Gimnazijos remontas: savivaldybė neatliko namų darbų

Rajono gyventojai žino rajono savivaldybės administracijos potraukį brangioms statyboms bei brangiems remontams. Prašomos sumos negavusi savivaldybė pasiuto svaidytis kaltinimais, tačiau ją „ant žemės” nuleido vyriausybė ir rajone rinktas Seimo narys. Paaiškėjo, kad pati savivaldybės administracija neatliko namų darbų ir gavo neigiamą įvertinimą.

„Užsuko kranelį”

Galimai norėdama sustabdyti besaikį lėšų švaistymą, vyriausybė „užsuko“ rajono valdininkams „lėšų kranelius“ abejotiniems projektams. Savivaldybės administraciją pasiekė raštas iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Laiške informuojama,  kad Švietimo ir mokslo ministerija ir Aplinkos ministerija, vykdydamos Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko pavedimą, išnagrinėjo Radviliškio rajono savivaldybės prašymą dėl Baisogalos gimnazijos pastato tolimesnio modernizavimo ir nerado galimybės finansuoti šio projekto 2019–2021 metais. „Primename, kad Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos pastatai modernizuoti vadovaujantis patikros/apžiūros akte pateikiama išvada, kad švietimo įstaiga neatitinka higienos normų, buvo skirta lėšų iš Švietimo įstaigų modernizavimo programos (126,6 tūkst. eurų).
Radviliškio rajono savivaldybei pasiūlyta gauti paskolą pagal priemonę „Savivaldybių viešųjų pastatų atnaujinimas“ ir kreiptis į fondą „Savivaldybių pastatų fondas“. Šio fondo bendra numatoma suma suteikti savivaldybėms ar jų įgaliotiems subjektams suteikti paskolą sudarys 37,27 mln. eurų.
Radviliškio savivaldybė giriasi neturinti jokių skolų, o norint sutvarkyti gimnaziją, net paskolos  nereikėtų imti – juk  kasmet sutaupoma po beveik 4 mln. eurų. Tad kyla klausimas, kodėl šių sutaupytų lėšų negalima būtų panaudoti Baisogalos gimnazijos remontui?
Savivaldybės vadovo komentaras
Negavusi taip geidžiamų lėšų Baisogalos gimnazijos remontui, rajono savivaldybės meras pagieža išliejo ant rajone išrinkto LR Seimo nario: „Šiandien dėl Baisogalos gimnazijos bendruomenės širdis turėtų džiaugtis, bet džiaugsmo nedaug. Gautas švietimo ir mokslo ministerijos raštas – „puiki kalėdinė dovana“ ne tik Baisogalos bendruomenei, bet ir visiems, kurie dirba Lietuvos švietimo sistemos kokybės gerinimo srityje. Belieka apgailestauti, kad higienos normų neatitinkanti švietimo įstaiga ir toliau nerūpi niekam, tik savivaldybei. Liūdina ir tai, kad neatsižvelgiama į arčiausiai vietos gyventojų esančių savivaldos institucijų prašymus. Beje, tokiais atsakymais atskleidžiamas požiūris ir į Radviliškio rajono gyventojų interesams LR Seime atstovaujančio baisogališkio Aurimo Gaidžiūno pastangas. Radviliškio rajono savivaldybės taryba 2018 m. spalio 25 d. sprendimu Nr. T-1000 „Dėl pritarimo skirti lėšų iš Radviliškio rajono savivaldybės biudžeto Baisogalos gimnazijos pastato modernizavimui“ pritarė galimybei iš Savivaldybės biudžeto 2019 m. skirti iki 0,5 mln. eurų lėšų Baisogalos gimnazijos modernizavimui, jei tam bus skirtas finansavimas LR švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo įstaigų modernizavimo programoje. Deja, neatsižvelgta net į visos Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narių balsą. Galima daryti išvadą, kad Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos ministerija ir Vyriausybė nelaiko Lietuvos švietimo įstaigų infrastruktūros gerinimo prioritetu ir lieka tik dėkoti, kad jie skatina vietos savivaldą tobulėti „imant paskolas ir kitais būdais ieškant lėšų“, Radviliškio rajono savivaldybės manymu, prioritetinėms valstybės sritims. Tiesa, nepamiršta priminti, kad 2018 metais švietimo ir mokslo ministerija rado galimybę skirti net 125 tūkst. eurų Baisogalos gimnazijos pastato avarinės būklės požymiams pašalinti. Šiandien Baisogalos gimnazijos bendruomenei galime pasakyti, kad darysime viską, kad baisogaliečių ir aplinkinių gyvenviečių vaikai galėtų mokytis patogioje, šiltoje mokykloje, kad mokytojai galėtų dirbti oriai, kad bendruomenės nariai nebijotų savo vaikų leisti į ugdymo įstaigą“,- rašoma savivaldybės tinklapyje.
LR Seimo nario komentaras
LR Seimo narys A. Gaidžiūnas pakomentavo šią situaciją: „Kalbant apie Baisogalos gimnaziją, jau seniai buvo žinoma, kad mokyklos pastato būklė yra bloga: pastatui reikalingas išorės ir vidaus remontas, reikėjo atnaujinti seną šildymo sistemą, suremontuoti sporto salę. Šias gimnazijos problemas žinojo tiek savivaldybės administracijos vadovai, tiek valdančiosios daugumos atstovai, tiek anksčiau rajone išrinkti Seimo nariai, tačiau nesiėmė jokių veiksmų. Tik tada, kai gavęs Radviliškio miesto ir rajono žmonių pasitikėjimą, buvau išrinktas į Seimą, ledai pajudėjo. Kartu su kolega Valerijumi Simuliku lankiausi gimnazijoje ir su mokyklos direktore aptarėme, kokios investicijos gimnazijai yra reikalingos. Buvo nuspręsta, kad reikia atnaujinti šildymo sistemą, suremontuoti sporto salę, atlikti kai kuriuos išorės darbus. Aš pats asmeniškai daug kartų lankiausi Švietimo ministerijoje ir bendravau su ministerijos kancleriu dėl reikalingų lėšų skyrimo. Ir tos lėšos buvo skirtos. Iš viso rajono savivaldybė Baisogalos gimnazijos remontui, t.y. atskiriems projektams iš ministerijos gavo 251,6 tūkst. eurų. Lėšų buvo skirta tiek 2017 m., tiek ir 2018 m. Už šiuos pinigus buvo atnaujinta mokyklos šildymo sistema, šią savaitę po remonto atidaryta gimnazijos sporto salė. Kiek žinau, Radviliškio rajono savivaldybė yra sutaupiusi apie 4 mln. biudžeto lėšų, taigi, savivaldybės biudžeto lėšos yra pilnai neišnaudotos, todėl savivaldybė net ir be ministerijos pagalbos yra pajėgi atlikti gimnazijos remonto darbus. Noriu pabrėžti, kad Švietimo ministerija skyrė lėšų tiek gimnazijos šildymo sistemos atnaujinimui, tiek gimnazijos sporto salės atnaujinimui, kitaip tariant, prisidėjo prie šių projektų. Gimnazijoje lankęsis premjeras Saulius Skvernelis pažadėjo ateityje skirti lėšų gimnazijos pastato išorės ir vidaus remonto darbams atlikti. Nėra etiška sakyti, kad gimnazija rūpi tik savivaldybei.“

O Baisogalos gimnazijos mokiniams bei visai bendruomenei linkime apsišarvuoti kantrybe ir sulaukti kovo 3 d. vykstančių mero ir tarybos rinkimų. Pasikeitus  rajono vadovui ir tarybai, gal ir darbai pajudės.
„Radviliškio krašto“ informacija

Total
0
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts