Socialiniai tinklai

Aktualijos

Artėjant rinkimams šventės daromos netgi statybvietėse

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone pastaruoju metu jau tapo įprasta, kad  objektų atidarymo šventės vyksta statybvietėse. Štai  Baisogalos  kultūros centro atidarymas vyko dar nepasirašius jo pridavimo akto, rizikuojant susirinkusiųjų į iškilmes sveikata bei gyvybe, renginiai vyko ir vis dar remontuojamoje miesto aikštėje. Situacija ir vėl kartojasi –  Eibariškių parko atidarymo iškilmės vėl vyks statybvietėje.

Pabaigti darbus  suspėti nepavyk

Radviliškio rajono meras A. Čepononis kiekvieną savaitgalį rajone organizuoja po keletą švenčių. Na, ne jis pats organizuoja – kitiems paliepia. Toks mero lakstymas po šventes pastaruoju metu susijęs su artėjančiais rinkimais į Seimą – juk kur dar pasišypsosi ar žmonėms rankas paspausi, jeigu ne šventėse. Kai beveik visos progos išsemtos ir tradicinės šventės miesteliuose baigiasi, reikia susigalvoti naujų. Tad  rugsėjo 11 dieną buvo sugalvota surengti brangiai kainavusio Eibariškių parko atidarymą. Tik radviliškiečiams  kilo klausimas, ar tai nėra mero rinkiminis šou, ar šis objektas iki atidarymo bus baigtas, ar su rangovais bus pasirašytas darbų baigimo – pridavimo aktas?

Pasirodo, istorija ir vėl pasikartos – atidarymo šventė vyks  pusiau  įrengtame parke.

Savaitraščio redakcijai bendrapartiečių mero A. Čepononio bei administracijos direktorės J. Margaitienės  pasiteiravus, ar iki numatytos iškilmių datos – rugsėjo 11 d., bus baigti parko tvarkybos darbai, buvo atsakyta, kad ne visi parko tvarkymo darbai bus atlikti  iki rugsėjo 11 dienos.

Įdomu, kokie tie kiti parko tvarkymo darbai bus likę – galbūt neužkastos duobės, kurių nepastebėję iškilmių dalyviai galėtų susilaužyti ar bent nikstelėti koją?

Beje, pasirinkta ir  keista  iškilmių data – rugsėjo 11 – oji, kai  prisimenamas visą pasaulį sukrėtęs teroristų išpuolis, nusinešęs  daugelio žmonių gyvybes  Amerikoje.

Na, bet konservatoriai dėl populiarumo ir reklamos pasiryžę viskam – organizuoti šventę statybvietėje. Tačiau ar bus padėkota verslininkams, mokesčių mokėtojams, kurie gausiai į biudžetą sunešė lėšas, kurios buvo panaudotos Eibariškių parko rekonstrukcijai – aišku, kad ne.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Iš jėgos trikovės čempionato – su medaliais

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 12 – 13 d. Vilniuje, laisvalaikio ir pramogų centre ,,Ozas” vyko Lietuvos klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame  puikiai pasirodė Radviliškio rajono sportininkai.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje iki 66 kg., sėkmingai pasirodė Gintaras Blėdis. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 190 kg. ir užėmė pirmą vietą. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 112,5 kg. štangą ir taip pat buvo pirmas. Atkėlimo veiksme Gintaras Blėdis atkėlė 190 kg. ir taip pat laimėjo pirmą vietą.

Sumoje sportininkas surinko 492,5 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.
Suaugusiųjų svorio kategorijoje virš 120 kg. čempionate dalyvavo ir nugalėjo Tadas Grimaila. Sportininkas pritūpimo veiksme patūpė su 230 kg. ir užėmė antrą vietą. Spaudimo veiksme paspaudęs 190 kg. buvo pirmas. Atkėlimo veiksme sportininkas atkėlė 280 kg. sveriančią štangą ir užėmė pirmą vietą. Sumoje Tadas Grimaila surinko 700 kg. ir tapo Lietuvos čempionu.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Rolandas Gudas. Pritūpimo veiksme sportininkas pritūpė su 185 kg. Spaudimo veiksme sportininkas paspaudė 180 kg. svorio štangą ir laimėjo 3 vietą. Atkėlimo veiksme Rolandas Gudas atkėlė 240 kg. Sumoje sportininkas surinko 605 kg. ir užėmė 6 vietą.

Suaugusiųjų svorio kategorijoje iki 105 kg. dalyvavo Karolis Balsys. Pritūpimo veiksme sportininkas patūpė su 200 kg. Spaudimo veiksme paspaudė 147,5 kg. Atkėlimo veiksme Karolis Balsys atkėlė 220 kg. sveriančią štangą. Sumoje sportininkas surinko 567,5 kg. ir užėmė 7 vietą.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Trečiojo amžiaus universitetas Radviliškio rajone pradėjo naujus mokslo metus

Avatar

Paskelbta

data

Po ilgų ir priverstinių dėl Covid-19 pandemijos atostogų Radviliškio rajono trečiojo amžiaus universiteto lankytojai rinkosi į naujų mokslo metų pradžios šventę. Jos atidarymas sutapo su atnaujinto Kosminio modeliavimo muziejaus atidarymu Radviliškio Vaižganto progimnazijoje. Ilgametis progimnazijos fizikos mokytojas Viktoras Karmonas yra kosminio modeliavimo muziejaus įkūrėjas, jame sukaupta didžiulė ekspozicija.
Net 46-erius metus pedagogas atidavė kosminiam modeliavimui, kartu su gabiais ir talentingais jaunuoliais dalyvavo Europos ir pasaulio čempionatuose. Į muziejaus atidarymą ir TAU mokslo metų pradžios šventę atvyko svečiai iš Kelmės r. TAU Tytuvėnų skyriaus. Vėliau visi buvo pakviesti į Radviliškio mesto kultūros centrą.

Radviliškio r. TAU rektorė Irena Vaitkienė sakė, kad nors praėję mokslo metai baigėsi netikėtai anksti ir lankytojai turėjo ilgas atostogas, su naujomis jėgomis visi yra pasirengę nerti į informacijos jūrą. Rektorė sveikino visą besimokančią universiteto bendruomenę, veiklų organizatorius, lektorius, savanorius. Visiems jiems padėkota už tai, kad užimtoje kasdienybėje suranda laiko pasidalyti savo žinių bagažu ir skatina senjorus nuolat tobulėti.

Šventės dalyviams savo pasirodymus dovanojo Radviliškio muzikos mokyklos mokinės Radvilė Deltuvaitė ir Rusnė Zalencaitė. Jos atliko kūrinius „Oi, ta musė, vilko pusė“, „Pelės asistentės“ ir „Ežiuko dainelė“. Mokines parengė mokytoja Inga Petrauskienė.

Gaila, bet jau ne visi TAU lankytojai buvo kartu su bendramoksliais. Irena Vaitkienė pakvietė prisiminti visus, kurių jau nėra tarp mūsų. Visai neseniai anapilin iškeliavo visų mylima, aktyvi TAU lankytoja ir veiklų organizatorė, rektorės pavaduotoja šviesaus atminimo Danguolė Dabašinskienė. Tylos minute pagerbtas jos ir kitų išėjusiųjų atminimas.

TAU dalyviai praėjusiais metais uoliai lankė pasirinktas paskaitas, užsiėmimus, daug keliavo po Radviliškio rajoną ir visą Lietuvą. Lankėsi parodose ir koncertuose. Mokslo metai pralėkė greitai ir turiningai, nors buvo trumpesni negu įprastai. Universitete veikė net keletas fakultetų. Padėkota visiems programų savanoriams. Kaip sakė rektorė Irena Vaitkienė, be savanorių nebūtų lankytojų. Savanorių veikla yra Trečiojo amžiaus universiteto studentų ambrozija. Jų aktyvumas, noras dalytis žiniomis ir idėjomis padeda judėti į priekį.

Lektorė, psichologė Enrika Margienė skaitė paskaitą „Vidinė darna ir patiriamas stresas“, į kurą aktyviai įsitraukė ir renginio dalyviai.
Šventės pabaigoje visi buvo pakviesti į kultūros centro fojė linksmam pasibuvimui kartu su kolektyvo „Dainoriai“ muzika.

Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo skyriaus informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019