Socialiniai tinklai

Namams

6 pagrindiniai elementai, kurie padės sukurti atpalaiduojantį miegamojo interjerą

Avatar

Paskelbta

data

Nors dažniausiai itin daug dėmesio skiriame tam, kad miegamojo interjeras atrodytų žavingai, pripažinkime – šiame kambaryje visų pirma reikia tinkamai atsipalaiduoti ir pailsėti. Kokybiškas nakties miegas ir mūsų poilsis yra esminiai sveikos gyvensenos ir geros savijautos elementai, todėl kiekvienam norisi sukurti juos užtikrinančią aplinką. Jei atsižvelgsite į žemiau išvardintus aspektus, Jums tikrai pavyks tai padaryti!

  1. Raminanti spalvų paletė. Šiam kambariui labiausiai tiks šaltesni atspalviai – teigiama, jog jie sukuria raminančią atmosferą, kuri ypač praverčia ruošiantis užmigti ar norint ramiai atsipalaiduoti po sunkių dienos darbų. Mėlyna, alyvinė ir šalti pilkos spalvos atspalviai skatina ilsėtis, tuo tarpu šilti tonai labiau skleidžia energingumą, todėl tokiame kambaryje gali būti sunku nurimti. Tad jei patalpos interjerą keičiate kardinaliai, pasistenkite, kad čia dominuotų šaltesnių tonų minkšti baldai ir kitos panašios detalės.
  2. Kuo mažiau aksesuarų. Jų ypač reikėtų vengti prie lovos – Jūsų galvos ir matymo zonose. Tuomet lengviau pavyks panirti į miegus, kadangi niekas aplink neblaškys Jūsų dėmesio. Visgi, tai nereiškia, jog miegamasis turi būti visiškai nuobodus: galite žaisti su spalvomis, pridėti kelis ryškesnius akcentus ar papuošti kambarį įdomesnėmis dekoracijomis. Svarbiausia, kad šioje erdvėje vyrautų tvarka – būtent chaosas gali tapti nuolat kamuojančios nemigos priežastimi.
  3. Kokybiškas čiužinys. Prieš kitus šiam kambariui būtinus aspektus kartais galima užsimerkti, tačiau šiuo atveju to padaryti nepavyks – būtent nuo čiužinio priklauso mūsų poilsio kokybė. Tad jeigu po miego nesijaučiate pailsėję, sunku užmigti, ar tiesiog žinote, kad dabartinis čiužinys jau atgyveno savo laikotarpį, nedelskite – naujas pirkinys tokiais atvejais yra būtinas. Klaidinga manyti, jog dėl jo teks plačiai atverti piniginę: kaina ne visuomet byloja apie aukštesnę kokybę, o jei Jus domina pigūs čiužiniai, išpardavimas – puiki proga šį gaminį įsigyti itin palankia kaina. Daug specialių pasiūlymų rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.
  4. Papildoma poilsio zona. Jei miegamajame turite daugiau laisvos vietos, ją galite išnaudoti prasmingai – tam puikiai tiks nedideli minkšti baldai, foteliai ar netgi pufai. Tokioje zonoje galėsite ramiai paskaityti knygą, pabendrauti su antrąja puse ar kitaip tariant – pasiruošti miegui. Šie baldai kambariui suteiks dar daugiau jaukumo, o Jūs patalpoje galėsite mėgautis maksimaliu komfortu.
  5. Reguliuojamas apšvietimas. Miegamajame kambaryje dažniausiai pasirenkamas pakankamai švelnus, neryškus apšvietimas, kuris suteikia galimybę dar geriau atsipalaiduoti, o galbūt – net ir užmigti. Visgi, jei prieš miegą ketinate skaityti knygą ar žurnalą, Jums reikės kur kas daugiau šviesos, todėl turėtumėte pasirūpinti papildomais pastatomais ar pakabinamais šviestuvais, kuriuos galima įmontuoti prie lovos ar Jūsų poilsio zonos. Turėdami galimybę rinktis, patys galėsite kontroliuoti situaciją.
  6. Jokių technologijų. Nors tikriausiai šį patarimą esate girdėję ne kartą ir ne du, dar sykį primename – Jūsų miegamasis yra skirtas poilsiui, todėl šiame kambaryje nepatartina laikyti (ar tuo labiau naudoti) išmaniųjų technologijų ir kitų įrenginių. Palikite juos kitoms namų erdvėms!

Įtraukę šiuos elementus į savo miegamojo interjerą, kasdien galėsite mėgautis atpalaiduojančia atmosfera ir nepriekaištingu poilsiu. Didelių pastangų tam tikrai neprireiks, tačiau rezultatus pastebėsite iš karto!

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Namams

Po gaisro nedidelio miestelio šeimai atsitiesti padėjo prieš keletą metų priimtas lemtingas sprendimas

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Namai daugeliui yra ta vieta, kurioje galima jaustis užtikrintai ir saugiai. Tačiau vienas netikėtas įvykis, viena nelaimė gali labai greitai šią tvirtovę atimti. Tuo galėjo įsitikinti ir nedidelio miestelio gyventoja Auksė bei jos šeima. Auksės namus birželį nuniokojo gaisras. Perniek nuėjo juose neseniai atliktas remontas, supirkti nauji baldai. Vis tik po nelaimės nepraėjus nė porai mėnesių šeima jau stojasi ant kojų ir atkuria savo namų jaukumą. Tai Auksei padaryti leidžia prieš keletą metų priimtas teisingas sprendimas – savo namus apdrausti draudimo bendrovės ERGO turto draudimu.

Gaisras nedidelio miestelio gyventojos namuose kilo dėl labai apmaudžios priežasties – ant viryklės pamiršto ir užsidegusio puodo. Liepsnos namus apėmė kaip mat, o jas pastebėjus jau buvo per vėlu.

„Ugniagesiai sureagavo tikrai greitai, todėl pavyko išgelbėti bent dalį namo – jis nesudegė iki pamatų. Vis tik padaryti nuostoliai milžiniški – sudegė dalis namo stogo, virtuvė, gyvenamasis kambarys, nemažai turto aprūko arba buvo sulieta vandeniu gesinant. Praradome praktiškai viską – neseniai įsigytus naujus baldus, asmeniškai brangius daiktus. Po keleto dienų nuo gaisro turėjo įvykti mano gimtadienio šventė – sudegė ir jai paruoštas stalas bei dovanos“, – pasakoja Auksė.

Nors Auksės šeima sulaukė didžiulio draugų, kaimynų ir kolegų palaikymo bei paramos, tačiau vien jos atsistoti ant kojų nebūtų pakakę. Patys šeimos nariai neturėjo daug santaupų, todėl gyvybiškai svarbia tapo draudiko išmokėta kompensacija.

„Esame labai dėkingi draugams, kaimynams, kolegoms, kurie ištiesė pagalbos ranką, o taip pat draudikams, pasirūpinusiems sklandžiu žalos atlyginimo procesu. Buvau girdėjusi gandų, kad draudimo bendrovėse žalų atlyginimas ilgai užtrunka, o išmokamos sumos būna menkos. Tačiau mūsų patirtis yra priešinga – nustebino, kaip greitai nuostolius įvertino ir atlygino ERGO ekspertai. Žala tikrai įvertinta adekvačiai, o išmokėta kompensacija mums leido nelikti be pastogės“, – sako gyventoja.

Šiandien Auksės šeimai reikalų netrūksta – daugelis jų susiję su namų remontu. Ir nors dar yra tikrai nemažai ką nuveikti, kad namuose vėl būtų gera gyventi, tačiau pašnekovė nusiteikusi optimistiškai.

„Svarbu, kad esame sveiki ir gyvi bei turime galimybes savo namus atkurti. Jau spėjome perdengti sudegusį stogą, sudėjome naujus langus. Toliau tvarkome vidaus apdailą, bandome susipirkti reikiamus baldus ir įrangą. Nepakeičiamų daiktų nėra – nors iš tiesų gaila kai kurių per gaisrą prarastų dalykų – pavyzdžiui, unikalių itališkų šviestuvų. Tačiau juk galėjome apskritai likti be nieko“, – pažymi Auksė.

Pedagoge dirbanti moteris sako nuo šiol ir visus pažįstamus raginanti apdrausti savo turtą, nes nei vienas nėra apsaugotas nuo nelaimės, kuri gali užklupti labai netikėtai.

Tiek nedaug reikia, kad prarastumėte apsaugotumėte savo namus. Vos 30 ct per dieną – tiek vidutiniškai moka mūsų klientai už gyventojų turto draudimą. Kviečiame pasitarti dėl savo namų draudimo ir jus.

Skaityti daugiau

Namams

Batutas – ar tai gera investicija?

Avatar

Paskelbta

data

Skelbia

Vaikai dėl jo alpsta, o ir suaugusieji tikrai ne kartą ir ne du gali smagiai praleisti laiką. Apie ką mes kalbame? Ogi apie batutus. Tai – ne tik laisvalaikio prekė bei pramogavimui skirta vieta 24/7. Batutas gali būti puikia investicija lavinančia vaikų koordinaciją, lankstumą bei užtikrinanti smagų laiką su draugais arba tada, kai jie būna vieni. Visgi batuto pirkimas nėra labai paprasta procedūra, todėl reikia suderinti tam tikras technines žinias bei įžvalgas, kad priimtumėte geriausią sprendimą. Nereikia bijoti, šis straipsnis padės jums tinkamiau įvertinti poreikius bei nuspręsti ar verta investuoti į batutą. Pradėkime.

Kiek kainuos? Ar galima tai sau leisti? Jeigu žiūrėsime į bene plačiausią batutų pasiūlą internete siūlančią parduotuvę www.b-a.eu , pastebėsime, kad kainos yra labai įvairios. Pigiausias batutas kainuoja apie 50-60 eurų, o brangiausi variantai piniginę paplonins ir keturženkle suma. Kadangi batutas nereikalaus jokių papildomų išlaidų (išskyrus laiką arba vienkartines transportavimo bei pastatymo išlaidas) todėl sumą tikrai galite įvertinti gana nesunkiai. Tai nebus problema, kaip pvz. perkant naudotą automobilį, kada per porą metų aptarnavimo bei išlaikymo išlaidos gali sudaryti tą pačią automobilio vertę. Jeigu neturite ypatingų poreikių ar reikalavimų batutui, tikrai tinkamą variantą rasite už 2-4 šimtus eurų.

Matmenys bei apkrova

Du svarbiausi parametrai nusakantys batuto efektyvumą ir galimybes – pačio šokinėjimo kilimėlio skersmuo ir maksimali apkrova. Nuo šokinėjimo kilimėlio skersmens priklausys tai, kaip patogu bus mėgautis šokinėjimu, o apkrova apibrėš kiek žmonių galės tai daryti vienu metu. Kuo batutas didesnis ir kuo palaikoma apkrova didesnė – tuo geriau jis tinka susibūrimams, didelėms šeimoms bei didesniam kiekiui žmonių.

Nepamirškite, kad dideliam batutui reikės ir didelės kiemo erdvės. Taip pat – žiemą rekomenduojamą batutą surinkti ir jį išskleisti tik šiltuoju metų laiku. Daug kas šį patarimą ignoruoja, bet net ir netyčia ant batuto užkritęs sunkesnis daiktas gali visiškai pažeisti šokinėjimo kilimėlį.

Apkrovą vertinkite pagal tai, kas ant to batuto šokinės. Jeigu suaugusieji planuoja visiškai ignoruoti šiuos malonumus – maksimali apkrova gali būti ir mažesnė nei 100 kg. Kitu atveju rekomenduojame rinktis kažką arčiau 200 kg. Tada komfortiškai šokinėti galės ir visa šeima su mažu vaiku. Rekomenduojame šiek tiek pasiskaičiuoti (minimaliai) ir nepriartėti arčiau nei 5% iki leidžiamo svorio limito.

Kiti techniniai parametrai

Svarbu nepamiršti ir apsauginio tinklo, kuris – kone būtinas, jeigu yra vaikų. Iš batutų be tinklo iškristi tikrai nėra taip sunku, o tinklas – apsaugo ir padeda mėgautis linksmybėmis be didesnio vargo.

Pats tinklas bei medžiaga, iš kurios jis pagamintas irgi yra verti dėmesio. Tinklo aukštis turėtų būti pakankamas, kad aukštai išsišokinėję batuto naudotojai per jį, paprasčiausiai, neperskristų. Tinklo medžiaga – patvari ir neplyštanti nuo lengviausio įdrėskimo.

Prieš pirkdami galite pardavėjų paklausti ar batuto spyruoklės yra su papildomu apdangalu. Jeigu apdangalas yra, nesusižeisite kojų į spyruokles. Kitu atveju, nors ir minimali, tokia rizika – išlieka.

Į ką dauguma nekreipia dėmesio – rėmas. O veltui, nes rėmas yra kaip skeletas. Dauguma pirkėjų palygina kainą, apkrovą bei skersmenį ir lekia leisti pinigus. Neskubėkite. Batuto rėmo profilių storis lemia tai, koks tvirtas yra pats batutas. Jeigu batutas nekokybiškas ir dar plonais profiliais – yra tikimybė, kad jis sulūš. To tikrai nenorite, todėl ieškokite ne plonesnių nei 2mm storio plieninių profilių.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi