stabdomas, pradėjo didinti greitį ir tolti. Važiuodami iš paskos garsiakalbiu pareigūnai nuolat reikalavo sustoti, tačiau vairuotojas šį reikalavimą ignoravo. Jis lėkė pavojingai manevruodamas, nerodydamas posūkių, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą. Pasičiupęs mobilųjį telefoną, bandė  su kažkuo užmegzti ryšį. Vienu momentu jis nebesuvaldė automobilio ir šis apsisuko 180 laipsnių. Tačiau tai vairuotojo nesustabdė jis  vėl nuspaudė akceleratoriaus pedalą. Kai priešakyje pamatė kolegoms į pagalbą atskubėjusį kitą stovintį policijos ekipažą, bėglys sustojo. Jį persekioję pareigūnai iššoko iš tarnybinio automobilio ir norėjo atidaryti vairuotojo dureles, tačiau šis  vėl rovė į priekį ir, nesuvaldęs automobilio, trenkėsi į policijos  VW TRANSPORTER.

Pusvalandį besitęsusios bėglio gaudynės baigėsi, jam buvo uždėti antrankiai.  Paaiškėjo, kad policijos reikalavimo sustabdyti transporto priemonę nepaisė 37 metų Akmenės r., Daubiškių k., gyventojas. Jis ne tik neturi įgijęs teisės vairuoti transporto priemonių, bet buvo dar ir neblaivus – 1.39 prom. Jis vairavo transporto priemonę, kuri oficialiai priklauso kitam žmogui. Sulaikytasis teigė, kad automobilį yra nusipirkęs, nors  pirkimo-pardavimo sutarties nėra sudaręs,  ir dabar transporto priemonė  esanti jo.

Už tai, kad neturėdamas teisės vairuoti ir būdamas neblaivus, vairavo automobilį, nevykdė reikalavimo sustabdyti transporto priemonę, pavojingai manevravo, nerodydamas įspėjamojo posūkio signalo, įvažiuodamas į priešpriešinio eismo juostą ir keldamas  grėsmę eismo saugumui,  važiuodamas naudojosi mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos,  nepasirinko saugaus greičio ir susidūrė su tarnybiniu policijos automobiliu bei jį apgadino, vairuotojui pradėta administracinė teisena.

Už vagystes ir fizinio skausmo sukėlimą teistas Daubiškių k. gyventojas neblaivus prie transporto priemonės vairo sulaikomas ne pirmą kartą. Praėjusių metų balandį jis pareigūnams girtas įkliuvo Griežių kaime. Tada jam buvo nustatytas sunkus girtumas ir dėl to buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, po kurio teko išklausyti teismo nuosprendį. 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmės vykdymas jam buvo atidėtas dvejiems metams, o transporto priemonė konfiskuota.

Tradicija neblaiviam ką nors vairuoti šiam vyrui susiformavo jau nuo 2016 metų. Tiesa, tada jis, būdamas irgi sunkaus girtumo,  „vairavo“ arklio traukiamą vežimą.

Filmuotą medžiagą rasite čia:https://youtu.be/tjlmYecPtlI

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019