Socialiniai tinklai

Aktualijos

Aplinkos ministerijos padėka Radviliškio jaunimo mokyklai

Avatar

Paskelbta

data

Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose Lietuvos mastu dalyvavo Radviliškio jaunimo mokyklos bendruomenė. Mokykloje organizuoti renginiai „Pakuotės antras gimtadienis“, kurių metu įgyvendintos veiklos: „Stiklainio stilius“, „Kamštelių kūrybingas naudojimas“, „EKO daiktai iš chemijos pramonės pakuočių“, „Simbolinių atšvaitų gamyba“, „Akcija – Laiminga Baterija“ bei „EKO rėmeliai, rėmai ir sienos“.

Per biologijos pamokas mokiniai rinko informaciją ir ją susisteminę bei pavadinę „Pakuotės antras gimtadienis“ pateikė mokyklos bendruomenei.  Visą savaitę organizuotuose renginiuose mokiniai su mokytojais iš plastikinių bei popierinių pakuočių kūrė buityje pritaikomus „naujus“ daiktus: netikėtus, meninius kūrinius, interjero detales. Mokytojai mokiniams priminė aplinkos teršimo pasekmes, atliekų gamtoje ilgaamžiškumą, grėsmę gamtai ir gamtos saugojimo būtinybę. Už dalyvavimą bei iniciatyvumą ir kūrybiškumą Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose Lietuvos mastu, Radviliškio jaunimo mokykla gavo LR Aplinkos ministerijos padėką, kurią pasirašė Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Navickas (2017 metai). Džiaugiamės dalyvavę Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose, nes būtent taip mokinių vaizduotės dėka naujai atgimė įvairiausios pakuotės antram gyvenimui. Neterškime gamtos pakuotėmis, o  kurkime švaresnę aplinką!

                                                                                                                                   Silva Morkūnienė

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi