100-mečio kelionės įprasminimas

Artėjant valstybės šimtmečiui, Valstybės pažinimo centras pakvietė leistis į dvylikos užduočių 100-mečio kelionę. Kiekvieną mėnesį projekto dalyviai turėjo priimti naują iššūkį, padėsiantį susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais.

Radviliškio viešosios bibliotekos kolektyvas pasiryžo dalyvauti dvylikos užduočių kelionėje, kurios metu kūrė, skaitė, keliavo, prisiminė ir atrado. Viso projekto metu Radviliškio bibliotekos darbuotojos  parengė dvi lietuvių autorių labiausiai skaitomų knygų parodas, siuntė Lietuvai sveikinimus, projektavo žemėlapį, dalyvavo parko švarinimo talkoje, kūrė viziją, kaip šiandien galėtų atrodyti Lietuvos Taryba.

 

Visi gražūs ir prasmingi radviliškiečių komandos dvylikos užduočių 100-mečio kelionės žingsniai buvo pastebėti ir įvertinti. Kovo 16 d. Radviliškio viešosios bibliotekos komanda buvo pakviesta į Valstybės pažinimo centrą, kur visos komandos narės: Greta Simonavičienė, Dovilė Jankutė, Violeta Šukaitienė ir Jolanta Kvedarienė buvo apdovanotos Lietuvos Respublikos Prezidentės vyriausiosios patarėjos Rūtos Kačkutės padėkomis ir atminimo dovanomis. Radviliškio biblioteka tapo laureate ir viena iš keturių visus iššūkius įveikusių komandų.

Apdovanojimų dieną renginio dalyviai Valstybės pažinimo centre turėjo unikalią galimybę pamatyti šiuolaikišką interaktyvią parodą „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“. Pasitelkdama šiuolaikines technologijas, profesionali kūrėjų komanda pakvietė į netradicinį šimtmečio pasakojimą. Labiausiai stebino kitokia, tiek seną, tiek jauną prikaustanti parodos pateikimo forma. Šio centro vizitine kortele tapusios planšetės – tik maža dalis šiame projekte naudojamų inovatyvių technologijų. Didelės, ant sienų projektuojamos vizualizacijos, paveikūs garso takeliai sukuria skirtingų laikotarpių nuotaiką, žadiną vaizduotę. Apžiūrint kitas šiame centre įkurtas erdves, radviliškietės stebėjosi originaliomis idėjomis, techniniais ir meniniais sprendimais.

100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, renginio organizatoriai, pristatė ir pakvietė į naują kelionę „Misiją 2018 #100-mečio kelionė“, kurią įgyvendinti gali kiekvienas iš mūsų.

Vienybė ir gebėjimas darbuotis kartu suteikia galimybę nuveikti milžiniškus darbus. Radviliškio bibliotekos komanda parengė savo deklaraciją, kurioje skelbia, kaip puoselės savo šalį. Drauge nuspręsta, kad svarbiausia yra dalintis meile ir geromis emocijomis su visais, besilankančiais Radviliškio bibliotekoje.

 

Viešosios bibliotekos informacija

Total
0
Dalinasi
Related Posts