Socialiniai tinklai

Aktualijos

Mano miesto praeities ir dabarties takeliais…

Avatar

Paskelbta

data

Spalio 23 dieną Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo renginyje „Mano miesto praeities ir dabarties takeliais…“
Paklausus kiekvieno radviliškiečio ,,Ką mena Radviliškis?‘‘ atsakytų, kad tai geležinkeliečių miestas ir papasakotų, kad anksčiau beveik kiekvienoje šeimoje buvo dirbančių šioje sferoje. Kilo mintis skirti nepamokinę dieną Radviliškio istorinių vietų prisiminimui ir pasidžiaugimui dabartiniu miestu.

Todėl visos klasės aplankė paminklą vagoną, kuris primena mums, kiek ašarų bei nevilties ir išvežtųjų, ir pasilikusiųjų likimuose atnešė 1941 m. birželio 14 – oji. Mokiniai apžiūrėjo beveik pusantro šimto metų stūksančią Radviliškio geležinkelio stotį. Tūkstančiams šio krašto žmonių geležinkelio stotis visais laikais buvo didžiojo kelio pradžia, o tragiškaisiais tremties metais – atsisveikinimo su tėvyne vieta.

Apžiūrėję geležinkelį ir naujuosius traukinius, pasuko prie įspūdingo senojo garvežio – miesto paminklo, kuris buvo pastatytas 2004 metais, kai mūsų vaikučiai dar nebuvo gimę. Aptarė, kokiu greičiu tas garvežys važiuodavo, kuo buvo varomas.

4b klasės mokiniai ir mokytoja R. Šimkuvienė bevaikščiodami  po geležinkelio stoties peroną išvydo žaismingą detalę. Tai – skulptūra, vaizduojanti bene tiksliausiai keliones apibūdinantį simbolį – tvirtus, medinius batus. Tarsi netyčia ant suolelio palikti skubančiojo batai dar labiau žadina norą, metus viską, ir pačiam leistis į kelionę.

Grožėjosi istoriniu ąžuolu augančiu prie miesto geležinkelio stoties. Vaikai, susidomėję apžiūrėjo skulptūrą „Akcentas”, kuri yra Gedimino gatvėje, vienoje iš centrinių Radviliškio gatvių. Šios skulptūros net trys dalys: tikri geležinkelio bėgiai, iš metalo nukalti pelkių augalai, bei du žvirbliai, pasakojantys apie šį miestą (skulptūros autorius Radviliškio dailės mokyklos mokytojas D. Kazokas).

Pirmų klasės mokiniai, lydimi klasės mokytojų J. Nėjienės ir R. Morkūnienės kelionę pradėjo nuo Radviliškio senamiesčio. Atkreipė dėmesį į laiko nuvargintus ir atstatytus senuosius miesto namus. Sustojo prie pirmosios Radviliškio miesto mokyklos, kuri vėliau buvo perorganizuota į muzikos mokyklą. Vaikams ji pasirodė labai maža, bet įdomios išvaizdos ir architektūros. Stovėdami ant pėsčiųjų tako, mokiniai stebėjo pravažiuojančius traukinius. Miesto aikštėje stabtelėjo prie Pergalės deivės Nikės skulptūros, kuri simbolizuoja tautos laisvės ir pergalės idėją.
Mokytoja R. Jasiulienė su 2b klasės mokinukais išsiaiškinusi, kad daugelis artimos aplinkos istoriją menančių objektų siejasi su geležinkeliu, pasiėmė keliautojų pasus į praeitį bei dabartį ir iškeliavo apžiūrėti aptartų objektų. Mokiniai ne tik juos aplankė, bet ir sužinojo daug negirdėtų faktų. Išsiaiškino, kad Radviliškio miesto istorija glaudžiai persipynusi su dabartimi. Štai istoriniame geležinkelio stoties pastate įkurtas šiuolaikinis knygų namelis, o užlipus ant tilto virš geležinkelio bėgių, pasigrožėjo praeitį ir dabartį menančiais vaizdais.

2a klasės mokiniai, lydimi mokytojos R. Kašėtaitės apsilankė Radviliškio miesto kultūros poilsio parke, kurį puošia „Karžygių alėja“ – tarptautinio medžio skulptorių ir kalvių plenero dalyvių dovana miestui, minint 600 – ąsias Žalgirio mūšio metines. Parko centre apžiūrėjo medžio drožėjo E. Gaubo sukurtą skulptūrą, įamžinusią Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį.

Keliaujant pro teismo pastatą 3a klasės mokinius ir jų mokytoją A. Nėjienę į svečius pakvietė teisėjas A. Mitkus. Jis vaikams aprodė teismo pastatą ir supažindino su teisėjo profesija. Grįžę į klasę, mokiniai dalinosi patirtais įspūdžiais, aktyviai dalyvavo diskusijoje „Ką aš žinau apie savo miestą Radviliškį?“. Piešė piešinius ir surengė parodėlę.

Kiek anksčiau 3b ir 4a klasės mokiniai su mokytojomis I. Svinkūniene ir L. Dikavičiene, dalyvaudami edukacinėje veikloje, susipažino su atsinaujinusiu Eibariškių parku.

Pradinių klasių mokytojų vardu dienos įspūdžius užrašė Lina Dikavičienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Ar milijoninės vertės vamzdžių keitimas didins šilumos kainą?

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 1 d. vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nemažai nepatogių klausimų sulaukė UAB „Radviliškio šiluma“ direktorius Pranas Mickaitis. Tarybos narių bei radviliškiečių akį patraukė įspūdingi skaičiai „Radviliškio šilumos“ ataskaitoje už  2020 metus – šiluminių trasų keitimas kainuos apie 2 milijonus eurų.

Ar ne per brangus projektas?

Tarybos narys Gediminas Lipnevičius suabejojo, ar ne per brangiai bus keičiamos antžeminės šilumos trasos į požemines – ataskaitoje parašyta, jog 1444,52 metro magistralinių šilumos tiekimo tinklų pakeitimo kaina – apie 2 milijonus eurų. Kadangi „Radviliškio šilumos“ vadovas P. Mickaitis dar nebuvo prisijungęs prie posėdžio, šios bendrovės specialistė į klausimą atsakyti nesugebėjo.

Visos investicijos gula ant vartotojų pečių…

Klausimų „Radviliškio šilumos“ direktoriui turėjo ir prie Tarybos posėdžio prisijungęs radviliškietis. „Ar šiluminių trasų pakeitimo investicija neguls ant vartotojų pečių – kiek trasų buvo keičiama, tiek didėjo šilumos kaina – beje, Radviliškyje šildymo kaina didėja septynerius metus iš eilės. Kodėl dėl nežinomų priežasčių didėja ir šilumos kiekis, ateinantis į namą, nors ir administratorius, ir šilumininkai teigia nieko nereguliuojantys?“ – klausė gyventojas.

Beje, savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė, kad gyventojai žiemą pastebėjo ryškų šilumos padidėjimą nakties metu.

Šiluma jau metus nebrangsta…

Prie Tarybos posėdžio prisijungęs „Radviliškio šilumos“ vadovas atsakė į Tarybos nariams bei gyventojams kylančius klausimus. Pasak  P. Mickaičio, šiluminių trasų keitimas kainavo ne 2 milijonus eurų, o tik  milijoną su trupučiu (koks tas truputis, direktorius neįvardijo). „Sąmatinė  projekto vertė buvo 2 mln. eurų, tačiau konkurse dalyvavo 10  įmonių ir suma pamažėjo“,- sakė P. Mickaitis. Šiuo metu keičiami paskutiniai antžeminių šiluminių trasų metrai iš buvusių 25 kilometrų.

„Radviliškio šilumos“ vadovas visus labai nustebino tikindamas, jog  šiluma nebrangsta jau nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio. „Šilumos pastovioji dalis 2,98  nesikeičia, o brangsta kintamoji dalis dėl kuro  kainos“,- sakė P. Mickaitis. Keistokas paaiškinimas – nors šią žiemą biržoje kuras ir buvo atpigęs, radviliškiečiai  šilumos atpigimą vargu, ar pajuto…

Pjauną šaką, ant kurios sėdi?

Buvo aptartas ir daugiabučių namų  renovacijos klausimas. Gyventojų nuomone,  Radviliškio rajone daugiabučių namų renovacija vyksta labai vangiai, nes renovacijos administratorius – „Radviliškio šiluma“. Kaip žinia, renovacijos paskirtis – taupyti šilumos energiją daugiabučiuose namuose, tad  galimai „Radviliškio šiluma“ ir nenori pjauti šakos, ant kurios sėdi – juk taupant šilumą sumažės ir šios įmonės pajamos.

Tačiau P. Mickaitis patikino, kad taip tikrai nėra ir renovacijos rūpesčius  jis su džiaugsmu atiduotų  kitam administratoriui: „Mes pradėjome administruoti daugiabučių renovaciją, nes turėjome specialistų ir jų nereikėjo papildomai samdyti – taip buvo sutaupytos biudžeto lėšos“.

Tik įdomu, nuo kada konservatoriai pradėjo rūpintis biudžeto ar gyventojų lėšų taupymu? Radviliškiečių nuomone,  jeigu galimai nuo renovacijos projekto nieko „nenubyrėtų“, vargu, ar „Radviliškio šilumos“ vadovai  jo  imtųsi – juk šio proceso metu tenka nuolat išklausyti nepatenkintų gyventojų skundų dėl renovacijos darbų  bei didelių kainų.

Jonas PetrikasSkaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie COVID-19 Radviliškio rajone: sergamumo statistika, skaičiai ir ribojama švietimo įstaigų veikla

Avatar

Paskelbta

data

Nauji atvejai – 2 (7 dienų vidurkis – 4), sergančiųjų – 63, pasveikusiųjų – 2 224, nauji atvejai per 14 d. 100 tūkst. gyventojų – 173,5. Naujų atvejų pokytis (per savaitę) – -12,1 proc. Mirtys nuo COVID-19 – 32, iš viso su Covid-19 diagnoze – 88.

Radviliškio rajone šiuo metu aktualūs protrūkiai fiksuojami vienoje transporto įmonėje, vienoje siuvimo įmonėje, Radviliškio kelių tarnyboje, Radviliškio lopšelyje-darželyje „Eglutė“, kiti susirgimai fiksuojami šeimose.

Nuo 2020 metų rugsėjo 21 d. iki šiol Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte ištirta 4 799 mėginių dėl COVID-19 ligos, iš jų 1 292 – teigiami, tame pačiame punkte nuo kovo 9 d. vykdomi profilaktiniai tyrimai greitaisiais antikūnų testais, ištirti 325 mėginiai, vienu atveju mėginys buvo teigiamas.

Radviliškio rajono švietimo įstaigose – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Informuojame, kad, siekiant taikyti COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) plitimą mažinančias priemones, infekcijų plitimą ribojantis režimas įvestas šiose Radviliškio rajono švietimo įstaigose:

 • nuo 2021 m. kovo 31 d. iki 2021 m. balandžio 6 d. – Radviliškio Vaižganto progimnazijos 4a ir 4c klasėse.
 • nuo 2021 m. kovo 30 d. iki 2021 m. balandžio 9 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Eglutė“ grupėje „Želmenėliai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 1 d. iki 2021 m. balandžio 11 d. – Radviliškio lopšelio-darželio „Kregždutė“ grupėje „Kačiukai“.
 • nuo 2021 m. balandžio 6 d. iki 2021 m. balandžio 13 d. – Radviliškio r. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupėje „Pelėdžiukai“.

Nurodytu laikotarpiu ugdymas kontaktiniu būdu nurodytose įstaigų klasėse ar grupėse sustabdomas, jis organizuojamas nuotoliniu ugdymo proceso organizavimo būdu, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais.

Vakcinavimas ir testavimas – būdai sustabdyti pandemiją

Kviečiame visus, nerimaujančius, kad su jais nesusisiekta dėl skiepijimosi, susisiekti su savo šeimos gydytoju.

Kviečiame naudotis mobiliojo punkto teikiama galimybe išsitirti antikūnus ir atskirų grupių asmenis, kuriems rekomenduojama testuotis dėl vykdomos veiklos, intensyviau registruotis antikūnų testui telefonu 1808 arba internetu 1808.lt arba kreiptis į savo polikliniką ir užtikrinti savo ir savo klientų saugumą. Tyrimai atliekami Radviliškyje veikiančiame mobiliajame COVID-19 patikros punkte (Radmės g. 1, Radviliškyje) arba jūsų poliklinikoje. Šiuo metu testuotis nemokamai kviečiami kontaktiniu būdu dirbantys:

 • asmens sveikatos priežiūros darbuotojai;
 • socialinių paslaugų įstaigų darbuotojai;
 • ugdymo įstaigų darbuotojai;
 • psichologai, psichoterapeutai;
 • vaistinių darbuotojai;
 • muziejų, kitų ekspozicijų erdvių, bibliotekų, jų ir valstybės archyvų skaityklų ir valstybės kultūrinių rezervatų direkcijų darbuotojai;
 • profesionalių scenos menų kolektyvų (chorų, teatrų trupių, orkestrų ir kt.) darbuotojai;
 • valstybei svarbias funkcijas vykdantys darbuotojai, dirbantys nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbiose įmonėse;
 • audinių ūkių darbuotojai;
 • vidaus reikalų sistemoje dirbantys specialistai, muitinės, policijos pareigūnai, ugniagesiai gelbėtojai ir kt.;
 • institucijų, įstaigų ir organizacijų darbuotojai bei savanoriai, užtikrinantys Lietuvos Respublikos karantino režimo priemonių laikymosi kontrolę;
 • prokuratūrų, teismų, notarų biurų darbuotojai, antstoliai ir jų darbuotojai.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi