Socialiniai tinklai

Aktualijos

Rajoniniai kelių tvarkymo ypatumai

Avatar

Paskelbta

data

„Per patį darbymetį dar daugiau vargo pridarė“, – taip kalba Baisogalos seniūnijoje ūkininkaujantis Rimantas Budreckis apie šalia jo javų lauko tvarkytą kelią. Į krūvas suverstos ir paliktos žemių krūvos, dideli rieduliai apsunkina žemdirbio pasiruošimą sėjai. Bet vietinės reikšmės kelio atkarpą tvarkiusios įmonės „Baisogalos statyba“ savininkas Vladas Budvytis mano, kad ūkininkas pernelyg dramatizuoja.

Problemos ne tik savos
Atvežęs prie lauko, ūkininkas R. Budreckis ranka rodo į lauko pakraštyje sustumtas žemių krūvas bei nemažus riedulius. Žemdirbys mano, kad darbus atlikusi įmonė tikriausiai samdė girtus vairuotojus. Kitaip nesupranta, kad galima palikti tokią betvarkę. Skambinau pačiam Budvyčiui (įmonės savininkui – red.), klausiau, ką čia padarėte, ar turite proto suversti akmenis į laukus. O tas man atrėžė, kad ko tu nori, aš čia tik gal 20 eurų gausiu“, – prisimena ūkininkas. Jis nesupranta, kam verslas dalyvauja konkursuose, o paskui verkia, kad per mažai moka. 350 hektarų valdantis R. Budreckis supranta kelininkų vargus, nes keliais naudojasi ir ūkininkai. Tačiau, sako jis, tikrai nepateisinama, kai po kelių priežiūros ūkininkų laukuose paliekamos žemių krūvos ir didžiuliai rieduliai.

Netvarka

Kad ūkininkas pagrįstai piktinasi, iš dalies pripažįsta ir kelių priežiūros darbus kuruojantis Gintautas Vičas. Statybų skyriaus vedėjas informavo, kad ir su juo kalbėta dėl problemos. „Kodėl kelio atkarpą greideriavo, o ne su traktoriumi kraštus formavo, negaliu pasakyti. Būtų užtekę su kaušu kelkraštį sutvarkyti ir vietoje žemes lyginti – to su greideriu juk nepadarysi.“, – kalbėjo valdininkas. Tiesa, jis taip pat ūkininkauja, todėl teigia suprantantis, kad kiekvienas ūkininkas supyktų pamatęs didelius riedulius savo laukuose.
„Žinoma, kad ant kelio tuos akmenis iš laukų sunešė. Bet tai tikriausiai dar kolūkių laikais buvo. Ūkininkas juk nekaltas, kas atsitiko prieš keliasdešimt metų.“, – mąstė G. Vičas.

Įžvelgė sąmokslą
Bandant susisiekti su darbus atlikusios „Baisogalos statyba“ direktoriumi Gerimantu Budvyčiu, telefonu atsiliepė jo tėvas Vladas Budvytis. Įmonės savininkas be užuolankų teigė, kad ūkininkas neva turintis asmeninių paskatų jam apsunkinti gyvenimą. Paklaustas, ar tikrai įmonės darbininkai gali palikti tokias žemių krūvas ir akmenis, garbaus amžiaus vyras nesusitvardė: „Kokios ten žemės, kokie akmenys, ars ir apars be jokių problemų. Juk ir tie akmenys ant kelkraščio sunešti iš tų pačių laukų. Jam (ūkininkui – red.) sakiau, kad man net kurui nebeužtenka, jei ten daryčiau, kaip jie nori. Man tai atrodo, kad tyčia jie taip daro, stengiasi mano įmonei pakenkti ir susitarę skundžiasi. Aš net Januškonyse kelią nemokamai sutvarkiau, o dabar skundai pilasi iš visų pusių.“

Bijo susidorojimo
Januškonyse gyvenanti šeima taip pat parodė, kaip darbavosi „Baisogalos statyba“. Į pakelę suverstos beveik metro aukščio žemių krūvos, lauko pakraštyje supiltas kauburys siekia net ir pusantro metro. Kaimo gyventojai teigia, kad betvarkė palikta po to, kai sutvarkė kelią į atokiau nuo kaimo esančią sodybą. Patvirtinti, ar už kelio tvarkymo darbus buvo sumokėta iš savivaldybės biudžeto lėšų, negalėjome, nes Baisogalos seniūnė Renata Masiulienė nebuvo pasiekiama nei fiksuoto, nei mobilaus ryšio telefonu. V. Budvytis teigia, kad darbus atliko nemokamai. Dar daugiau – keliu važiuojantiems nebereikia laužyti savo transporto priemonių. Todėl kaimo gyventojai turėtų ne skųstis, o dėkoti jam.
(Bus daugiau)

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Sidabravo gimnazijos mokiniams biologijos pamokos kitaip

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos 7 – 8 klasių mokiniams organizuotos biologijos pamokos – projektai „Sidabravo apylinkių augalai“. Kūrybinių projektų tikslas rūpintis savo artimiausia aplinka bei susipažinti ir siekti pažinti artimiausios aplinkos augalus. Mokiniai atlikdami įvairias kūrybines užduotis gilino teorines ir praktines žinias apie augalus.

Mokyklos fojė erdvės buvo papuoštos mokinių darbais ir didino mūsų bendruomenės kompetenciją aplinkosaugos srityje bei ugdė atsakomybę už švarios, saugios ir sveikos aplinkos išsaugojimą. Projekto dalyviai džiaugėsi įgiję socialinių įgūdžių nes mokėsi rūpintis savo artimiausios aplinkos augalais bei siekė spręsti kasdieniniame gyvenime iškylančias problemas.

                                                                                                       Silva Morkūnienė,                    Sidabravo gimnazijos
biologijos mokytoja metodininkė


             

Skaityti daugiau

Aktualijos

ANDRIUS RIMIŠKIS „Laimingas žmogus“

Avatar

Paskelbta

data

Pop muzikos dainininkas Andrius Rimiškis Spalio 3d. 18 val. laukia visų Radviliškio miesto kultūros centre. Jis pasitiks klausytojus su nauja programa „Laimingas žmogus“.

                 Projekto „Kelias į žvaigždes“ nugalėtojas, dainų „Mes vyrai“ ir „O kam sava“ atlikėjas scenoje neapsimetinėja. Yra nuoširdus. Tad po pertraukos į sceną sugrįžęs atlikėjas yra pasiruošęs įkvėpti klausytojus pozityvumo, nes kaip ir yra sakęs, jis dainuoja apie laimingus žmones. Vakarą lydės nuoširdžios emocijos, išgyvenimai ir laimės atradimas muzikoje. Tad nepraleiskite šio nuoširdaus susitikimo su Andriumi Rimiškiu, kuriame savo ištikimiems gerbėjams jis padovanos pačias geriausias akimirkas, pristatys naujausias dainas ir sieks, kad kiekvienas žiūrovas taptų Laimingu žmogumi.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019