Socialiniai tinklai

Aktualijos

RTVMC Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus žirgyno sveikinimas

Avatar

Paskelbta

data

Patriotais negimstama, jais tampama. Tik mūsų visų pastangos, nukreiptos į Lietuvos jaunimo protus, širdis ir sielas, padaro juos lietuvių tautos dukromis bei sūnumis. Jei tokių pastangų nėra, savo vaikus atiduodame kitoms kalboms, kitų spalvų vėliavoms. 

Besiruošiant Kovo 11 – osios šventei  Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyrių ir skyriaus žirgyną tarytum užliejo vienybės banga. O dėstomi žirgų treniravimo, renginių su žirgais organizavimo, etikos, žirgų priežiūros pagrindų dalykai tarytum susipynė į vieną tobulą patriotiškumo modulį. Tądien kažkas švelniai šukavo žirgo karčius, kažkas dėliojo paskutinius scenarijaus akcentus, o kažkas tyliai niūniavo ,,Strazdo“ giesmę. Žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės merginos  Inga Čerepavičiūtė, Diana Snarskytė, Milita Butkutė, Gabrielė Urbelytė, Inesa Hiansaitė, Fausta Turskytė, Kristina Pavlova  lyg šokiui  rikiavo savo keturkojus partnerius. Neatsilikdamos nuo vyresnėlių į rikiuotę stojo ir  mažosios Liepa Šiurnaitė bei Karolina Povilaitytė, neabejotinai būsimos žirgininkės. Žirgyno vedėja  Edita Matišiūtė kaip visuomet jaudinosi dėl neramiai trepsinčių žirgų, kol jaunieji operatoriai Lukas Bagočius ir Eduardas Šereika juos atsargiai pratino prie aplink dūzgiančių dronų.  Fotoaparato iš rankų nepaleido  Milda Jankevičiūtė stengdamasi įamžinti gražiausias dienos akimirkas. Tik dainorėlė  Neringa Savickytė  svajingai šypsojosi, o trispalvė juostelė  atlape bylojo apie tai, ko čia  visi susirinkom – pasveikinti Lietuvą.

Siunčiame savo sveikinimą, sukurtą iš didelės meilės savo šaliai bei pasirinktai profesijai.

Vyresnioji profesijos mokytoja Inga Gailiuvienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

III Tarptautinis jaunųjų atlikėjų konkursas ,,Muzikuojantys berniukai”

Avatar

Paskelbta

data

Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos organizuojamas III tarptautinis konkursas „Muzikuojantys berniukai“, įvyko šių metų kovo 26 d.

Konkursas sulaukė net 78 dalyvių iš daugelio Lietuvos (Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Varėnos, Kretingos, Kauno, Radviliškio, Šiaulių, Švenčionių r., Druskininkų, Raseinių) bei Latvijos (Liepojos, Rygos, Malpils, Jekabpils) miestų. Sudėtingomis karantino sąlygomis – tai didelis pasiekimas ir konkurso populiarumo bei reikalingumo patvirtinimas.

Kaip ir daugelis šiuo metu organizuojamų renginių, konkursas vyko nuotoliniu būdu (klausomi ir vertinami konkurso dalyvių vaizdo įrašai). Svarbu paminėti, kad ne tik įrašų darymas, bet ir visas mokymo procesas jau beveik pusę metų tęsiasi tik per nuotolį. Šiandien dažnai vartojamas terminas „nuotolis“, įvairiose veiklose turi ir skirtingą prasmę, ir nevienodas tikslo siekimo galimybes. Praktiniame muzikos atlikimo mokyme – tai neįtikėtinas iššūkis. Ką reiškia nuotolinis darbas muzikos meno bei muzikos instrumento įvaldymo mokyme, kai svarbu ne tik žinių ir informacijos perteikimas (kuris, žinoma vyksta lėčiau ir sunkiau), bet ir daug kitų, specifinių profesinių dalykų: atidus klausymas, aiškus girdėjimas, kūno padėtis ir laisvumas grojimo metu, judesių tikslumas, muzikos pojūtis, emocija, energija ir kt. Visa tai perteikti (ir mokytojui, ir mokiniui), kai skiria ekranas, išties sudėtingas iššūkis, tad, visi jį priėmę ir sugebėję pasiekti gero rezultato, verti didžiulės pagarbos ir dėkingumo žodžių: konkurso dalyviams už jų savarankiškumą, užsispyrimą, darbštumą, norą muzikuoti; mokytojams už išradingumą, kūrybingumą, ištvermę, rūpestį, meilę vaikams ir muzikai.

 Laisvai pasirinktą konkurso dalyvių programą skirtingose amžiaus grupėse (bendras dalyvių amžius 6 – 18 metų) vertino dvi tarptautinės žiuri komisijos: pianistų – pirmininkas Latvijos muzikos akademijos profesorius Normuds Viksne, nariai profesorius Rokas Zubovas ir Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Biruta Vaišienė; stygininkų (smuikininkų ir violončelininkų) – pirmininkė Sandra Grinberga (Latvija), narės LMTA lektorė, Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos mokytoja ekspertė Kristina Kupšienė ir Klaipėdos J. Karoso muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Liuda Kuraitienė. Dalyvių pasirodymai (vaizdo įrašai) pagal surinktų balų skaičių buvo įvertinti laureatų (1, 2, 3 vietos) bei diplomantų vardais.

Radviliškio muzikos mokyklą jau nebe pirmą kartą šiais metais įvairaus lygio konkursuose atstovavo mokytojo Ryčio Borusevičiaus IV klasės mokinys Augustas Kazakėvič. Jei prieš du metus apskritai pirmą kartą dalyvaudamas tokio aukšto lygio kaip  „Muzikuojantys berniukai“ konkurse, Augustas laimėjo III vietos laureato vardą, tai šių metų konkurse jaunasis pianistas tapo  II vietos laureatu.

             Sveikiname nugalėtojus ir linkime naujų kūrybinių pasiekimų!

Skaityti daugiau

Aktualijos

Policija prašo atpažinti moterį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Šiaulių miesto ir rajono komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą  dėl sukčiavimo. Internetiniame tinklalapyje moteris, pasivadinusi „Gettry“, iš pardavėjos  apgaule išviliojo  striukę, kurios vertė – 170 eurų. Kovo 1 d. Šiauliuose, Aido g., prie prekybos centro „Akropolis“, užfiksuota moteris, įtariama, atsiimanti  išviliotąją striukę. Atpažinusius ją gyventojus  prašytume paskambunti tyrėjui Artūrui Augiu telefonais (8 700) 61490, (8 686) 44630 arba parašyti elektroniniu paštu arturas.augys@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi