Adventinis vakaras Lizdeikos gimnazijoje

Keturias savaites prieš Šv. Kalėdas švenčiame Adventą – susikaupimo ir ramybės metą. Jis prasideda ketvirtąjį sekmadienį prieš Kalėdas ir baigiasi gruodžio 25 dieną.
Visais laikais žmogų jaudina didžiųjų švenčių laukimas: ir žvilgsnis, ir mintys mus veda į ateitį, į nežinomybę. Tarsi prieš egzaminą mums duotas pasitikrinti Advento laikotarpis.
Tamsusis metų laikas reiškia sugrįžimą į namus,  šiltesnį ir ilgesnį bendravimą. Ne vienas iš mūsų  permąsto, ką gera ir bloga yra padaręs,  ką būtų  galima savyje keisti ir sielos kamputyje kažkas sujuda.
Gruodžio 11 d. Lizdeikos gimnazijos suaugusiųjų klasių mokiniai ir mokytojai susirinko į renginį ,,Advento papročiai“. Renginyje prisimintos lietuviškos tradicijos, pasidalinta savo šeimos tradicijomis, pabūta kartu. Renginio organizatorė – suaugusiųjų klasių auklėtoja. Į renginį taip pat buvo pakviesta virėjų specialybės mokytoja Rima Miliauskienė, kuri dalinosi savo kulinarine patirtimi. Kartu prisimintos Advento tradicijos, pasninkas.
Pasiskirstę grupėmis, ėjome į virtuvę gaminti adventinės vakarienės. Dirbome visi, dirbdami daug bendravome, geriau pažinome vieni kitus, dalinomės savo patirtimi ir įspūdžiais, kartu mokėmės  virėjų darbo subtilybių – juk virtuvėje prieš šventes praleidžiame nemažai laiko. Pagamintų patiekalų susėdome ragauti prie šventinio stalo, palinkėjome vieni kitiems gražiausių dalykų. Adventas –  tinkamiausias metas, kad patikėtume galintys nusimesti senųjų metų naštą, išsižadėti  paklydimų, tai tarsi kvietimas sustoti ir  apsidairyti, ar šalia mūsų  nėra pamirštų ir nelaimingų. Džiugu, kad šis renginys vyksta jau šeštą kartą ir jame dalyvaujančių skaičius vis didėja. Pabuvimas susikaupimo laikotarpiu visiems buvo naudingas, o palinkėjimai vieni kitiems gražių švenčių dar labiau sušildė malonų vakarą ir įprasmino Advento laikotarpį.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja metodininkė Sonata Vaitiekūnė

Total
0
Dalinasi
Related Posts