Ar bus iš ko mokėti biudžetininkams atlyginimus?

Pastaruoju metus siaučianti Covid-19 ligos pandemija sudavė skaudų smūgį šalies ekonomikai: stoja verslo įmonės, tūkstančiai žmonių prarado darbus, neturi už ką susimokėti mokesčių. Nepavydėtina situacija ir Radviliškio rajone.  

Prastėjant ekonominei situacijai, šiuo metu į Radviliškio rajono savivaldybės biudžetą nebuvo surinkta apie 1,5 mln. eurų sumą. Jeigu ši biudžeto skylė dar didės, atlyginimų gali nebesulaukti biudžetinių įstaigų darbuotojai.

Sunerimęs dėl tokios liūdnos Radviliškio rajono savivaldybės ekonominės padėties, Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius kreipėsi į Tarybos frakcijos vadovus, į vicemerą Mindaugą Pauliuką bei administracijos direktorę Jolantą Margaitienę, prašydamas kuo skubiau sėsti prie bendro stalo bei priimti reikiamus sprendimus blogėjančiai finansinei situacijai savivaldybėje suvaldyti.

„Kaip paaiškėjo, kasdien vis blogėja Radviliškio rajono savivaldybės finansinė būklė – nevykdomas biudžeto pajamos net 1,5 milijono eurų iš gyventojų pajamų mokesčio, o ir toliau kuriami nauji etatai savivaldybės administracijai pavaldžiose įstaigose. Jau kitais metais mes galime susidurti su problema – nebeturėti iš ko mokėti atlyginimus mūsų rajono biudžetinių įstaigų darbuotojams. Kreipiausi į kolegas tarybos narius, frakcijų vadovus pasiūliau aptarti blogėjančią finansinę situaciją savivaldybėje bei priimti reikiamus sprendimus jai suvaldyti. Nors, kaip informavo savivaldybės finansų skyrius, už 2020 metus visiems biudžetinių įstaigų darbuotojams atlyginimai buvo išmokėti laiku, situacija kelia nerimą,“ – sako Tarybos narys G. Lipnevičius, nuogąstaudamas, kad rajono valdžia nesumanytų taupyti lėšas socialiai remtinųjų sąskaita, kaip nutiko praėjusiais metais.

Jonas Petrikas

  

Total
1
Dalinasi
Related Posts