Alus garaže kainavo per daug – skirta 2200 eurų bauda, atimtos teisės, konfiskuotas automobilis

Policijos ekipažas, budėjęs 2022 m. gegužės 28 d. naktį, apie 02.20 val., pastebėjo keistai po Radviliškio miestą važinėjantį automobilį. Pirmiausia stebėta, kaip miniveno tipo automobilis „VW Sharan“ nuo vandens telkinio išvažiuoja visi didindamas greitį, daro staigius apsisukimus. Tai patruliams sukėlė įtarimų ir todėl jie nusprendė pasidomėti, kas vyksta su šios mašinos vairuotoju.

Automobilis važinėjo didindamas greitį

Kurį laiką policijos automobilis „VW Sharan“ iš paskos, jungė mėlynos ir raudonos spalvos švyturėlius bei garso signalą, pradėjo automobilį stabdyti, bet jo vairuotojo šie veiksmai iš karto nesudomino. Tik po kurio laiko, privažiavęs šviesoforu reguliuojamą sankryžą, minėtas automobilis pradėjo lėtinti savo važiavimo greitį, stabdyti ir pasukęs į dešinę pusę, t. y. į Vytauto gatvę, sustojo arčiau dešiniojo kelkraščio. Pasak pareigūnų, vienam jų išlipus ir priėjus prie vairuotojo ir pradėjus kalbėtis, pasijautė iš salono sklindantis alkoholio kvapas. Vairuotojo buvo pasiteirauta, ar jis nėra vartojęs alkoholinių gėrimų ir vairuotojas atsakė, kad yra blaivas, alkoholio negėrė. Pasak vieno iš budėjusių policininkų, iš pažiūros vairuotojas atrodė apsvaigęs – jo kalba buvo nerišli, vyras atrodė susijaudinęs ir pasimetęs. Pasiūlius pasitikrinti girtumą, vairuotojas nesiginčijo. Alkoholio kiekio matuoklis parodė nemažą rezultatą – 1,79 promilių girtumą. Aiškinantis vairuotojo tapatybę, paaiškėjo, kad jis – Mantas Pranckūnas. Jis buvo išlaipintas iš automobilio, iš užvedimo spynelės paimti rakteliai. Vėliau, bendraudamas su pareigūnais, Mantas P. prisipažino, kad būdamas garaže išgėrė porą stiklinių alaus. Po keliolikos minučių jaunam vyrui buvo nustatytas dar didesnis girtumas. Automobilis išvežtas į saugojimo aikštelę.

Sakė, kad prie vairo jautėsi gerai

Kaip papasakojo pats kaltininkas, tą vakarą jis jautėsi gerai. Su draugais garaže gėrė alų –  palengva gurkšnodami išgėrė 3 butelius alaus 0.5 litro talpos, 5.6 laipsnių stiprumo. Apie antrą valandą nakties Mantas P. sugalvojo važiuoti namo, į mašiną įsisodino draugą ir išvažiavo. Vyrukas sakė, kad jam atrodė, kad visą laiką važiavo tvarkingai. Ir kad prieš sėsdamas už vairo gėrė alų, esą pareigūnams iš karto pasisakė. Jis esą nesitikėjo tokių alkotesterio aprodymų.

Bauda – 2200 eurų bei atimtos teisės ir automobilis

Manto P. padaryta nusikalstama veika kvalifikuota pagal Baudžiamojo kodekso 2811 straipsnio 1 dalį, nes jis vairavo transporto priemonę, būdamas neblaivus, kai jam nustatytas didesnis nei 1,51 promilių neblaivumas. Prokurorė siūlė baudžiamąją bylą užbaigti teismo baudžiamojo įsakymo priėmimu. Teismas tokį prašymą tenkino. Mantui Pranckūnui galutinė bausmė paskirta 44 MGL (2200,00 Eur) bauda. Šią sumą nuteistasis įpareigotas sumokėti per 10 mėnesių. Taip pat jam atimta teisė vairuoti transporto priemones 2-iems metams, konfiskuotas automobilis „VW Sharan“, kurio preliminari kaina – virš 2000 eurų.

2022 m. birželio 13 d. priimtas teismo baudžiamasis įsakymas išsiųstas nuteistajam. Per 14 dienų nuo šio dokumento įteikimo nuteistasis turi teisę pareikšti prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme žodžiu, prašyti skirti kitokią bausmę, tačiau praėjus šiam laikotarpiui, baudžiamasis įsakymas įsiteisėja ir yra neskundžiamas.

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
23
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts