Socialiniai tinklai

Aktualijos

Apie viešuosius pirkimus ir investicijas

Avatar

Paskelbta

data


Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, sutiko pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – Radviliškio krašto bendruomenės – pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Jis taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, taip pat yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” ir „Kuršėnų krašto žinios” leidėjas. Kaip ir buvome rašę, socialiniame tinklapyje „Facebook“ klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt.
Pakalbėkime apie viešuosius pirkimus. Kodėl, Jūsų nuomone, rajone vyksta tokie brangūs viešieji pirkimai?
Yra tik du variantai – arba mero A.Čepononio ir administracijos direktorės J.Margaitienės visiškas neūkiškumas ar nesugebėjimas dirbti. Pavyzdžiui, ar Jūs pirktumėte Radviliškio miesto baseinui kėdes po 750 eurų už vienetą, jei tokia pati kėdė parduotuvėje kainuoja apie 200 eurų? Galime dar pabandyti teisinti valdininkus – gal jie nežinojo arba yra nekalti (kaip gyventojai juokauja, neva aplinka kalta), bet tada paaiškėjus tokiam pinigų švaistymui neaišku, kodėl niekas nesikreipė į teisėsaugą…
Širvintų rajono merė Ž.Pinskuvienė nusprendė viešinti buvusių merų „nuveiktus“ darbus, kurie turi korupcijos požymių. Kokia Jūsų nuomonė, ar nereikia viešinti konservatorės administracijos direktorės J. Margaitienės, mero A. Čepononio, Šeduvos seniūno J.Pranio, socialdemokrato K.Augulio ir kitų seniūnų bei valdininkų abejotinus sprendimus?
Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ žurnalistai jau yra paviešinę keletą dešimčių faktų apie šiuos asmenis. Kitas dalykas – reikia pasitarti su gyventojais, nes valdančiųjų nuveiktos „veiklos“ mastai, manau, daug ką nustebins. Jei tai įvyks, vadinasi, jie jau nebebus valdžioje. Yra kita šio medalio pusė, kuri mane neramina. Įsivaizduokite, jei paaiškės, kad valdininkai mama, tėvas, senelis grobstė gyventojų  turtą – kaip jų vaikai turėtų jaustis, kad tas, kuris šypsojosi, lankėsi bažnyčioje, niekuo nesiskiria nuo kriminalinio pasaulio autoritetų? Man tiesiog gaila tų vaikų, nes jie nekalti – vaikai negali pasirinkti savo tėvų. Bet dėl tvarkos rajone, tiesos viešinimas būtų labai gera drausminanti priemonė būsimiems politikams. Jei gyventojai norėtų sužinoti tiesą, aš būčiau už jos viešinimą.
Kodėl  Viešuosius pirkimus nuolat laimi vis tos pačios bendrovės?
Gyventojus informuoju, kad pirkimai yra dvejopi: pagal konkurso dokumentus ir skelbiami viešųjų pirkimų tarnybos tinklalapyje, bei supaprastinti – apklausos būdu. Pirmieji yra sudėtingesni ir dažniausiai didelės vertės, pavyzdžiui, kaip miesto aikštė už tris milijonus eurų. Kaip padaryti, kad konkursą laimėtų tie, kam reikia? Tiesiog už reikalingą sumą tinkamai paruošiami konkurso dokumentai – ir tvarka. Viskas padaroma, kad jokie „mažiukai“ netrukdytų – taip įvyko su viešinimo paslaugos pirkimo konkursu: taip buvo surašyti konkurso dokumentai, kad nei „Radviliškio kraštas“, nei „Šiaulių kraštas“ negalėjo dalyvauti viešinimo konkurse. Šį konkursą laimėjo tik vienas dalyvavęs savaitraštis, kuriame nuolat puikuojasi mero A.Čepononio nuotrauka. Net Viešųjų pirkimų tarnyba patvirtino, kad buvo padaryta daug nusižengimų ir rekomendavo nutraukti neteisėtą sutartį, bet rajono konservatoriams tai  nė motais –  sumokėjo baudas ir sutarties nenutraukė. Tokius pirkimus aš vadinu „aferomis“, manau, anksčiau ar vėliau apie jas dar sužinosime labai daug.
O pirkimus kainų apklausos būdu pavadinčiau „savų  lesyklėle“ – viskas palikta administracijos direktorės fantazijai. Direktorė sugalvojo pirkti mokyklos klasės remontą – jai užtenka apklausti tris įmones savo nuožiūra. Pavyzdžiui, vieną kartą pirko statybos darbus, o apklausoje dalyvavo reklamos įmonės –  kompiuteriais prekiaujanti  įmonė ir statybos įmonė. Aišku, laimėjo statybos įmonė, bet čia – tik vienas iš pavyzdžių.
O kaip rajono verslininkai dalyvauja tokiuose Viešuosiuose pirkimuose?

Tokių verslininkų  nėra daug – apie problemas Viešųjų pirkimų srityje Radviliškio rajono savivaldybėje mes diskutavome susirinkę „Radviliškio verslininkų asociacijoje“. Reikia pastebėti, kad verslininkų, norinčių laimėti ne visai sąžiningai ar būti „gudresniais“, nepaisančiais sąžiningos konkurencijos, netrūksta.
Kodėl į rajoną nepritraukiami investuotojai, nors buvo žadama?
Problema, manau, panaši – rimti investuotojai nepasitiki korumpuota rajono valdžia. Atkreipkit dėmesį, kiek teisiamų ir nuteistųjų Radviliškio rajone. Mero byla šiuo metu Aukščiausiame teisme ir tiesiog ne visi verslininkai nori su tokiais rajono valdininkais turėti reikalų.
Ačiū bendruomenės pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu:redakcija@radviliskiokrastas.lt arba „Facebook“ paskyroje „Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019