Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Aikštė virto apkasais, o pinigų nėra

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 12 d. Radviliškio rajono savivaldybėje vyko pasitarimas dėl centrinės aikštės rekonstrukcijos. Pasitarime dalyvavo techninės priežiūros įmonės atstovai, statybos darbų vadovas, projektuotojas, rajono ir miesto vadovai.

Lėšų užteks iki birželio

Radviliškio gyventojai akylai stebi centrinėje miesto aikštėje vykstančius pokyčius: piktinosi medžių iškirtimu, dabar – išraustais apkasais. Tačiau tokia statybų specifika – neišgriovęs seno, nepastatysi naujo. Tik su tais statymais vis kyla problemų.

Šiuo metu aikštės rekonstrukcijos darbus vykdo „Panevėžio statybos tresto“ filialas „Gerbusta“. Pasak darbų vykdytojo, po Velykų prasidės betonavimo darbai, kurie tęsis apie du mėnesius, po to aikštėje bus supiltas smėlis bei skalda, kad galėtų vaikščioti žmonės.

Planuojama darbų apimtis – už Kęstučio gatvės sankryžos, tačiau darbų apimtis gali pakoreguoti lėšų trūkumas. „Turimų pinigų tikrai pritrūks, bet vykstant darbams gal bus sulaukta žinių iš vyriausybės“,- sakė darbų vykdytojas. Pasak mero A. Čepononio, lėšų rekonstrukcijai užteks iki birželio galo. Kyla klausimas, kas bus po birželio? Toks mero neūkiškumas seniai stebina radviliškiečius – kaip buvo galima pradėti aikštės rekonstrukcija, neturint visų reikiamų lėšų.

Įsibėgėjusi gatvių apie aikštę rekonstrukcija sukels radviliškiečiams kai kurių nepatogumų – bus uždarytos Maironio ir Gedimino gatvės.

Didžiausia problema – trinkelių paviršiaus nusidėvėjimas

Viena bėda – dar ne bėda. Kaip dar viena problema (be finansavimo) buvo įvardintas gatvėje prie savivaldybės suklotų trinkelių paviršiaus nusidėvėjimas. Pasak techninės priežiūros atstovo G. Želionio, kai kurie trinkelių paviršiaus plotai lukštenasi ir išbyra, tačiau ne visi. UAB „Gerbusta“ parašė pretenziją trinkelių gamintojui – UAB „Betono mozaika“.

Pasak trinkelių gamintojų, su tokia problema nebuvo susidurta, teks atlikti bandymus. „Mums patiems rūpi išsiaiškinti, kodėl trinkelių paviršius lukštenasi – priežasčių gali būti daug, svarbu jas išsiaiškinti, kad jos nepasikartotų“,- sakė UAB „Betono mozaika“ atstovai. Nekokybiškas trinkeles teks išimti, jas keisti kitomis.

Buvo prisiminta, kad trinkelės klotos labai nepalankiu momentu – prieš Kalėdas, gal dėl to gavę drėgmės jos atšokinėjo, pradėjo klibėti. Vicemeras paragino trinkelių gamintojus kuo greičiau aiškintis broko priežastis, nelaukti Kalėdų, kad vėliau vėl nebūtų sakoma, kad trinkelės klotos nepalankiu metu ir atšokinėjo.

Suprantame, kad vicemeras ne statybininkas, bet norime priminti, kad trinkelės radviliškiečiams tarnaus ne mažiau kaip penkerius metus ir žiemą, ir vasarą, tad ir sudėtos turėtų būti tvirtai.

Radviliškiečius stebina toks valdžios sprendimas gatvės atkarpą iškloti trinkelėmis, juk išasfaltuoti būtų pigiau. Statybos skyriaus vedėjas G. Vičas pajuokavo, kad ant nekokybiškų trinkelių reikėtų užlieti asfaltą ir problema būtų išspręsta: nereikėtų trinkelių keisti, asfaltu mašinos važinėtų tyliau.

Apie aikštės rekonstrukcijos finansavimą

Jau ne kartą buvo minėta, kad vykstančios aikštės rekonstrukcijos kaina – beveik 3 milijonai eurų, nors Širvintų rajono merė redakcijai teigė, kad Širvintose aikštė rekonstruota už 600 tūkstančius eurų. Pasak Statybos skyriaus vedėjo G. Vičo, iš Kelių plėtros ir priežiūros programos planuojama gauti 550 tūkstančių eurų – kiek bus gauta, paaiškės artimiausiu metu. Šiais metais iš savivaldybės biudžeto planuota rekonstrukcijai skirti 400 tūkstančius eurų.

Nefinansuota lieka Kelių plėtros ir priežiūros programos 900 tūkstančių eurų dalis, savivaldybei prisidėti reikėtų dar 600 tūkstančiais eurų. Tikimasi gauti trūkstamų lėšų gal iš vyriausybės, kas leistų perskirstyti lėšas savivaldybės naudai.

Ir vėl kyla klausimas, kodėl prieš pradedant rekonstrukcijos darbus nepasirūpinta finansavimu ir rekonstrukcijai reikalingų lėšų našta gula ant mokesčio mokėtojų pečių. Įdomu, ar bus nubausti administracijos darbuotojai, skelbiantys brangios rekonstrukcijos projektus, kai nėra numatytų lėšų.
Dalies reikalingų lėšų klausimas dar „kabo ore“, rekonstrukcijos darbai vyksta (kol yra pinigų), o kada jie pasibaigs – prognozuoti sunku. Pasak architekto, būtų labai drąsu sakyti, kad ši rekonstrukcija baigsis iki miesto jubiliejaus.

Mero pažadas maudytis baseine liepos 1 dieną jau tapo anekdotu, ar neatsitiks ir taip, kad miesto 450 metų jubiliejų švęsime statybos aikštelėje.

„Radviliškio krašto“ informacija

1 Comment

1 Comment

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi