Medeliai šalia geležinkelio

„LTG Infra“, anksčiau žinoma kaip AB „Lietuvos geležinkeliai“, skirdama vis daugiau dėmesio aplinkai, pradėjo įgyvendinti želdinių įveisimo ir atkūrimo projektus. Įmonė su Radviliškio rajono savivaldybe suderino pirmąjį želdinių įveisimo projektą, pagal kurį bus apželdinta Baisogalos geležinkelio stotis.

Lapkričio 12 d. šalia Baisogalos geležinkelio linijos, vyko medelių sodinimas. Ši stotis neseniai pažymėjo savo 150-tmetį.

Baisogala yra ta pirmoji geležinkelio stotis Lietuvoje, kurioje gyventojų gerovei pagal specialų projektą šalia geležinkelio bėgių kuriama žalioji medelių ir krūmų zona.

Paruošiamieji darbai prasidėjo prieš gerą mėnesį, kai atvežta technika išrovė šabakštynus, lygino ir pureno sodiniams skirtą plačią žemės juostą.

Po to sužymėtose vietose grąžtas padarė duobes. Talkos dieną prie duobių jau buvo iš Lenkijos medelyno atvežti, su aprištomis šaknimis, nemaži medeliai – mažalapės liepos, grauželinės gudobelės ir pūsleniai putinalapiai, todėl jų prigijimas – garantuotas.

Beliko įstatyti nelengvus medelius į duobes, užkasti ir suminti žemę, įkalti čia pat esančius kuolus ir sodinukus pririšti.

Kartu su geležinkelio darbininkais medelius sodino Radviliškio savivaldybės meras Vytautas Simelis, mūsų seniūnė Renata Masiulienė ir Vaitkevičių šeima. „Imantų“ bendruomenės pirmininkas Rimantas Vaitkevičius padėkojo geležinkeliečiams už jų gerus darbus.

Baisogalos priestočio bendruomenės ,,Imantai“ informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts