Anglų kalba – svarbus „įrankis“ kelyje į profesinę sėkmę

Anglų kalba dažnam yra tapusi savaime suprantamu dalyku. Tokia tendencija itin aktuali jaunimo tarpe. Aišku, jei jūs angliškai kalbate laisvai, turėtumėte nesistebėti, jog yra žmonių, jaučiančių kompleksą bandydami kažką „sudėlioti“ šią kalba ar apskritai jos nemokančių. Maža kas: mokyklos laikais nebuvo gabūs kalboms, tingėjo mokytis, ilgai nevartodami, turėtas žinias tiesiog pamiršo. O kur dar vyresniosios kartos atstovai, puikiai kalbantys rusiškai, tačiau su anglų kalba neturintys jokių sąsajų. Ar tai reiškia, jog pastariems belieka tik pasvajoti apie gerai apmokamo darbo užsienyje galimybę? Juk, domintis darbo pasiūlymais, dažniausiai į akis krenta antraštės „darbas užsienyje mokantiems anglų kalbą“…

Moki žodį – žinai kelią

Tai – ne iš piršto laužtas posakis. Vakarų Europos ir Skandinavijos valstybėse, kuriose siūlomos darbo vietos yra tautiečiams patraukliausios, tarptautine kalba laikomą anglų neabejotinai pravers visose srityse: tiek darbe, tiek ir užvėrus šio duris. Nors, darbinantis į kvalifikacijos nereikalaujančias pozicijas, darbo atlikimą perprasti nesudėtingą, mokėdami kalbą naujoje darbo vietoje jausitės kur kas saugiau. Visada žinosite, jog, susidūrus su bet kokiais klausimais ar problemomis, nesunkiai šias išspręsite. O ir bendrauti su kolegomis, tarp kurių dažnai būna įvairių tautybių asmenų, bus kur kas paprasčiau.

Anglų kalba atveria ir palankesnes galimybes susipažįstant su tuo kraštu, į kurį atvykoma dirbti pagal ilgalaikio ar trumpalaikio darbo projektą. Juk minties po darbo sėdėti tarp keturių sienų neturėjote, ar ne? Gebėdami bent minimaliai susikalbėti angliškai, būsite tikri, jog, nerasdami vieno ar kito objekto, kelio link jo galėsite pasiteirauti vietinių. O ir, galbūt, su pastaraisiais užmegsite gražią draugystę: žmonės užsienyje gerokai draugiškesni, nei galbūt galvojote iš pradžių.

Užsienio darbo rinkos „durys“ atviros ir be anglų kalbos?

Tikrai taip! Jei, tik pradėję svajoti apie gerai apmokamą darbo vietą vienoje ar kitoje užsienio valstybėje, netikėtai prisiminėte, jog nemokate anglų kalbos (o gal – tik nepelnytai save nuvertinate?), nepulkite išsikrauti lagaminų ir „laidoti“ savo planų. Tarptautinė personalo agentūra „HEADEX Group“, personalo atrankos ir įdarbinimo paslaugas teikianti jau daugiau nei 18 metų, turi darbo pasiūlymų, orientuotų į asmenis, nemokančius anglų kalbos. Tai – nekvalifikuoti, nesudėtingi, patirties bei išskirtinių gebėjimų nereikalaujantys, tačiau iš tiesų solidžiai apmokami darbai.

Aišku, net jei ir gali būti suteikiama galimybė į užsienio darbo rinką patekti be anglų kalbos, derėtų nesėdėti vietoje ir stengtis tobulinti savo žinias šioje srityje. Anglų kalba neabejotinai yra stiprus „įrankis“, kalbant apie sėkmę profesiniame, o neretai ir asmeniniame gyvenime.

Total
0
Dalinasi
Related Posts