Apie magišką galią sudominti

Trečio amžiaus universiteto knygų bičiulių klubas dirba pagal iš anksto sudarytą planą, kuris sudaromas atsižvelgiant į einamųjų metų numatytas jubiliejines datas ir lankytojų pasiūlymus. Tad ,,Beržės’’ planai būna įvairūs, įdomūs, skatina daug skaityti. Visai nesenai knygų mėgėjų užsiėmimas buvo skirtas daugeliui Lietuvoje žinomo žurnalisto, rašytojo, keliautojo, televizijos laidų vedėjo, gido Algimanto Čekuolio gyvenimui ir kūrybai. Pranešimą apie tai paruošė klubo narys R. Jurėnas.

Algimantą Čekuolį gyvenimas ,,blaškė plačiai atsivedėdamas’’.Visur kur gyveno, ko ėmėsi, su kuo bendravo šito žmogaus laukė nauji iššūkiai, darbai, svetimos kalbos, kitokia kultūra, drąsūs žmonės, kuriuos likimas blaškė po įvairius gyvenimo sūkurius.

Gimė Alg. Čekuolis 1931 -11 -10 mokytojų šeimoje Širvintų valsčiuje. Tėvai – mokytojai. 1948 m. baigė Vilniau suaugusiųjų gimnaziją, 1953 m. Maskvos M. Gorkio literatūros institutą. Jo darboviečių ir užimamų pareigų sąrašas itin margas. Dirbo jūreiviu žvejybos laivuose, vertėjavo, užėmė vadovo postus spaudos agentūrose Havanoje, Kanadoje, Maskvoje, Madride, Lisabonoje. 1986 – 1992 metais buvo savaitraščio ,,Gimtasis kraštas’’ vyr. redaktoriumi. 1988 m. išrinktas Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariu, buvo renkamas Sąjūdžio seimo ir jo vadovybės nariu. Nuo 1992 metų dirbo dėstytoju Vilniaus universitete, 1955 – 2016 metais Lietuvos televizijoje vedė laidą ,,Popietė su Alg. Čekuoliu’’. Moka anglų, ispanų, portugalų, lenkų, rusų, italų, prancūzų kalbas. Parašė knygas. Apdovanotas Lietuvos Nepriklausomybės medaliu, kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi, Portugalijos Nuopelnų ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos krašto apsaugos ministerijos medaliu. Apie jo erudiciją, žinias, gebėjimus galima sužinoti skaitant jo knygas. Štai kaip jį vertina skaitytojai ir žiūrovai: ,,Didžiausias ačiū už tai, kad padedate pažinti pasaulį’’, ,,Negaliu atsistebėti šio žmogaus visapusišku išprusimu’’, ,,Čekuolis turi magišką galią sudominti’’. Paskaitykite. Įsitikinsite!

J. Kaučikienė, Knygų  bičiulių klubo  ,,Beržė’’ pirmininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts