A.Čepononis, balsavęs už narkotikų dekriminalizavimą, susimovė – įstatymas nepatvirtintas

Lapkričio 11 d. Seimas balsavo dėl narkotinių medžiagų dekriminalizavimo. Kartu su kolegomis konservatoriais, „laisviečiais“ bei liberalais už palankesnius įstatymus narkotines medžiagas vartojantiems bei nešiojantiems jauniems ir ne visai žmonėms balsavo ir kraštietis Antanas Čepononis.

Laisvės frakcijos parlamentarės M. Danielės inicijuotomis pataisomis siūlyta perkelti bausmes už mažą net ir stipriųjų narkotinių medžiagų kiekį be tikslo platinti iš Baudžiamojo kodekso į Administracinių nusižengimų kodeksą. Pažymėtina, kad visiems seniai yra žinoma, kad net ir maži stipriųjų narkotikų kiekiai sukelia dideles priklausomybes, kurios kartais baigiasi jaunuolių mirtimi. Galutiniame įstatymo projekto variante numatytos tik baudos nuo 50 iki 350 eurų už pirmą nusižengimą bei nuo 300 iki 500 eurų už pakartotinį nusižengimą. Narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo, kai nusižengimas nustatomas pirmą kartą, galėtų užtraukti viso labo įspėjimą.

Konservatorių pataikavimas Laisvės partijai, inicijavusiai tokius pokyčius, šį kartą buvo nesėkmingas. Įstatymų pataisas palaikė 61 Seimo narys, tame tarpe ir A. Čepononis, joms nepritarė 58, o susilaikė 7 rinkėjų atstovai. Nors balsų persvara ir nedidelė, pokyčiams dėl narkotikų dekriminalizavimo nepritarta. Pagrindinis komitetas turės rengti naują įstatymo projektą.

Paklaustas, ką mano apie balsavimo rezultatus dėl narkotikų dekriminalizavimo, TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotojas A. Čepononis atsakė: „Esu laisvas, nuo nieko neįpareigotas, balsavau ir balsuosiu, kaip atrodo man pačiam. Kiekvieno laisvės teisė rinktis.“ (Kalba netaisyta) Primename, kad anksčiau šiuo klausimu Seimo narys yra pasisakęs, kad „Baudžiamojo kodekso 259 straipsnio pakeitimas atitinka proporcingumo ir protingumo kriterijus“, nors pats teigė, kad „visos medžiagos, kurios susiję su psichikos paveikimu, tame tarpe ir alkoholis, žalingos žmonėms”.

Seimo nario balsavimą bei pasisakymą sunku suprasti, nes narkomanų kelias prasideda būtent nuo mažų kiekių vartojimo. Kodėl konservatoriai ir liberalai taip nori priimti net ir sunkiųjų narkotikų dekriminalizavimo įstatymą, paliekame spręsti Jums, mūsų skaitytojai.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ informacija

Total
18
Dalinasi
Related Posts