Socialiniai tinklai

Aktualijos

Apie viešuosius pirkimus ir investicijas

Avatar

Paskelbta

data


Tęsiame komentarų ciklą apie Radviliškio miesto bei rajono gyvenimą. Klausimus, kas iš tiesų vyksta Radviliškyje, sutiko pakomentuoti didžiausios Lietuvoje bendruomenės – Radviliškio krašto bendruomenės – pirmininkas Gediminas Lipnevičius. Jis taip pat vadovauja „Radviliškio verslininkų asociacijai“, „Radviliškio rajono paramos centrui“ bei kitoms įmonėms, taip pat yra savaitraščių „Radviliškio kraštas” ir „Kuršėnų krašto žinios” leidėjas. Kaip ir buvome rašę, socialiniame tinklapyje „Facebook“ klausimus visuomenininkui galima atsiųsti el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt.
Pakalbėkime apie viešuosius pirkimus. Kodėl, Jūsų nuomone, rajone vyksta tokie brangūs viešieji pirkimai?
Yra tik du variantai – arba mero A.Čepononio ir administracijos direktorės J.Margaitienės visiškas neūkiškumas ar nesugebėjimas dirbti. Pavyzdžiui, ar Jūs pirktumėte Radviliškio miesto baseinui kėdes po 750 eurų už vienetą, jei tokia pati kėdė parduotuvėje kainuoja apie 200 eurų? Galime dar pabandyti teisinti valdininkus – gal jie nežinojo arba yra nekalti (kaip gyventojai juokauja, neva aplinka kalta), bet tada paaiškėjus tokiam pinigų švaistymui neaišku, kodėl niekas nesikreipė į teisėsaugą…
Širvintų rajono merė Ž.Pinskuvienė nusprendė viešinti buvusių merų „nuveiktus“ darbus, kurie turi korupcijos požymių. Kokia Jūsų nuomonė, ar nereikia viešinti konservatorės administracijos direktorės J. Margaitienės, mero A. Čepononio, Šeduvos seniūno J.Pranio, socialdemokrato K.Augulio ir kitų seniūnų bei valdininkų abejotinus sprendimus?
Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ žurnalistai jau yra paviešinę keletą dešimčių faktų apie šiuos asmenis. Kitas dalykas – reikia pasitarti su gyventojais, nes valdančiųjų nuveiktos „veiklos“ mastai, manau, daug ką nustebins. Jei tai įvyks, vadinasi, jie jau nebebus valdžioje. Yra kita šio medalio pusė, kuri mane neramina. Įsivaizduokite, jei paaiškės, kad valdininkai mama, tėvas, senelis grobstė gyventojų  turtą – kaip jų vaikai turėtų jaustis, kad tas, kuris šypsojosi, lankėsi bažnyčioje, niekuo nesiskiria nuo kriminalinio pasaulio autoritetų? Man tiesiog gaila tų vaikų, nes jie nekalti – vaikai negali pasirinkti savo tėvų. Bet dėl tvarkos rajone, tiesos viešinimas būtų labai gera drausminanti priemonė būsimiems politikams. Jei gyventojai norėtų sužinoti tiesą, aš būčiau už jos viešinimą.
Kodėl  Viešuosius pirkimus nuolat laimi vis tos pačios bendrovės?
Gyventojus informuoju, kad pirkimai yra dvejopi: pagal konkurso dokumentus ir skelbiami viešųjų pirkimų tarnybos tinklalapyje, bei supaprastinti – apklausos būdu. Pirmieji yra sudėtingesni ir dažniausiai didelės vertės, pavyzdžiui, kaip miesto aikštė už tris milijonus eurų. Kaip padaryti, kad konkursą laimėtų tie, kam reikia? Tiesiog už reikalingą sumą tinkamai paruošiami konkurso dokumentai – ir tvarka. Viskas padaroma, kad jokie „mažiukai“ netrukdytų – taip įvyko su viešinimo paslaugos pirkimo konkursu: taip buvo surašyti konkurso dokumentai, kad nei „Radviliškio kraštas“, nei „Šiaulių kraštas“ negalėjo dalyvauti viešinimo konkurse. Šį konkursą laimėjo tik vienas dalyvavęs savaitraštis, kuriame nuolat puikuojasi mero A.Čepononio nuotrauka. Net Viešųjų pirkimų tarnyba patvirtino, kad buvo padaryta daug nusižengimų ir rekomendavo nutraukti neteisėtą sutartį, bet rajono konservatoriams tai  nė motais –  sumokėjo baudas ir sutarties nenutraukė. Tokius pirkimus aš vadinu „aferomis“, manau, anksčiau ar vėliau apie jas dar sužinosime labai daug.
O pirkimus kainų apklausos būdu pavadinčiau „savų  lesyklėle“ – viskas palikta administracijos direktorės fantazijai. Direktorė sugalvojo pirkti mokyklos klasės remontą – jai užtenka apklausti tris įmones savo nuožiūra. Pavyzdžiui, vieną kartą pirko statybos darbus, o apklausoje dalyvavo reklamos įmonės –  kompiuteriais prekiaujanti  įmonė ir statybos įmonė. Aišku, laimėjo statybos įmonė, bet čia – tik vienas iš pavyzdžių.
O kaip rajono verslininkai dalyvauja tokiuose Viešuosiuose pirkimuose?

Tokių verslininkų  nėra daug – apie problemas Viešųjų pirkimų srityje Radviliškio rajono savivaldybėje mes diskutavome susirinkę „Radviliškio verslininkų asociacijoje“. Reikia pastebėti, kad verslininkų, norinčių laimėti ne visai sąžiningai ar būti „gudresniais“, nepaisančiais sąžiningos konkurencijos, netrūksta.
Kodėl į rajoną nepritraukiami investuotojai, nors buvo žadama?
Problema, manau, panaši – rimti investuotojai nepasitiki korumpuota rajono valdžia. Atkreipkit dėmesį, kiek teisiamų ir nuteistųjų Radviliškio rajone. Mero byla šiuo metu Aukščiausiame teisme ir tiesiog ne visi verslininkai nori su tokiais rajono valdininkais turėti reikalų.
Ačiū bendruomenės pirmininkui už atsakymus. O gyventojai, norintys užduoti klausimus gerb. Gediminui Lipnevičiui, rašykite el.paštu:redakcija@radviliskiokrastas.lt arba „Facebook“ paskyroje „Savaitraštis „Radviliškio kraštas“.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Prezidentui prisiekė du nauji Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjai

Avatar

Paskelbta

data

V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė dekretą dėl dviejų Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjų Vaivos Bėčienės ir Vaido Kazlausko skyrimo ir priėmė jų priesaikas. Rytoj naujieji teisėjai pradės darbą Raseinių rūmuose. Iš viso Prezidentas šiandien pasirašė 5 dekretus dėl naujų teisėjų skyrimo. 

„Esu sujaudinta man suteikto pasitikėjimo ir tuo pačiu didžiulės atsakomybės, kuri man duodant priesaiką tampa neišvengiama mano gyvenimo dalimi, – sako Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėja V. Bėčienė. –  Iš visų jėgų stengsiuosi pateisinti žmonių lūkesčius turėti nepriklausomą ir nešališką teismą, ginantį žmogaus teises ir teisėtus interesus, saugoti bei tvirtinti teisėjo profesijos garbę, taip prisidedant prie mūsų brangios šalies stiprinimo. Anot V. Bėčienės, teisėjo profesija – tai pati garbingiausia teisininko profesija, reikalaujanti aukščiausios kvalifikacijos ir itin aukštų elgesio standartų.

Didžiulio džiaugsmo ir pakilios nuotaikos neslėpė V. Kazlauskas, tapęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėju. „Buvimas geru teisėju reikalauja sąžiningumo, aukštos kompetencijos ir daugybės valandų sunkaus darbo bei nesuteikia teisės naudotis nepagrįstomis privilegijomis. Kadangi teismų sistemoje dirbu jau pakankamai ilgą laiko tarpą, puikiai žinau, kad ir kitiems teismų darbuotojams ir valstybės tarnautojams keliami itin aukšti reikalavimai, o be jų indėlio ir atsidavimo teisingo sprendimo priėmimas tam tikrais atvejais būtų paprasčiausiai neįmanomas“, – pabrėžė teisėjas V. Kazlauskas.

Rytoj Raseinių rūmuose teisėjus pasitiks kolektyvas. Šiaulių apylinkės teismo pirmininkė Rasa Milvydaitė labai džiaugiasi, kad teisme pradeda dirbti du jauni kolegos: „Su dideliu džiaugsmu pasitinkame naujus teisėjus ir linkime jiems sėkmės. Raseinių rūmuose pusę metų trūko dviejų teisėjų. Nuo šiandien visi (47) teisėjų etatai užimti.“

Daugelis darbuotojų teisėjui V. Kazlauskui yra pažįstami. Mat 2013 m. tuometiniame Raseinių rajono apylinkės teisme jis pradėjo dirbti teisėjo padėjėju. Tai buvo pirmoji jauno teisininko darbo vieta po teisės studijų Vilniaus universitete. Vėliau teisėjo padėjėju dirbo Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose ir paskutinė darbovietė – Vilniaus apygardos teismas.  

Teisėja V. Bėčienė po studijų Mykolo Romerio universitete teisėjo padėjėja visą laiką dirbo Kaune: Kauno apygardos administraciniame teisme, Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose, Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmuose.

Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmuose yra keturi teisėjų etatai. Paskutinį pusmetį Raseinių rūmuose trūko dviejų teisėjų, todėl visas kolektyvas labai laukė naujų kolegų. Iš viso Šiaulių apylinkės teisme yra 47 teisėjų etatai.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

ryšiams su žiniasklaida ir visuomene

Tel. (8 41) 598 511

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Viršelis V. Bėčienės asmeninio albumo nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Skaitymas mus jungia!

Avatar

Paskelbta

data

Pirmąją 2020 –ųjų metų vasaros dieną prasideda pamėgtasis ir visų laukiamas „Skaitymo iššūkis“. Tai jau penktą kartą organizuojama interaktyvi akcija, kurios metu visi norintieji kviečiami įvykdyti penkias smagias skaitymo užduotis ir laimėti prizų. Šių metų šūkis – „Skaitymas mus jungia!“

 „Skaitymo iššūkį“ organizuojančios Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų biblioteka tikisi, kad per vasarą (birželio 1–rugpjūčio 31 d.) penkias užduotis įveiks dar daugiau žmonių nei pernai. Nors jau ir 2019 metų rezultatai pranoko visus lūkesčius – iššūkį priėmė net 16 390 dalyvių (beveik du kartus daugiau nei 2018 m.), o jį įveikė tris kartus daugiau skaitytojų nei praėjusiais metais – 10 339. Iš viso pernai per vasarą buvo perskaityta net 74 100 knygų!

„Šiais, 2020, metais „Skaitymo iššūkis“ švenčia 5-erių metų gimtadienį, tad savo skaitytojus pasitinkame su 5 naujomis skaitymo užduotimis ir smagiais prizais. Viena iš pagrindinių naujienų – atnaujinta www.vasarasuknyga.lt projekto svetainė, kuri bus aiški, patraukli ir pritaikyta regos negalią turintiems žmonėms“, – sako šių metų projekto vadovė Greta Kėvelaitienė.

Penkios „Skaitymo iššūkio“ užduotys

„Skaitymo iššūkis“ kviečia dalyvauti įvairaus amžiaus skaitytojus  – nuo mažiausių iki labai patyrusių.  Kaip rodo organizatorių patirtis, aktyviai jame dalyvauja ne tik mokiniai, bet ir jų tėvai bei seneliai. Knygas dalyviai gali skaityti iš savo namų knygų lentynų, skolintis bibliotekoje, skaityti elektronines knygas ar klausyti audioknygų. Šiemet užklupęs karantinas gerokai praplėtė skaitytojų akiratį, todėl kiekvienas „Skaitymo iššūkio“ dalyvis gali rinktis įvairių formatų knygas, svarbu, kad jos atitiktų organizatorių pateiktas užduotis. O jos šiemet yra tokios:

perskaityti knygą, kurios autorius yra iš Šiaurės šalių;

perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius;

perskaityti knygą apie gamtą;

perskaityti knygą apie draugystę;

perskaityti eiliuotą knygą.

Naudingi ir smagūs prizai

Dalyvauti skaitymo varžytuvėse labai paprasta: galima kreiptis į savo biblioteką, kad jos darbuotojai užregistruotų Jus kaip iššūkio dalyvį, kitas, dar patogesnis, būdas – registruotis savarankiškai svetainėje www.vasarasuknyga.lt. Visi, sėkmingai įveikę „Skaitymo iššūkį“ ir gavę patvirtinimą el. paštu, dalyvauja bendroje loterijoje, kurioje galima laimėti 3 pagrindinius prizus: planšetę, sėdmaišį, momentinį fotoaparatą. Aktyviausiems skaitytojams atiteks ir kelios dešimtys leidyklos „Baltos lankos“ knygos. Na, o visi, kurie sėkmingai įveiks visas užduotis, dovanų gaus knygų skirtuką su vaistažolių sėklomis. Prizais bus apdovanotos ir aktyviausios iššūkyje dalyvaujančios bibliotekos.

Be to, viso iššūkio metu „Vasara su knyga“ Facebook ir Instagram paskyrose vyks konkursų, kur galima  laimėti papildomų prizų.

„Vasara su knyga“ palaikymo komanda

Tam, kad ši graži skaitymo šventė įvyktų, organizatorių komanda dėkoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijai, LRT, leidyklai „Baltos lankos“ ir partneriams – IBBY Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyriui.

 „Vasara su knyga“ – tai Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama skaitymo skatinimo programa pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymą „Dėl skaitymo skatinimo 2019–2024 metų programos ir skaitymo skatinimo programos 2019–2021 metų veiksmų plano patvirtinimo“. 2018 m. spalio 19 d. Nr. Įv-746/v-834. „Skaitymo iššūkis“ yra viena iš „Vasara su knyga“ iniciatyvos dalių.

Daugiau informacijos apie „Skaitymo iššūkį“, taisykles, registracijos formą ir karščiausias naujienas rasite: http://vasarasuknyga.lt/ bei Facebook paskyroje https://www.facebook.com/vasarasuknyga/.

Kontaktinis asmuo

„Vasara su knyga“ 2020 metų projekto vadovė

Greta Kėvelaitienė

 greta.kevelaitiene@pavb.lt Tel. +370 643 049

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019