Nuteisti ,,gaidį” pardavinėję radviliškiečiai

Šių metų liepos 22 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus paskelbė nuosprendį dviem jauniems radviliškiečiams, kurie praeitais metais vertėsi narkotinių medžiagų prekyba. Turėdami įtarimų, kad Ruslanas L. bei Ramūnas Ž. galimai platina narkotines medžiagas, policijos pareigūnai organizavo jų telefonų pasiklausymą ir jų įtarimai pasitvirtino. Apie įsigytas iš nuteistųjų narkotines medžiagas, kurias vadino „gaidžiu“, byloje liudijo ir jas iš kaltinamųjų pirkę asmenys.

Sulaikyti padėjo vienas pokalbis

Klausiantis Ruslano L. pokalbių mobiliuoju telefonu, paaiškėjo, kad praėjusių metų birželio 3 d. buvo tariamasi, kad tos dienos vakare Ruslanas L. įsigis narkotines medžiagas ir tada galės parduoti jam skambinusiems asmenims. Vienas Ruslano L. pokalbis su liudijusiu byloje Andriumi (vardas yra pakeistas) policijos pareigūnams buvo itin naudingas – iš jo sužinojo, kur galėtų sulaikyti Ruslaną L. su „preke”. Nors vyrai telefonu kalbėjosi užšifruota kalba,  paaiškėjo, kad tą dieną apie 23 valandą Ruslanas L. įsigijo narkotinių medžiagų. Apie vidurnaktį Ruslanas L. Andriui telefonu pasakė, kad pas jį atvyks už valandos ir pristatys narkotinių medžiagų.

Paketą su narkotikais numetė aikštelėje

Policijos pareigūnai suskubo tą pačią naktį sulaikyti „prekybininką”. Šis, nors ir bandė pasišalinti per praėjimus tarp automobilių, stovėjimo aikštelėje prie daugiabučio namo buvo pareigūnų sulaikytas. Kai Ruslanas L. buvo išvežtas į policijos komisariatą, apžiūrėta įvykio vieta. Prie automobilio priekinio rato pastebėtas plastikinis paketas, o jame – 14 mažesnių plastikinių maišelių su balta, biria specifinio kvapo medžiaga. Vėliau nustatyta, kad tai – 1,674 g. metamfetamino.

Narkotikus slėpė spintelėje

Buvo klausomasi ir Ramūno Ž. telefoninių pokalbių. Daugelis pašnekovų nėra nustatyti. Tarpusavyje buvo bendrauta užšifruota kalba.  Dalis pirkėjų tarėsi dėl narkotikų įsigijimo už konkrečius daiktus. Praėjusių metų liepos 16 d., buvo atlikta krata namuose, kur tuo metu gyveno Ramūnas Ž. Ten virtuvinėje spintelėje buvo rastas plastikinis buteliukas, kuriame – folijos lankstinukai su biria baltos spalvos medžiaga, kitas buteliukas su neįpakuota balta, biria specifinį kvapą turinčia medžiaga, elektroninės svarstyklės bei dar viena plastikinė pakuotė. Ištyrus rastas medžiagas, nustatyta, kad daugumoje folijos lankstinukų – metamfetaminas, viename lankstinuke – „diazepamas“, kuris taip pat yra psichotropinė medžiaga.

Narkotikus vadino „gaidžiu“

Dar ikiteisminio tyrimo metu policijai parodymus davė moteris, kurią pavadinkime Dalia (vardas yra pakeistas) ir papasakojo, kad iš Ramūno Ž. vadinamojo „gaidžio“ (amfetamino) pirko ne daugiau penkių kartų. Paskambinusi ji Ramūno Ž. klausdavo, ar gali pas jį užeiti, ar jis turi ką nors. Tokie jos žodžiai reikšdavo, kad moteris klausia ar jis turi amfetamino. Už vieną dozę šios medžiagos Dalia mokėdavo po 10 eurų, bet yra atsiskaičiusi ir daiktais. Teisiamojo posėdžio metu ta pati Dalia parodė, kad anksčiau vartojo narkotines medžiagas. Ji gerai neprisimena, bet galėjo jų pirkti iš abiejų kaltinamųjų. Narkotikus telefonu vadino „gaidžiu“, jei jų neturėdavo Ramūnas Ž., pirkdavo pas kitą asmenį.

„Vertėsi iš gaidžio”?

Ruslanas L. teisiamajame posėdyje sekė pasakas, kad narkotikų jis niekam nenorėjo duoti ar parduoti, juos pirko ir turėjo sau. Nurodė, kad yra priklausomas nuo narkotikų – amfetamino. Tik kodėl, atlikus tyrimą, jo organizame nebuvo rasta narkotinių medžiagų? Parodė, kad metamfetaminą įsigijo dvi dienos iki jo sulaikymo, iš nepažįstamo asmens. Šiuos paketėlius pradžioje paslėpė lauke po balkonu, po to nusprendė juos paslėpti kitoje vietoje ir pasiėmė eidamas pas pažįstamą pažaisti kompiuteriu. Tikėjosi eidamas pats pavartoti. Tuo metu kalbėjosi telefonu su liudytoju Andriumi. Netrukus buvo sulaikytas policijos, sulaikymo metu paketėlius numetė po automobiliu.

Prižiūri sergančią mamą

Ramūnas Ž. kaltu prisipažino. Jis parodė, kad 2020 metais narkotinių medžiagų įsigydavo prie autobusų stoties arba kitoje miesto vietoje. Šias uždraustas medžiagas jis laikė namuose, spintelėje prie lovos. Pas jį ateidavo žmonės, prašydavo narkotikų, kurių penkis kartus yra davęs. Prašydavo ir liudytojas Andrius. Jam yra davęs raminamųjų vaistų – „diazepamo“. Nežinojo, kad tai psichotropinė medžiaga. Dėl savo nusikalstamų veiksmų Ramūnas Ž. nuoširdžiai gailėjosi. Teismui jis sakė, jog supranta, kad nuodijo žmones, prašė nebausti jo laisvės atėmimo bausme, nes prižiūri onkologine liga sergančią mamą.

Skirtingos bausmės

Abu narkotikų platintojai padarė tyčinį sunkų nusikaltimą. Lengvesne bausme nubaustas Ramūnas Ž. – jam skirtas laisvės apribojimas maksimaliam, 2 metų, terminui, per kurį jis įpareigotas būti namuose nuo 23 iki 7 val. Jis turės pradėti dirbti arba užsiregistruoti užimtumo tarnyboje, neatlygintinai dirbti 150 valandų bet kokioje įstaigoje ar organizacijoje, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis. O štai Ruslanas L. turės vykti į pataisos namus atlikti 2 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmės. Ramūno Ž. situacija lengvesnė tuo, kad jis kaltu visiškai prisipažino nuo pat pradžių, padėjo išaiškinti nusikalstamą veiką. Radviliškietis turi nuolatinę gyvenamąją vietą, pragyvenimo šaltinį, prižiūri onkologine liga sergančią mamą. Kitokia Ruslano L. situacija. Jis teistas šešis kartus. Baustas ir administracine tvarka. Praėjus vos keliems mėnesiams po paskutinio teismo baudžiamojo įsakymo priėmimo, jis toliau darė nusikaltimus. Jis kaltę pripažino tik iš dalies. Nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas per įstatymo nustatytą terminą.

Rita Grigalienė

Total
34
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts