Kaip nutiko, kad Radviliškio ligoninė nedirbdama gavo daugiau pajamų?

VšĮ „Radviliškio ligoninė“ Covid-19 pandemijos laikotarpiu susidūrė su iššūkiais, kaip suteikti paslaugas kitokiomis sąlygomis, nei įprastai. Daugeliui radviliškiečių kilo įtarimų, kad ligoninė pandemine situacija naudojasi, turėdama galimybę skirti mažiau dėmesio žmonėms. Klausimų sukėlė situacija, kai pandeminiu laikotarpiu Radviliškio ligoninė gavo daugiau pajamų, bet suteikė mažiau paslaugų. Apie tai VšĮ „Radviliškio ligoninė“ pateikė atsakymus.

– Ar galite paaiškinti, kodėl 2020 ir 2021 metais ligoninė gavo daugiau pajamų, bet atliko mažiau paslaugų ir ar tai tiesiogiai susiję su stipriai išaugusiu rajono gyventojų mirtingumu?

– Pagrindinę ligoninės pajamų dalį sudaro teisės aktų nustatyta tvarka gaunamas finansavimas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (pagal sutartį su Ligonių kasomis) už gyventojams suteiktas paslaugas. Kita pajamų dalis – komerciniais pagrindais teikiamos paslaugos, už kurias pacientams teisės aktai nenumato kompensavimo ir už jas susimoka patys pacientai.

2020 ir 2021 metų pajamas lėmė daugybė priežasčių – atskirų paslaugų įkainių didėjimas (ypač – dėl Covid pandemijos valdymo), infliacija, sėkmingas ligoninės komandos darbas, plečiant siūlomų naujų paslaugų spektrą, siūlant rinkoje konkurencingas ir kokybiškas paslaugas.

Mažesnį kontaktinių paslaugų kiekį lėmė objektyvios priežastys – nuo 2020 metų kovo mėnesio dėl pandemijos sąlygų ir kontrolės reikalavimų buvo stipriai apribotas kontaktinių paslaugų teikimas. Kita vertus, jos buvo nenutrūkstamai teikiamos ir naujomis sudėtingų iššūkių sąlygomis. Nėra jokių patvirtintų duomenų, kurie leistų tvirtinti, jog Radviliškio
ligoninės veikla Covid-19 laikotarpiu lėmė išaugusį mirtingumą. Priešingai, pagrindinė padidėjusio mirtingumo priežastis yra akivaizdi – tai Covid-19.

– Ar tai nėra perteklinės mirtys, kurių buvo galima išvengti, jei tik būtų teiktos medicininės paslaugos tokia pačia apimtimi, kaip iki pandemijos?

– Nėra jokių patvirtintų duomenų, kurie leistų tvirtinti, jog Radviliškio ligoninės veikla Covid-19 laikotarpiu lėmė išaugusį mirtingumą. Priešingai, pagrindinė padidėjusio mirtingumo priežastis yra akivaizdi – tai Covid-19. Papildomai pabrėžtina, jog absoliuti dauguma laiku pasiskiepijusių rajono gyventojų sėkmingai įveikė pandemijos grėsmes ir, blogiausiu atveju, turėjo lengvo gripo simptomus.

– Ar Jums atrodo sąžininga, kad ligoninė, kaip sveikatos įstaiga, gavo daugiau pajamų, tačiau suteikė mažiau paslaugų pacientams, kurių dalis, nesulaukusi gydytojų pagalbos, mirė?

– Kaip jau minėta, nėra jokių patvirtintų duomenų, kurie leistų tvirtinti, jog Radviliškio ligoninės veikla Covid-19 laikotarpiu lėmė išaugusį mirtingumą. Priešingai, pagrindinė padidėjusio mirtingumo priežastis yra akivaizdi – tai Covid-19. Papildomai pabrėžtina, jog absoliuti dauguma laiku pasiskiepijusių rajono gyventojų sėkmingai įveikė pandemijos grėsmes ir, blogiausiu atveju, turėjo lengvo gripo simptomus.

Paruošta pagal VŠĮ „Radviliškio ligoninės“ informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts