Kai trūksta žmoniškumo…

Pastaruoju metu turbūt nėra nei savaitės, kad savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija negautų nusiskundimų dėl Radviliškio ligoninės darbo. Beje, šie nusiskundimai gana panašūs – rajono gyventojai skundžiasi nesulaukę pagalbos ligoninės priėmimo skyriuje.

Sulaukė pasiūlymo pasiimti ligonę į namus

Šį kartą į redakciją kreipėsi aštuntą dešimtį einančios senjoros dukra (vardas ir pavardė redakcijai žinomi).

„Mano garbaus amžiaus mamai sutriko širdies ritmas ir pakilo kraujo spaudimas. Vėlai vakare pakvietėme greitąją pagalbą, atvykusi medikė padarė kardiogramą ir patvirtino, jog yra bėdų su širdimi ir mamą reikia gabenti į ligoninės priėmimo skyrių“,- redakcijai sakė moteris.

Ligonę nugabenus į priėmimo skyrių, dukra paskambino budinčiam gydytojui pasiteirauti, kaip mama jaučiasi ir sulaukė  netikėto pasiūlymo … pasiimti mamą į namus. „Toks gydytojo pasiūlymas mane šokiravo. Vos išmaldavau, kad mamą paliktų ligoninėje iki ryto, nes jau buvo vėlus metas. Pažadėjome ligonę iš pat ryto pasiimti į namus“,- guodėsi moteris.

Per naktį nesulaukė pagalbos

Senjoros dukra buvo pasipiktinusi ir tuo, kad jos mama ligoninės priėmimo skyriuje nesulaukė jokios pagalbos. „Mamai priėmimo skyriuje nebuvo suteikta jokia pagalba – net nesulašino lašinės, sakė prasikankinusi visą naktį. Taip pat mama serga ir cukriniu diabetu, ji negali būti nevalgiusi vakarienės, o ligoninėje nedavė nei vakarienės, nei pusryčių – juk ją galėjo ištikti koma ir mirtis“,- medikų abejingumu ligonei piktinosi radviliškietė.

Šį kartą į Radviliškio ligoninės direktorių Vaidą Smalinską nesikreipėme, nes paskutinius dešimt kartų jis atsakė tą patį: „Dėl asmens duomenų apsaugos informacijos neteikiame“. Tad  paliekame  šią problemą spręsti ligoninės administracijai, bet klausimas tik vienas: „Kur pradingo žmoniškumas?“ Beje, o jeigu garbaus amžiaus moteris, serganti cukriniu diabetu, būtų panirusi į komą arba net mirusi, kas būtų atsakęs už jos gyvybę?

Jonas Petrikas

Total
0
Dalinasi
Related Posts