Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Apie žemdirbių problemas bei „Gairelitos“ gaisro padarinių likvidavimą

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje vykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo aptartos žemdirbių bei „Gairelitos“ gaisro padarinių likvidavimo problemos.

Žemdirbiai didelių nuostolių nepatyrė

Pasak Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo Alfredo Juozapavičius, 2017 m. rajono žemdirbiams buvo labai geri derliaus kiekybės bei kokybės atžvilgiu. „Nuo didelių nuostolių rajono ūkininkus turbūt saugojo aukštesnės jėgos, nes jeigu kaimyninių rajonų ūkininkai prarado didelę derliaus dalį, Radviliškio rajono ūkininkai nuėmė rekordinį derlių. Nenuimta liko apie 700 hektarų, didžiąją dalį sudaro ankštinės kultūros (žirniai ir pupos), dalis žieminių kviečių ir vasarinių miežių“,- sakė A. Juozapavičius. Pasak vedėjo, didelių nuostolių išvengta ir dėl to, kad ūkininkai, sekdami skandinavų pavyzdžių, daug lėšų investavo į grūdų džiovyklas.
Tačiau žemdirbiams nerimą kelia  artėjantis pavasaris – gausūs lietūs sutrikdė žieminių kultūrų sėją ir liko dideli neapsėti plotai: ūkininkai  pasėjo tik 44 procentus suplanuotų žieminių kviečių, 24 procentus žieminių kvietrugių ir vos 10 procentų žieminių rapsų. Esant tokiai situacijai, be abejo, kils ir sėklos kaina.
Lietingas ruduo atskleidė dar vieną problemą – nepakankamas dėmesys skiriamas melioracijos sistemoms. Žemės ūkio ministerijos duomenimis, melioracijos sistemoms rekonstruoti ir eksploatuoti 2017 m. reikėjo 45 mln. eurų, tačiau valstybė gali skirti tik apie 9 mln. eurų.

Valomas po „Gairelitos“ gaisro užterštas vanduo
Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius posėdžio dalyvius informavo apie aplinkos atkūrimo po gaisro UAB „Gairelita“ plano vykdymą. Šiuo metu baigiamas valyti užteršto vanduo, kuris po gaisro buvo surinktas į nuotekų valyklos rezervuarus ir dviejuose tvenkiniuose.
Pasak M. Saulevičiaus, iš apie 14 tūkstančių kubinių metrų užteršto vandens jau išvalyta apie 8 tūkstančiai kubinių metrų. Už vandens valymą moka įmonė „Gairelita“. Plane numatyta, kad vandens valymo darbai turi būti baigti iki vasario 24 dienos, bet abejojama, ar per šį laikotarpį bus suspėta viską atlikti ir šis terminas gali būti pratęstas  dviem mėnesiams.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi