Socialiniai tinklai

Aktualijos

Apatinius direktorius skalbsis pats…

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio ligoninės direktoriui Vaidui Smalinskui nepavyko „prastumti“ naujo „gydymo“ būdo, įdarbinant žurnalistą. Rajono taryba pasipriešino sumanymui puse etato įdarbinti žurnalistą, kuris turėjo „gydyti“ ligoninės įvaizdį. Liaudiškai tariant, skalbti administracijos apatinius.

Gydymui – taupyti, įvaizdžiui – išlaidauti

Ligoninės direktorius V. Smalinskas praėjusiame rajono Tarybos posėdyje prašė padidinti ligoninės etatų skaičių 0,5 etato. Esą, įstaigai verkiant reikia atstovo spaudai. Daugelis Tarybos narių suabejojo, ar šiuo metu laikas išlaidauti ir didinti etatų skaičių.

Tarybos narys G. Lipnevičius atkreipė Tarybos narių dėmesį, kad praėjusios Tarybos narių sprendimu, keičiant ligoninės etatų struktūrą, buvo panaikinti trys skyriai: Nervų ligų, Akušerijos ir Vaikų ligų. Jis taip pat paklausė, ar šį kartą keičiant ligoninės etatų struktūrą, joje etatų padaugės, ar pamažės.
Ligoninės direktorius atsakė, kad etatų padaugės – vietoje 282, bus 282,5.

Specialistas“ – trys viename

Tarybos nariams kilo klausimų, kokio viešųjų ryšių specialisto V. Smalinskas ieškotų – žurnalisto ar gydytojo?

„Paaiškinime nurodyta, kad viešųjų ryšių specialistas turėtų išmanyti ir medicinos, ir žiniasklaidos sritis, tad ką samdytumėte – gydytoją ar žurnalistą?“,- klausė Tarybos narė E. Ivanauskytė.
Ligoninės direktorius tikino, kad, jeigu samdytų mediką, turėtų kuriam nors medicinos darbuotojui sumažinti etatą. (Beje, tai buvo pasakyta visai rimtai. Tik įdomu, kuris medikas liktų dirbti už 0,5 etato).

Be to, paaiškėjo, kad samdytam žurnalistui būtų patikėta… rengti medžiagą teismams.

Žurnalistų klausimai direktoriui – per sunkūs

Apie tai, kad žurnalistas atliks ir teisininko funkcijas, direktorius V. Smalinskas kalbėjo nutaisęs rimtą veido išraišką.

Tarybos narių klausiamas, kodėl staiga ligoninei prireikė atstovo viešiesiems ryšiams, kurio anksčiau nereikėjo, gydymo įstaigos vadovas ėmė skųstis.

„Nuolat gauname paklausimų iš žiniasklaidos, kur suformuluoti painūs klausimai, kuriuos galima išspręsti vienu skambučiu. Reikia atidžiai išsiaiškinti, ką atsakyti – sėdi administracijos, medicinos darbuotojai ir galvoja, kaip parašyti atsakymus. Publikuojami straipsniai, neatitinkantys tikrovės – operacinio stalo pirkimas buvo vykdomas skaidriai, o buvo rašoma, kad tai skandalingas pirkimas. Vos ne apie kas antrą straipsnį turėtume rašyti pretenzijas – nespėjame fiziškai“,- virkavo ligoninės direktorius.

Tiesa, V. Smalinskas galimai pamiršo paminėti, kad pateikus jam klausimus telefonu, jis prašo pateikti klausimus raštu. Ir pažėrė statistikos. Girdi, rajono žiniasklaida tikrai Radviliškio ligoninės administraciją užverčia raštais – per pusę metų (laikotarpiu nuo 2019-10-01 iki 2020-04-20) ligoninė iš žiniasklaidos gavo net 22 paklausimus! Vidurkis – 3,6 paklausimo per mėnesį.

Patikėjo tik konservatoriai

„Ši nauja pareigybė didintų ligoninės išlaidas. Manau, kad ir pats vadovas yra labai kompetentingas administratorius“,- naujo etato ligoninėje reikalingumu suabejojo Tarybos narė  Z. Žvikienė.
V. Smalinskas ne kartą pabrėžė, kad turi teisininko išsilavinimą, tad kokia problema atsakyti į žiniasklaidos paklausimus? Direktorius ir pats galėtų dirbti viešųjų ryšių specialistų – juk jam nereikia nei operuoti, nei ligonių priiminėti – juk medicininio išsilavinimo neturi… Juolab, kad atlyginimas solidus – per 3 tūkst. eurų.

Gal direktorius manė, kad specialistas ryšiams su žiniasklaida jau jo kišenėje, tačiau atsitiko neįtikėtinas dalykas – jo virkavimais patikėjo tik valdantieji TSL-KD (konservatoriai). Tačiau jų balsų „skalbėjo“ etatui įteisinti nepakako.

Balsavimo rezultatai

Tarybos nariai pareikalavo alternatyvaus balsavimo ir už tai, kad ligoninė turėtų viešųjų ryšių atstovą, balsavo konservatorius rajono meras A. Čepononis su savo konservatorių svita: K. Dainiumi, S. Dišle, A. Grabausku, P. Kabliu, J. Kvėgliu, E. Pranevičiumi, G. Verdingu.

Susivieniję „valstiečiai“, socialdemokratai, „darbiečiai“ su nepartiniais G. Lipnevičiumi ir V. Alekniene, atmetė ligoninės direktoriaus prašymą įdarbinti atstovą spaudai. Po balsavimo Tarybos narys G. Lipnevičius  padėkojo  kolegoms  už vieningumą, o  ligoninės vadovui  palinkėjo sąžiningo, aiškaus darbo, kad nebūtų tokių keistų  pirkinių, kaip  kiniškas operacinis stalas, pirktas už 67 tūkst. eurų, kai Šiaulių ligoninė pirko už 27 tūkst. vokišką operacinį stalą; arba šie pirkimai būtų labai aiškiai pagrįsti ir paaiškinti visuomenei.

Tai buvo pirmas atvejis po ilgo laiko, kai konservatoriai  pralaimėjo balsavimą.

Jonas PetrikasKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teniso turnyras Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant vidurvasariui, atslūgstant COVID-19 karantino apribojimams, Gintaras Marcinkus šeštadienį, liepos 4 dieną, surengė pirmą atviruose kortuose turnyrą. Šį kartą sumanyta privilioti į šį gražų žaidimą daugiau merginų, tad turnyras buvo mišrus – žaidė 8 poros, atvykusios pas mus iš Kėdainių, Radviliškio, Šiaulių ir mūsų teniso mėgėjai.

Diena buvo puiki, nekaršta, silpnas  vėjelis, tad nedaug prakaituodami dar iki saulėlydžio žaidėjai turnyrą baigė. Pirmąją vietą laimėjo mūsiškiai – Beržūnė Kablytė ir Saulius Džiaugys, 6/4; 6/2 nugalėję Raimondą Genienę ir Saulių Štankelį . Žiūrovai gėrėjosi gerai žaidžiančia 11-mete, mums gerai pažįstamo trenerio Sauliaus Andriušaičio auklėtine – jiedu iškovojo trečiąją vietą. Nugalėtojams įteikta pereinamoji taurė, o kitiems – specialūs suvenyrai.

Liepos mėnesio 24 – 26 dienomis numatomas tradicinis jau 14-tasis Dučinsko taurei laimėti turnyras. Kviečiame dalyvauti visus norinčius.

Gintaras Marcinkus,

fotografijos Kazio Strolio

Skaityti daugiau

Aktualijos

Bijodamas žmonos, šiaulietis išsigalvojo apiplėšimą ir melavo policijai

Avatar

Paskelbta

data

Kai vieną birželio naktį policijos pagalbos prireikė gatvėje apiplėštam šiauliečiui, buvo sunku nuspėti, kaip pakryps įvykio tyrimas. O pakrypo taip, kad vyras iš  nukentėjusiojo tapo  įtariamuoju.

Buvo birželio 13-osios naktis, kai policija sulaukė pranešimo apie apiplėštą neblaivų vyrą. Paties nukentėjusio 30-mečio teigimu, jį, žingsniuojantį Šiauliuose, Pramonės gatve, užpuolė iš automobilio išlipę trys nepažįstami asmenys ir, į akis pripurškę pipirinių dujų bei lazda smogę į galvą, atėmė mobilųjį telefoną, cigaretes bei kuprinę su joje buvusiais 140 eurų. Nukentėjęs vyriškis teigė patyręs 448 eurų turtinę žalą. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, tačiau netrukus jis buvo nutrauktas.

Yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.  Šįkart tiesa atsiskleidė irgi labai greitai. Pareigūnams vyras prisipažino, kad nebuvo jokio užpuolimo ir jokio plėšimo.  Pasirodo, nežinia kur asmeninius daiktus pametęs neblaivus šiaulietis išsigando gresiančios žmonos rūstybės, todėl sugalvojo apiplėšimo scenarijų ir tikėjosi jos atlaidumo ir supratingumo. Visgi prablaivėjusiam vyrui atmintis sugrįžo – iš policijos komisariato einančiam namo jam į galvą toptelėjo mintis, kad savo daiktus jis galėjo palikti draugo, su kuriuo išvakarėse girtavo, bute. Nuojauta pasitvirtino. Apie daiktų atsiradimą šiaulietis nedelsdamas pranešė pareigūnams. Tiesa, dabar, jau nesmagu buvo prieš pareigūnus, tad pabijojo  jiems atskleisti tikrąją tiesą ir vėl pamelavo – nurodė, kad prarastus daiktus rado ne pas draugą, o  vieno daugiabučio namo konteineryje. Bet galiausiai vyras visgi prisipažino išsigalvojęs apiplėšimą bei klaidinęs pareigūnus ir papasakojo visą tiesą.

Kaip vėliau atskleidė policiją apgauti mėginusio vyriškio draugas, kurio bute abu girtavo, tą vakarą, palikęs visus savo daiktus, kompanionas išėjo parsinešti dar alkoholio, tačiau sugrįžti atgal jam nepavyko tikriausiai dėl koduotų laiptinės durų. Tada neblaivaus vyro galvoje ir prasidėjo sumaištis, kuri baigėsi rimtais nemalonumais.

Iš nukentėjusiojo įtariamuoju tapęs vyras teigia nuoširdžiai besigailintis dėl savo melo. Visgi atsakomybės išvengti nepavyks – jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir dėl to gresia baudžiamoji atsakomybė.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019