Administracijos naujas planas, tik neaišku, butai sau ar kitiems?

Dar nenurimus skandalui dėl nupirkto buto už 48 800 eurų Stiklo gatvėje Radviliškyje, kuris  bus skirtas Bendruomeniniams vaikų globos namams, savivaldybės administracija turi naują planą, susijusį su butais.

Administracijos direktorės planas – trumpalaikė nuoma

Savivaldybės administracija, vadovaujama direktorės J. Margaitienės,  nori išnuomoti  savivaldybei priklausančius du naujai suremontuotus butus. Šie butai tikrai nebus skirti vargstantiems žmonėms, metų metus laukiantiems socialinio būsto.

Administracijos direktorė J. Margaitienė prieš kurį laiką vykusiuose komitetų posėdžiuose Tarybos nariams sakė, jog šie butai būtų skirti trumpalaikei nuomai – pavyzdžiui, iš toliau atvykusiems ir šiuo metu  Radviliškyje dirbantiems medikams pernakvoti. Tačiau vėliau  ji kažkodėl  šių savo teiginių nebeprisiminė ir jau sakė, kad šie butai būtų skirti  Covid-19 sergantiems rajono gyventojams izoliuotis. Kitaip tariant, valstybės reikmėms įgyvendinti.

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  pasiteiravo   Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktoriaus Jono Pravilonio, ar nebūtų galima  trumpam nuomotis  patalpas šiam centrui priklausančiame bendrabutyje – taip būtų pigiau, o savivaldybės butai galėtų atitekti  socialinių būstų eilėje laukiantiems gyventojams.

Pasak  J. Pravilonio, tokios trumpalaikės nuomos paslaugas  mokymo centras teikia, tik  karantinuotis rajono gyventojai  Raudondvario padalinio bendrabutyje šiuo metu negali, nes yra mokinių.

Kitas Tarybos nario G.Lipnevičiaus pasiūlymas buvo dėl trumpalaikės patalpų nuomos tartis su  Radviliškyje apgyvendinimo paslaugas teikiančiais verslininkais. „Ar ne geriau būtų kalbėtis su verslininkais, užsiimančiais šiuo verslu, kurie tikriausiai mielai skirtų dalį patalpų trumpalaikei nuomai“,- siūlė Tarybos narys.

Beje,  G. Lipnevičiui pasiteiravus, kokia būtų savivaldybės  butų nuomos kaina – gal ji ženkliai papildytų biudžetą,  projekto rengėja A. Grabauskienė negalėjo atsakyti į šį klausimą. „Negaliu pasakyti, kokia būtų nuomos kaina, ji priklauso, kokiame aukšte būstas yra, kokioje vietoje. Šiuo metu nežinome, apie kokį būstą kalbame“,-  sakė specialistė. Tarybos narius šis atsakymas itin nustebino – ypač tai, kad savivaldybės administracija nuėjo lengviausiu keliu ir net neieškojo kitos galimybės šiai problemai spręsti.
Tad ir vėl sprendimo projektas neparuoštas iki galo – savivaldybė nori  trumpam laikui nuomoti būstus, užuot juos skyrusi socialiai remtiniems žmonėms, tačiau kol kas nežino nei kam nuomos, nei koks bus nuomos dydis. O socialiai remtiniems žmonėms, metų metus eilėje laukiantiems būstų,  skiriami ne naujai suremontuoti butai, o neturintys dušų bei kitų patogumų, taip pat dažnai visiškai netinkami gyventi.

Tarybos posėdyje taip ir nepaaiškėjo, ką konkrečiai sugalvojo administracijos direktorė: savivaldybės butuose apgyvendinti medikus, sergančiuosius koronavirusu ar, kaip buvo paminėta, trumpalaikiams renginiams organizuoti. Tik neaišku, kaip ir su kuo bus organizuojami šie  renginiai.

Jonas PetrikasTotal
3
Dalinasi
Related Posts