Atliekama rekonstrukcija radviliškiečius ir vėl paliks be karšto vandens

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad Radviliškyje buvo pradėtas brangiai kainuojantis projektas – antžeminių šilumos trasų keitimas į požemines ir dėl to gyventojai kurį laiką turės išsiversti be karšto vandens.

Prasidės paskutinis darbų etapas

Radviliškio miesto magistralinės šilumos trasos atnaujinimo darbai prasidėjo šiemet, pasibaigus šildymo sezonui. Pasak šilumininkų, buvo būtina šilumos trasą keisti ir paslėpti ją po žeme, nes virš žemės patiesta trasa jau yra susidėvėjusi, nebeatitinka eksploatavimo reikalavimų, be to, darko bendrą Radviliškio miesto vaizdą ir užstoja  Eibariškių parką. Šiais metais pirmą kartą karštas vanduo radviliškiečiams atjungtas pavasarį, pabaigus šildymo sezoną. Tuo metu, prieš pradedant šilumos trasos keitimo darbus, buvo prijungta laikina karšto vandens tiekimo trasa. Artėja šildymo sezonas ir reikia suskubti pasirūpinti, kad šilumos trasos atnaujinimo darbai būtų baigti laiku. UAB „Radviliškio šiluma” direktorius Pranas Mickaitis, paklaustas apie šilumos trasų atnaujinimo darbų pabaigą, informavo, kad sutarties su rangove UAB „Akmens takas“, atliekančia šiuos darbus, terminas yra iki šių metų rugsėjo 30 d.

Gyventojai vėl liks be karšto vandens

Radviliškio miesto gyventojus jau pasiekė informacija apie tai, kad nuo 2021 m. rugsėjo 6 d. 2.00 val. iki rugsėjo 11 d. 22.00 val. dėl vykdomos šilumos tiekimo tinklų rekonstrukcijos Radviliškio mieste nebus tiekiamas karštas vanduo. Pasak UAB „Radviliškio šiluma” direktoriaus, laikinos antžeminės trasos bus keičiamos požeminėmis ir tai bus paskutinis šilumos trasų keitmo etapas. Be abejo, karšto vandens atjungimas Radviliškio miesto gyventojams sukelia nepatogumų. Gerai, kai karštas vanduo atjungiamas, kada orai dar lepina šiluma ir trumpam, tačiau  tikėtina, kad rugsėjo mėnesį orai tokie šilti, kaip ši vasara, nebebus. Orų prognozė rodo, kad tuo metu oro temperatūra dieną dažniausiai sieks apie 12-15 laipsnių, bus ir lietingų dienų. Pasak specialistų, trasų remonto  metu būtų galima išsiversti ir be karšto vandens atjungimo, tačiau tada reikėtų  įvairiausių perjungimų, apėjimo linijų, mobilių katilinių ir dėl to brangtų šildymas bei karštas vanduo. Beje, radviliškiečiai turi karčios patirties, kai karštas vanduo vietoje pažadėtų keleto dienų būdavo atjungtas ilgiau nei savaitę.

Išsimaudyti pas gimines galimybių nebus

Ankstesniais metais, keičiant šilumines trasas, karštas  vanduo gyventojams  buvo atjungiamas paeiliui – pavyzdžiui, atjungus karštą vandenį Eibariškių mikrorajone, jis būdavo tiekiamas centre gyvenantiems radviliškiečiams – tad  miestelėnai galėdavo  įsiprašyti pasipliuškenti pažįstamų ar giminaičių voniose. Šiemet tokios galimybės nebus, kadangi bus tvarkoma pagrindinė šilumos ir karšto vandens tiekimo trasa, karšto vandens neturės visi Radviliškio miesto daugiabučiai namai. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje, iškilus būtinybei, karšto vandens tiekimas nutraukiamas tik tada, kai didžioji dalis gyventojų būna darbe.

Dar keletas UAB „Radviliškio šiluma“ direktoriaus Prano Mickaičio atsakymų apie atliekamus darbus:

 Kiek kainuos šilumos trasos keitimas?

 Preliminari projekto vertė – 1 012 691 Eur, iš kurių ES paramos lėšos – 469 869 Eur, skolintos lėšos – 469 869 Eur, UAB „Radviliškio šiluma“ lėšos – 72 953 Eur. Iki 2021-08-26 atlikta statybos darbų 85 proc.

 Ar šiems darbams naudojate bendrovės „Radviliškio šiluma” lėšas, ar skolintas?

 Tinkamoms išlaidoms (statybos rekonstravimo darbai, techninė priežiūra, topo matavimai, geologiniai tyrimai, projektavimas, projekto ekspertizės paslaugos, viešinimo paslaugos) finansuoti naudojamos ES paramos ir  skolintos lėšos, netinkamoms išlaidoms (investicinio projekto parengimas, turto draudimas 5 metams, paviršinės nuotekos, privažiavimo keliai) apmokėti naudojamos bendrovės lėšos.

Jeigu teko skolintis, tai kokią sumą ir per kiek laiko turėsite grąžinti?

Paskola sudaryta su LR  Finansų ministerija 2019-11-22 Nr.1S-60. Paskolos grąžinimas numatytas nuo 2022-10-04 iki 2040-10-04. Paskolos preliminari suma apie 469 869 Eur.

Ar atliekami darbai turės įtakos mokesčiui už šilumą ateinantį šildymo sezoną?

Ateinančiam 2021-2022 m. šildymo sezonui atliekami magistralinės šilumos tiekimo trasos atnaujinimo darbai įtakos šilumos mokesčiui neturės.

Jonas Petrikas

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts