Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajoniniai kelių tvarkymo ypatumai

Avatar

Paskelbta

data

„Per patį darbymetį dar daugiau vargo pridarė“, – taip kalba Baisogalos seniūnijoje ūkininkaujantis Rimantas Budreckis apie šalia jo javų lauko tvarkytą kelią. Į krūvas suverstos ir paliktos žemių krūvos, dideli rieduliai apsunkina žemdirbio pasiruošimą sėjai. Bet vietinės reikšmės kelio atkarpą tvarkiusios įmonės „Baisogalos statyba“ savininkas Vladas Budvytis mano, kad ūkininkas pernelyg dramatizuoja.

Problemos ne tik savos
Atvežęs prie lauko, ūkininkas R. Budreckis ranka rodo į lauko pakraštyje sustumtas žemių krūvas bei nemažus riedulius. Žemdirbys mano, kad darbus atlikusi įmonė tikriausiai samdė girtus vairuotojus. Kitaip nesupranta, kad galima palikti tokią betvarkę. Skambinau pačiam Budvyčiui (įmonės savininkui – red.), klausiau, ką čia padarėte, ar turite proto suversti akmenis į laukus. O tas man atrėžė, kad ko tu nori, aš čia tik gal 20 eurų gausiu“, – prisimena ūkininkas. Jis nesupranta, kam verslas dalyvauja konkursuose, o paskui verkia, kad per mažai moka. 350 hektarų valdantis R. Budreckis supranta kelininkų vargus, nes keliais naudojasi ir ūkininkai. Tačiau, sako jis, tikrai nepateisinama, kai po kelių priežiūros ūkininkų laukuose paliekamos žemių krūvos ir didžiuliai rieduliai.

Netvarka

Kad ūkininkas pagrįstai piktinasi, iš dalies pripažįsta ir kelių priežiūros darbus kuruojantis Gintautas Vičas. Statybų skyriaus vedėjas informavo, kad ir su juo kalbėta dėl problemos. „Kodėl kelio atkarpą greideriavo, o ne su traktoriumi kraštus formavo, negaliu pasakyti. Būtų užtekę su kaušu kelkraštį sutvarkyti ir vietoje žemes lyginti – to su greideriu juk nepadarysi.“, – kalbėjo valdininkas. Tiesa, jis taip pat ūkininkauja, todėl teigia suprantantis, kad kiekvienas ūkininkas supyktų pamatęs didelius riedulius savo laukuose.
„Žinoma, kad ant kelio tuos akmenis iš laukų sunešė. Bet tai tikriausiai dar kolūkių laikais buvo. Ūkininkas juk nekaltas, kas atsitiko prieš keliasdešimt metų.“, – mąstė G. Vičas.

Įžvelgė sąmokslą
Bandant susisiekti su darbus atlikusios „Baisogalos statyba“ direktoriumi Gerimantu Budvyčiu, telefonu atsiliepė jo tėvas Vladas Budvytis. Įmonės savininkas be užuolankų teigė, kad ūkininkas neva turintis asmeninių paskatų jam apsunkinti gyvenimą. Paklaustas, ar tikrai įmonės darbininkai gali palikti tokias žemių krūvas ir akmenis, garbaus amžiaus vyras nesusitvardė: „Kokios ten žemės, kokie akmenys, ars ir apars be jokių problemų. Juk ir tie akmenys ant kelkraščio sunešti iš tų pačių laukų. Jam (ūkininkui – red.) sakiau, kad man net kurui nebeužtenka, jei ten daryčiau, kaip jie nori. Man tai atrodo, kad tyčia jie taip daro, stengiasi mano įmonei pakenkti ir susitarę skundžiasi. Aš net Januškonyse kelią nemokamai sutvarkiau, o dabar skundai pilasi iš visų pusių.“

Bijo susidorojimo
Januškonyse gyvenanti šeima taip pat parodė, kaip darbavosi „Baisogalos statyba“. Į pakelę suverstos beveik metro aukščio žemių krūvos, lauko pakraštyje supiltas kauburys siekia net ir pusantro metro. Kaimo gyventojai teigia, kad betvarkė palikta po to, kai sutvarkė kelią į atokiau nuo kaimo esančią sodybą. Patvirtinti, ar už kelio tvarkymo darbus buvo sumokėta iš savivaldybės biudžeto lėšų, negalėjome, nes Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė nebuvo pasiekiama nei fiksuoto, nei mobilaus ryšio telefonu. V. Budvytis teigia, kad darbus atliko nemokamai. Dar daugiau – keliu važiuojantiems nebereikia laužyti savo transporto priemonių. Todėl kaimo gyventojai turėtų ne skųstis, o dėkoti jam.
(Bus daugiau)

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Vagių grobis-kompiuteris, eurai ir ,,Teleloto” bilietai

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 17 d. tarp 8.00 val. ir 10.30 val. Radviliškyje, Stiklo g. iš
namų pagrobtas planšetinis kompiuteris „HUAWEI“, 50 eurų ir 2
loterijos bilietai „TELELOTO“. Turtinė žala – 432 eurai.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Vagystė sodo namelyje

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 15 d. tarp 16.00 val. ir 17.00 val. Radviliškyje, Jazminų g.
sodo namelyje, nerakintame priepirtyje, vyras, gimęs 1952 m., pasigedo
mobilaus ryšio telefono „Samsung Galaxy S7“, rankinės su asmens
dokumentais, banko mokėjimo kortelėmis ir 100 eurų. Turtinė žala –
255 eurai.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019