Socialiniai tinklai

Aktualijos

7 populiariausios virtuvės interjero klaidos

Avatar

Paskelbta

data

Virtuvė pelnytai gali būti vadinama namų širdimi – čia mes gaminame, valgome, bendraujame ar net leidžiame laiką su šeima, todėl norisi, kad šio kambario interjeras visapusiškai pateisintų mūsų lūkesčius. Visgi, kaip ir bet kurioje kitoje patalpoje, ir virtuvėje neišvengiama klaidų – kurios iš jų pasitaiko dažniausiai?

  1. Negalvojama apie darbų eigą. Šiuo atveju kalbama apie darbus, kuriuos atliekate virtuvėje – jei patogiai nebus išdėstyti pagrindiniai įrenginiai, maisto gamybos procesas truks kur kas ilgiau. Jūsų viryklė, kriauklė ir šaldytuvas turėtų būti lengvai pasiekiami vienas kito atžvilgiu, idealiu atveju – ne toliau kaip už trijų metrų. Tuomet visus darbus bus galima atlikti sklandžiai ir patogiai.
  2. Stengiamasi išspausti per daug. Planuojant virtuvės interjerą, dažnai norisi, jog orkaitės, kėdės ir visi kiti šiame kambaryje esantys atributai būtų kaip įmanoma įmantresni ir originalesni. Tikriausiai net neverta sakyti, jog dėl tokių sprendimų virtuvė netampa stilingesnė – priešingai, čia gali įsivyrauti ne visai žavus chaosas. Tad jeigu norisi to išvengti, verčiau išsirinkite vieną ar kelis Jums artimus stilius ir stenkitės jų laikytis.
  3. Paliekama per mažai vietos daiktų sandėliavimui. Tvarkingoje virtuvėje kiekvienas daiktas privalo turėti konkrečią vietą, todėl prieš apsispręsdami dėl spintelių skaičiaus, turėtumėte susidaryti kaip įmanoma tikslesnį visų reikmenų sąrašą, įtraukiant net ir smulkiausius atributus. Tuomet bus lengviau suprasti, kiek vietos jiems visiems reikės. Tačiau atminkite – virtuvėje spintelių niekuomet nebūna per daug, tad jeigu turite pakankamai erdvės, išnaudokite ją prasmingai.
  4. Per mažai laisvų stalviršių. Planuojant, kur laikysite tam tikrus virtuvės reikmenis, stenkitės kaip įmanoma rečiau įtraukti į šį sąrašą stalviršius – nepamirškite, jog jie bus reikalingi patogiam maisto gaminimui. Turėtumėte pasirūpinti bent viena (o jei gyvenate ne vienas – net keliomis) ruošos darbams skirtomis zonomis – taip išvengsite daugybės nesklandumų.
  5. Neapskaičiuojamas biudžetas. Pirmiesiems pirkiniams išleidote didžiąją dalį pinigų, o po to teko rinktis pigesnius, tačiau ne visai poreikius atitinkančius gaminius? Tai – pakankamai dažna situacija, kurios galima išvengti tik tikslingai planuojantis išlaidas. Žinant, kiek galima išleisti kiekvienam daiktui, galima net ir šiek tiek pataupyti – pavyzdžiui, paieškoti, kur kavos aparatai pigiau parduodami ar atrasti kitiems įrenginiams taikomas nuolaidas.
  6. Per vėlai pasirenkami buities prietaisai. Kuriant virtuvės interjerą, yra kur kas daugiau malonesnių darbų, nei orkaitės ar kitos buitinės technikos paieškos, todėl šie sprendimai gana dažnai yra paliekami pabaigai. Visgi, jei pradėsite būtent nuo šių pirkinių, kur kas lengviau pagal juos galėsite išsirinkti likusius daiktus – būtent nuo turimos technikos priklausys Jūsų kasdienis komfortas. Daug buitinės technikos ir kitų virtuvei skirtų prekių rasite interneto parduotuvėje Pigu.lt.
  7. Pamirštami tikslūs išmatavimai. Virtuvės kėdės turi būti patogios sėdint prie turimo stalo, spintelės privalo tilpti prie sienos, kambaryje turi būti užtektinai vietos patogiam praėjimui… Atrodo, jog visas šias taisykles žinome puikiai, tačiau pamirštame vieną esminį dalyką – skaičiuoti. Nors iš pažiūros tam tikri mūsų sprendimai gali pasirodyti protingi, tik tiksliai išmatavę turimą vietą, galime daryti konkrečias išvadas – jei šiems darbams paskirsite šiek tiek laiko, galutinis rezultatas tikrai neturėtų nuvilti.

Nepamirškite, jog viskas susideda iš detalių, todėl turėtumėte apgalvoti ir šios patalpos akcentus bei pridėti kelis dailius aksesuarus. O jei pavyks išvengti minėtų klaidų, sukursite patogią ir jaukią virtuvės aplinką, kurioje bus malonu tiek ruošti maistą, tiek bendrauti su artimaisiais.

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019