Socialiniai tinklai

Aktualijos

7 populiariausios virtuvės interjero klaidos

Avatar

Paskelbta

data

Virtuvė pelnytai gali būti vadinama namų širdimi – čia mes gaminame, valgome, bendraujame ar net leidžiame laiką su šeima, todėl norisi, kad šio kambario interjeras visapusiškai pateisintų mūsų lūkesčius. Visgi, kaip ir bet kurioje kitoje patalpoje, ir virtuvėje neišvengiama klaidų – kurios iš jų pasitaiko dažniausiai?

  1. Negalvojama apie darbų eigą. Šiuo atveju kalbama apie darbus, kuriuos atliekate virtuvėje – jei patogiai nebus išdėstyti pagrindiniai įrenginiai, maisto gamybos procesas truks kur kas ilgiau. Jūsų viryklė, kriauklė ir šaldytuvas turėtų būti lengvai pasiekiami vienas kito atžvilgiu, idealiu atveju – ne toliau kaip už trijų metrų. Tuomet visus darbus bus galima atlikti sklandžiai ir patogiai.
  2. Stengiamasi išspausti per daug. Planuojant virtuvės interjerą, dažnai norisi, jog orkaitės, kėdės ir visi kiti šiame kambaryje esantys atributai būtų kaip įmanoma įmantresni ir originalesni. Tikriausiai net neverta sakyti, jog dėl tokių sprendimų virtuvė netampa stilingesnė – priešingai, čia gali įsivyrauti ne visai žavus chaosas. Tad jeigu norisi to išvengti, verčiau išsirinkite vieną ar kelis Jums artimus stilius ir stenkitės jų laikytis.
  3. Paliekama per mažai vietos daiktų sandėliavimui. Tvarkingoje virtuvėje kiekvienas daiktas privalo turėti konkrečią vietą, todėl prieš apsispręsdami dėl spintelių skaičiaus, turėtumėte susidaryti kaip įmanoma tikslesnį visų reikmenų sąrašą, įtraukiant net ir smulkiausius atributus. Tuomet bus lengviau suprasti, kiek vietos jiems visiems reikės. Tačiau atminkite – virtuvėje spintelių niekuomet nebūna per daug, tad jeigu turite pakankamai erdvės, išnaudokite ją prasmingai.
  4. Per mažai laisvų stalviršių. Planuojant, kur laikysite tam tikrus virtuvės reikmenis, stenkitės kaip įmanoma rečiau įtraukti į šį sąrašą stalviršius – nepamirškite, jog jie bus reikalingi patogiam maisto gaminimui. Turėtumėte pasirūpinti bent viena (o jei gyvenate ne vienas – net keliomis) ruošos darbams skirtomis zonomis – taip išvengsite daugybės nesklandumų.
  5. Neapskaičiuojamas biudžetas. Pirmiesiems pirkiniams išleidote didžiąją dalį pinigų, o po to teko rinktis pigesnius, tačiau ne visai poreikius atitinkančius gaminius? Tai – pakankamai dažna situacija, kurios galima išvengti tik tikslingai planuojantis išlaidas. Žinant, kiek galima išleisti kiekvienam daiktui, galima net ir šiek tiek pataupyti – pavyzdžiui, paieškoti, kur kavos aparatai pigiau parduodami ar atrasti kitiems įrenginiams taikomas nuolaidas.
  6. Per vėlai pasirenkami buities prietaisai. Kuriant virtuvės interjerą, yra kur kas daugiau malonesnių darbų, nei orkaitės ar kitos buitinės technikos paieškos, todėl šie sprendimai gana dažnai yra paliekami pabaigai. Visgi, jei pradėsite būtent nuo šių pirkinių, kur kas lengviau pagal juos galėsite išsirinkti likusius daiktus – būtent nuo turimos technikos priklausys Jūsų kasdienis komfortas. Daug buitinės technikos ir kitų virtuvei skirtų prekių rasite interneto parduotuvėje Pigu.lt.
  7. Pamirštami tikslūs išmatavimai. Virtuvės kėdės turi būti patogios sėdint prie turimo stalo, spintelės privalo tilpti prie sienos, kambaryje turi būti užtektinai vietos patogiam praėjimui… Atrodo, jog visas šias taisykles žinome puikiai, tačiau pamirštame vieną esminį dalyką – skaičiuoti. Nors iš pažiūros tam tikri mūsų sprendimai gali pasirodyti protingi, tik tiksliai išmatavę turimą vietą, galime daryti konkrečias išvadas – jei šiems darbams paskirsite šiek tiek laiko, galutinis rezultatas tikrai neturėtų nuvilti.

Nepamirškite, jog viskas susideda iš detalių, todėl turėtumėte apgalvoti ir šios patalpos akcentus bei pridėti kelis dailius aksesuarus. O jei pavyks išvengti minėtų klaidų, sukursite patogią ir jaukią virtuvės aplinką, kurioje bus malonu tiek ruošti maistą, tiek bendrauti su artimaisiais.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019