Socialiniai tinklai

Aktualijos

Kapų gėlės – kokias rinktis ir kaip derinti?

Avatar

Paskelbta

data

Pardavimų tendencijos rodo, jog šalies gyventojai aktyviai ruošiasi artėjančioms Vėlinėms ir Visų Šventųjų dienai. O vienas dažniausiai pasirenkamų atributų pagerbti mirusius artimuosius – gėlės. Floristas Antanas Mažonas teigia, jog norint sukurti ir išlaikyti harmoningą kapavietės vaizdą, svarbu pasirinkti tinkamus augalų ir jų spalvų derinius.

Su viržiais ir spygliuočiais prašauti sunku.

Pasak floristo, pasirinkus kapavietę apsodinti sodinukais, galima nesunkiai sukurti itin natūralų kapavietės vaizdą. „Augalų pasirinkimas parduotuvėse šiandien išties platus, todėl sukurti darnų ir subtilų kapavietės vaizdą nebus sunku. Kapams puikiai tinka tokie augalai kaip viržiai ar erikos, taip pat visuomet gražiai žiūrisi įvairių rūšių spygliuočiai – kiparisai, maumedžiai, pušys, kadagiai, kuriuos tarpusavyje derinti nėra sudėtinga“, – sako A. Mažonas.

Jis taip pat teigia, jog populiarieji viržiai sodinti kapuose tinkami ne tik dėl lengvos šių gėlių priežiūros, bet ir dėl tinkamumo derinti tarpusavyje ar su kitais augalais.

„Viržių galima rasti įvairiausių spalvų ir rūšių, taip pat paprastai juos lengva derinti tarpusavyje. Viržiai gali gražiai derėti ir su kitais augalais – pavyzdžiui, kiparisais ar puskiparisiais. Pastaruosius augalus tokiu atveju rekomenduotina rinktis pilkšvų ar pilkai žalių atspalvių. Prie viržių taip pat gerai dera ir kitos daugiametės gėlės – pavyzdžiui, astrai, šilokai bei chrizantemos. Derinant šias gėles geriausia ieškoti šaltesnių spalvų ir vengti ryškių geltonų ar raudonų žiedų“, – pataria A. Mažonas.

Dirbtinės gėlės žavi ilgaamžiškumu

Nemažai gyventojų prioritetą teikia dirbtinėms kapų gėlėms, kurių pardavimai prieš Vėlines taip pat stipriai išauga. Daliai gyventojų dirbtinės gėlės tampa patrauklesniu pasirinkimu, nes leidžia kapus papuošti ilgesniam laikui. Tiesa, pastebime, kad gyventojai vis didesnį dėmesį skiria dirbtinių gėlių kokybei ir renkasi nebūtinai kuo pigesnius, bet ilgaamžiškesnius gaminius. Dažniausiai iš dirbtinių gėlių gyventojai renkasi baltas ir kitų švelnių spalvų chrizantemas bei jų puokštes.

Floristas A. Mažonas pažymi, kad dirbtinėms gėlėms galioja tos pačios komponavimo ir derinimo taisyklės kaip ir gyvoms.

„Tokiai dienai kaip Vėlinės labai tinka dirbtinės chrizantemos, lelijos ar kitos gėlės su baltais, alyvinių atspalvių žiedais. Taip pat tikrai galima rinktis ir ryškesnius žiedus. Tik tokiu atveju reikėtų stengtis į vieną kompozicija nedėti itin kontrastingų spalvų. Ryškiems žiedams taip pat pravartu suteikti šiek tiek atsvaros į kompozicija įdėjus daugiau žalumos. Siekiant, kad dirbtinės gėlės atrodytų kuo natūraliau, svarbu rinktis geros kokybės gaminius“, – sako A. Mažonas.

Komponuojant dirbtines gėles kapams, A. Mažonas taip pat pataria stambesnius žiedus maišyti su smulkesniais ir visuomet nepamiršti įterpti žalumos. Tai kompozicijai suteiks natūralumo ir solidumo.

Svarbu tinkama priežiūra ir utilizavimas

Specialistas taip pat pažymi, kad artimuosius pagerbus skintomis gėlėmis ar kapavietę apsodinus sodinukais, vėliau augalų nederėtų palikti likimo valiai. Skintoms gėlėms reikėtų parūpinti vandens, sodinukus, esant sausiems orams, palaistyti, o dirbtines gėles nuvalyti bei atėjus laikui, tinkamai utilizuoti. Daugeliu atveju dirbtines gėles galima panaudoti ne vieną kartą. Antram gyvenimui jas galima prikelti paprasčiausiai pamirkius vandenyje su plovikliu ir padžiovinus ant rankšluosčio.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

„Sodros“ išmokos gruodžio mėnesį – kam ir kada

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio mėnesį „Sodra“ beveik visas išmokas ir pensijas gyventojams planuoja išmokėti iki Kalėdų, o kai kurie gavėjai šį mėnesį gaus netgi po dvi išmokas.

Įprastai pirmiausia pradedamos mokėti pensijos. Pirmieji gavėjai banko sąskaitose jas ras jau kitą savaitę – gruodžio 9 – 12 dienomis. Gyventojai, kurie pensijas įprastai gauna vėliau – antroje mėnesio pusėje, bei tie, kuriems pensijos pristatomos į namus – jų sulauks iki Kalėdų. Taip pat iki švenčių į namus bus pristatytos ir šalpos pensijos.

Beveik du šimtai gyventojų, jau gaunančių pensijų anuitetų išmokas ar tų, kuriuos išmoka pasieks pirmą kartą, jas į savo sąskaitas gaus gruodžio 17 – 23 dienomis.

Vaiko priežiūros išmokos šeimas, kaip įprastai pasieks mėnesio 15 dieną. Tačiau gruodį šios išmokos mokamos du kartus. Tai reiškia, kad prieš pat Naujuosius metus, gruodžio 29 dieną, šeimos gaus dar vieną vaiko priežiūros išmoką – už sausį. Tiesa, sausį vaiko priežiūros išmokos jiems nebus mokamos.

Nedarbo išmokos pradedamos mokėti gruodžio 21 dieną ir bus išmokėtos iki mėnesio pabaigos. Lapkričio mėnesį „Sodra“ iš viso gavo apie30 tūkst. prašymų skirti nedarbo išmokas, o jų gavėjų – daugiau nei 90 tūkst.

Gruodžio 23-ąją bus išmokėtos vaiko išlaikymo išmokos, mokamos vienam iš tėvų ar globėjui, jeigu vaikui vienas iš tėvų ar abu tėvai nemoka priteistų alimentų.

Per kiek laiko gausite ligos išmoką

Kitų išmokų mokėjimo grafikas priklauso nuo to, kada gyventojui išmoka paskirta. Motinystės išmoka išmokama per 17 darbo dienų nuo prašymo su visais dokumentais pateikimo.

COVID-19 pandemijos akivaizdoje gyventojams aktualios ligos išmokos – jos taip pat pradedamos mokėti ne vėliau kaip per 17 darbo dienų nuo prašymo ir visų dokumentų gavimo.

Tiesa, daugeliui gyventojų prašymo skirti ligos išmoką teikti nebereikia, nes jie asmeninėje „Sodros“ paskyroje www.sodra.lt/gyventojui gyventojui yra užpildę neterminuotą prašymą ligos išmokai gauti. Tokiu atveju „Sodrai“ užtenka gydytojo išduoto elektroninio nedarbingumo pažymėjimo.

Jeigu žmogus serga ar šeimos narį slaugo ilgiau nei dvi savaites, ligos išmoka įprastai mokama kas 14 dienų.

Pridedame išmokų mokėjimo grafikus

Skaityti daugiau

Aktualijos

Privertė iš naujo asfaltuoti gatvę

Avatar

Paskelbta

data

Po rajono Tarybos nario Gedimino Lipnevičiaus kreipimosi į savivaldybės administraciją Radviliškyje esančioje Vilniaus gatvėje iš naujo buvo išlietas asfaltas.

Suskubo taisyti broką

Vilniaus gatvės gyventojai nespėjo pasidžiaugti nauju asfaltu, kai vieną dieną jų laukė netikėtas „siurprizas“ – asfaltuotoje gatvėje gabalais buvo išpjautas asfaltas ir užlieti lopai. Matydami akivaizdų broką, gyventojai kreipėsi į Tarybos narį G. Lipnevičių. Pastarasis susisiekė su savivaldybės Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėju Gintautu Viču, kuris atsisakė pasirašyti gatvės asfaltavimo darbų priėmimo dokumentus.

Netrukus po to gatvę remontavusi UAB „Trotas“ nuėmė jau paklotą asfaltą ir išliejo naują dangą. Išliejus naują asfaltą, dingo nelygumai ir atitiko užvažiavimo ant kelkraščio aukščiui.

Nauja danga – rangovo lėšomis

Kaip paaiškino Radviliškio rajono savivaldybės administracijos atstovai, paaiškėjo, kas asfalto danga netenkino Automobilių kelių dangos konstrukcijos asfalto sluoksnių įrengimo taisyklių reikalavimų, todėl UAB „Trotas“ buvo pareikalauta pašalinti defektus.

Defektai buvo pašalinti rangovo lėšomis, savivaldybė papildomai už darbus nemokėjo.

Pasiteiravus statybos darbus vykdančios UAB „Trotas“ vadovo J. Volkos, kodėl buvo nutarta lieti naują asfaltą, o ne taisyti broką, jis nedaugžodžiavo: „Taip buvo nutarta padaryti. O kas blogai?“

„Svarbu, kad defektai buvo pašalinti, nes Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas reagavo operatyviai ir principingai. Tikiuosi, kad tai bus geras pavyzdys rangovams ateityje pasitempti ir atsakingiau žiūrėti į savo darbą“, – džiaugėsi informacijos apie naujai išlietą asfaltą sulaukęs G. Lipnevičius.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019