Socialiniai tinklai

Radviliškio krašto bendruomenė

Pokalbis apie gripą bei gresiantį Radviliškio ligoninės uždarymą

Avatar

Paskelbta

data


Sausio 7 d. „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose pirmininko Gedimino Lipnevičiaus kvietimu lankėsi šeimos gydytoja Audronė Povilianskienė bei Radviliškio poliklinikos  gydytojas akušeris – ginekologas Vitas Sadauskas. Popietės metu buvo kalbėta apie ligų profilaktiką, apie Radviliškio ligoninės likimą.

Gripas – pervargimo liga
Viešnios, šeimos gydytojos A. Povilianskienės, bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius paprašė pasidalinti su bendruomenės nariais patarimais, kaip apsisaugoti nuo šiuo metu siaučiančio gripo. „Gal turite kokių patarimų, kaip išvengti šios ligos, kaip nuo jos apsisaugoti liaudiškomis priemonėmis?“- klausė viešnios bendruomenės pirmininkas.Pasak šeimos gydytojos A. Povilianskienės,  šiuo metu siaučiančiu gripu  dažniausiai susergama, kai nusilpsta imunitetas, žmogus pervargsta darbe ar dėl atsiradusios įtampos. „Kai žmogus pervargsta, liga priverčia pagulėti, pailsėti. Tada  nereikia imtis jokių darbų, o visą laiką skirti susiimti su liga. Sergant gripu, reikia gerti daug skysčių, arbatų, neskubėti gerti antibiotikų – jie reikalingi tik atsiradus komplikacijoms. Be abejo, nereikėtų skubėti eiti į darbą“,- sakė A. Povilianskienė.
Gydytoja pasidžiaugė, kad bendruomenės žmonės linksmi, gražiai tarpusavyje bendraujantys. „Teigiamos emocijos, bendravimas stiprina žmogaus imunitetą, vadinasi, tokios popietės stiprina sveikatą – kai žmogus trykšta gera nuotaika, jam nereikia vaistų. Smagu, kai esant šaltam orui, jūs pasirinkote bendravimą, o ne sėdėjimą prie televizoriaus. Stebėjau jūsų gražų bendravimą  ir džiaugiausi: viena moteris kitai atsigerti įpila, saldainį paduoda. Bendruomenės pirmininkas, jus subūręs, padarė aukso vertės darbą, nes žmonės vis rečiau tarpusavyje bendrauja, o ir giminės dažniausiai susitinka tik per laidotuves“,- sakė gydytoja ir pažadėjo bendruomenės „Kavos popietėje“ apsilankyti dažniau ir pasisemti gerų emocijų.
Radviliškio ligoninė buvo viena geriausių apskrityje
Bendruomenės „Kavos popietėje“ apsilankęs gydytojas V. Sadauskas paragino bendruomenės narius dažniau tikrintis sveikatą  profilaktiškai, nes gydyti įsisenėjusią ligą jau sudėtinga. „Visos moterys turėtų nors kartą per metus apsilankyti moterų konsultacijoje. Moterims iki 60 metų reikėtų tikrintis dėl ikivėžinių susirgimų“,- sakė gydytojas.
Pasak V. Sadausko, jam labai gaila 2016 metais uždaryto Akušerijos skyriaus. „Akušerijos skyrius buvo renovuotas, jam buvo skirtas visas aukštas, dirbo patyręs, aukštos kvalifikacijos personalas. Tačiau  buvo gautas ministerijos nurodymas, kad tokius skyrius reikia naikinti, jeigu artimiausias stacionaras yra iki 50 kilometrų ir yra mažiau nei 300 gimdymų. 2015 m. mūsų skyriuje buvo 264 gimdymai, truko tik  kelių dešimčių, kad šis skyrius būtų išsaugotas. Rajono valdžia skyrių finansavo pusę metų, galėjo finansuoti ir ilgiau –  juk nuo socialinių pašalpų sutaupoma per metus po 3-4 milijonus eurų – tai atimama iš vargingiausio visuomenės sluoksnio,  kai tuo tarpu skyriaus išlaikymui metams tereikėjo tik 10-13 dalies šios sutaupomos sumos, tačiau čia esamų rajono politikų sąžinės reikalas“,- sakė gydytojas.
Pasak V. Sadausko, pati Radviliškio ligoninė buvo aukšto lygio, viena iš  geriausių apskrities ligoninių, tačiau 2016-2017 metais panaikinus dar ir  Vaikų ligų  bei  Nervų ligų skyrius, iš regioninės liko tik silpna rajoninio lygio ligonine su pusės milijono eurų skola. Iš esmės jau dabar Radviliškio ligoninė tapo Slaugos ligonine su Vidaus ligų skyriumi  ir „Traumatologijos centru“. Reikėtų paminėti, kad  Traumatologijos skyrius rajono gyventojams, jų sveikatinimui ir jo finansavimui nėra reikšmingas, nes čia operuojami visos Žemaitijos ir dalies Aukštaitijos gyventojai, o Radviliškio rajono gyventojai sudaro tik nedidelę dalį operuojamų ligonių“,- apie nelinksmą Radviliškio ligoninės ateitį kalbėjo gydytojas.
Bendruomenės nariai domėjosi, kokios galimybės yra patekti pas gydytojus. „Nuo sausio 1 dienos teikiama ekstra pagalbos paslauga, kai pas gydytoją ligonis turi patekti per 24 valandas, pas šeimos gydytoją pacientas turi patekti per 7 dienas, pas gydytoją konsultantą – per 30 dienų“,- atsakė V. Sadauskas.

„Viena medikė patarė, kad jeigu nori be eilės ir greičiau patekti pas gydytoją, kilus mažiausiam negalavimui reikėtų kviesti greitąją pagalbą ir tokiu būdu galima išvengti ilgo laukimo, problemos su talonais“,- pasidalino patarimu bendruomenės pirmininkas.
Popietėje vyko diskusija ir dėl  absurdiškos situacijos, kai vadinamosios „valdiškos“ poliklinikos kieme jau 10 metų politikų sprendimu įsikūrė privati poliklinika, kuri nuvilioja dalį pacientų nuo „valdiškos“ poliklinikos. Radviliškio Poliklinikoje dirbančių gydytojų atlyginimas priklauso nuo pacientų kiekio. Šiai minčiai pritarė ir popietėje viešėjęs gydytojas V. Sadauskas: „Taip,  privati gydymo įstaiga perėmė beveik 3 tūkst. pacientų bei perima dalį lėšų, taip reikalingų Radviliškio poliklinikai“.
Taip pat bendruomenės nariai piktinosi, kad  Radviliškio ligoninėje trūksta lovų, nors kai kurios palatos pustuštės. „Manau, kad ligoninėje lovų skaičius mažinamas dėl finansinių sumetimų – anksčiau Vidaus ligų skyriuje buvo 40 lovų, o liko 30“,- sakė svečias.
Po „Kavos popietės“ gydytojas V. Sadauskas, prisidėdamas prie bendruomenės inicijuotos akcijos, perskaitė Tėvo Stanislovo pamokslą, prie  šiam kraštiečiui pagerbti skirtos memorialinės lentos.
Pasveikinta skyriaus vadovė
Po  pokalbio su svečiais, bendruomenės nariai diskutavo apie būsimus renginius, popietes ir kitą bendruomenės veiklą. Susitikimo pabaigoje bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius visos bendruomenės vardu bei kiti nariai gimtadienio proga pasveikino bendruomenės  Kalnelio Gražionių skyriaus vadovę Teresę Kojelienę.  Sukaktuvininkei  buvo įteikta gėlių, sudainuota „Ilgiausių metų“. T. Kojelienė – aktyvi bendruomenės narė, nuolat padedanti pasiruošti „Kavos popietėms“, organizuojanti labdaros atvežimą į Gražionių bei Kalnelio Gražionių kaimą. „Linkime daug sveikatos, energijos bei dar daug metu išlikti tokiai jaunatviškai“,- linkėjo bendruomenės nariai  Teresei.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose  „Kavos popietes“ organizuoja  bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padeda  bendruomenės nariai  V. Aleknienė, R. Radavičienė, S. Skorkaitė, A. Litinskas. Taip pat sausio 7 d. kavą bei vaišes ruošti padėjo D. Sopina, T. Kojelienė, O. Kazlovskaja, G. Chodosovskaja. Kita „Kavos popietė“ įvyks sausio 14 d., 12 valandą, į kurią atvyks  savivaldybės administracijos Vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėja Larisa  Paurienė bei bendruomenės nariai suvaidins trumpą spektaklį.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės popietėje – dviejų profesinių mokyklų prisistatymas

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 17 d.  „Radviliškio krašto bendruomenės“ namuose, Tarybos nario bei bendruomenės pirmininko Gedimino Lipnevičiaus  kvietimu, lankėsi Radviliškio technologijų ir verslo centro direktorius J. Pravilonis, skyriaus vedėjas A.Vaičiulis, praktinio mokymo vadovas A. Slavinskas, taip pat Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai Č. Abromaitis, J. Jasnauskaitė, D. Vidugirienė, A. Kairienė, A. Salinkienė, M. Bartkus.
Šį kartą popietėje buvo kalbėta apie tai, kokias profesijas galima įsigyti šiose mokyklose, kuo mokyklos yra išskirtinės ir kuo panašios. Taip pat popietėje buvo ir praktinių užsiėmimų: bendruomenės narius atvykę profesijos mokytojai pamokė  keksiukų dekoravimo, floristikos, stalo serviravimo paslapčių.
Prekybos ir verslo skyriuje mokiniams amžiaus cenzo nėra
„Prekybos ir verslo skyrius yra Šiauliuose, pas mus galite įstoti  mokytis ir įsigyti darbo rinkoje paklausią specialybę. Mokytis niekada ne vėlu, mūsų vyriausiai mokinei  buvo 66 metai“,- mokyklos pristatymą pradėjo profesijos mokytojas, atsakingas už viešuosius ryšius, Č. Abromaitis.
Profesijos mokytoja  J. Jasnauskaitė plačiau papasakojo apie  Prekybos ir verslo skyriaus veiklą: „Esame profesinė mokykla, kuri ruošia darbo rinkoje paklausias specialybes: konditerius, virėjus, logistus-ekspeditorius, prekybos įmonių vadybininkų padėjėjus, padavėjus-barmenus, apeigų ir švenčių organizatorius, elektroninės prekybos agentus ir dar daugelį kitų paklausių rinkoje specialybių. Amžiaus cenzo mokytis nėra – priimami mokiniai nuo 16 metų, vyriausias mokinys, baigęs konditerio specialybę, buvo 66 metų moteris. Šiuo metu ji turi savo verslą, namuose kepa tortus, pyragus. Pas mus dar patrauklu mokytis, nes yra nuotolinis mokymas – galima mokytis iš namų, reikia turėti tik kompiuterį. Mokslai trunka vienerius metus ir išduodamas diplomas. Mūsų skyrius labai aktyvus, mes Lietuvoje garsūs savo rekordais – jų turime jau 19, kitais mokslo metasi bus jubiliejinis – 20 rekordas. Pirmasis rekordas – tai iškeptas ilgiausias ir sunkiausias pyragas – net  132 metrų. Kad ilgiausio pyrago rekordas būtų užfiksuotas, jis niekur negalėjo būti įskilęs, konditeriai jį kepė atskirais gabaliukais, po to sujungė į visumą. Darėme rekordą iš „Skruzdėlyno“, gaminome didžiausią Velykinis zuikį, kuris buvo  net  2 m 13 cm. Bendradarbiaudami  kartu su „Rūtos“ saldainių fabriku, pagaminome  sunkiausią šokoladinį triufelio formos saldainį, kuris svėrė net 213 kilogramų. Taip pat kartui su „Rūtos“ fabriku gaminome  Velykinį šokoladinį margutį, sveriantį kiek daugiau nei  290 kilogramų, o aukštis – 1 m 10 cm. Suvėrėme ir ilgiausią „kūčiukų“ vėrinį, jo ilgis buvo 460 metrų ir  20 centimetrų. Esame pasiekę ir nevalgomų rekordų: sudeginome aukščiausią Morę, kurios ūgis siekė  21 metrą ir 9 cm; pasiuvome ilgiausias džinsines kelnes, kurių ilgis buvo  70 metrų, o juosmens apimtis – 5 m 32 cm. Beje, džinsus šioms kelnėms siūti vežėmės net iš Palangos, nes Šiauliuose dėvėtų rūbų parduotuvėse jų nebebuvo likę. Dar esame Kryžių kalną apjuosę Žolinių vainiku, kurio ilgis siekė 351 m.  Prie visų šių rekordų siekimo aktyviai prisideda mokiniai, visi rekordai yra užfiksuoti  Lietuvos rekordų knygoje. Prekybos ir verslo skyriaus mokiniai daugelio nacionalinių ir tarptautinių profesinio meistriškumo konkursų prizininkai. O ir pats skyrius yra apdovanotas ne vienu diplomu už savo vykdomą veiklą, pavyzdžiui, Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centro „Gerosios patirties“ konkurse už „Profesinio mokymo populiarinimą, įvaizdžio gerinimą kūrybiškumo ugdymo kontekste, II laipsnio  diplomuuž gerąją patirtį „Aš noriu būti ne tik profesionaliu, bet ir socialiai atsakingu“, specialųjį diplomą už inovacijas profesiniame mokyme ir kt.“

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras – aktyvus projektų dalyvis
Su Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centru „Radviliškio krašto bendruomenė“ aktyviai bendradarbiauja bei sulaukia prašomos pagalbos.
„Šio verslo mokymo centro dėka mūsų bendruomenės nariai lankėsi žirgyne, buvome labai gražiai ir šiltai priimti,  neseniai buvome pakviesti į itališko maisto degustaciją. Dėkoju Centro direktoriui J. Praviloniui, kad neatsisako padėti bendruomenei – neseniai padėjo atnaujinti šachmatų figūras, kurios buvo reikalingos šachmatų čempionatui“,- sakė bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius J. Pravilonis trumpai pristatė  Centro veiklą: „Dėkoju, bendruomenės pirmininkui, kad sudarė galimybę susitikti su bendruomene ir pristatyti savo mokyklą. Kartu su manimi atvyko profesijos mokytojos R. Bučinskienė, D. Petrauskienė, L. Kasperavičienė, naujos floristikos specialybės mokytoja D. Gakštienė.  Profesijos mokytojos papasakos, kaip  ruošti sveiką maistą, jau sukasi šokolado aparatas, bus galima paragauti ir saldžių, ir sveikų užkandžių. Stengiamės suteikti profesiją jaunimui ir vyresniems asmenims  bei norintiems persikvalifikuoti. Mūsų Centre mokosi mokiniai iš 46 savivaldybių. Turime bendrabutį,  valgyklą, SUP mokiniai gauna nemokamą maitinimą, kompensuojamos kelionės išlaidos, sprendžiamos socialinės problemos. Esame aktyvūs projektinėje veikloje – 115 mokinių dalyvavo tarptautiniuose projektuose, buvo išvykę į Ispaniją, Italiją, Vokietiją. Užsienyje mokiniai įgauna ir profesinių, ir kalbinių įgūdžių. Nemažai pasiekimų yra ir sportinėje veikloje – neseniai sportininkai iš Jungtinių Arabų Emyratų parsivežė du aukso medalius. Tikrai džiaugiamės vaikų pasiekimais. Teikiame paslaugas įmonėms, įstaigoms, malonu bendrauti ir padėti jūsų bendruomenei. Mūsų pažangūs mokiniai gauna  iki 28,80 eurų stipendiją.. Esame ūkiška mokykla –  turime žemės, teikiame įvairias paslaugas. Turime svečių namus, kuriuose viešbučio darbuotojo specialybės mokiniai gali įtvirtinti praktinius įgūdžius. Mūsų mokymo programose 70 proc. laiko skiriama praktiniam mokymui. Nuo birželio 1 d. pradėtas mokinių priėmimas į mūsų Centrą, teikiamos 24 profesinio mokymo programos“. 
Šeduvos skyriaus vedėjas A.Vaičiulis bei praktinio mokymo vadovas A.Slavinskas popietės dalyviams daugiau papasakojo apie Centro Šeduvos skyrių. Bendruomenės nariai sužinojo, kad šiuo metu Šeduvos skyriuje mokosi apie 200 mokinių, jame galima įsigyti paklausių specialybių: elektriko, apskaitininko, žirgininkystės  verslo darbuotojo, virėjo bei kt. Šeduvos skyrius taip pat turi savo bendrabutį.
Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos skyriuje teikiama dar viena paslauga –  seni negaliojantys  traktorininkų pažymėjimai keičiami į naujus.
Praktinė popietės dalis
Po abiejų mokyklų pristatymo, popietės dalyviai turėjo galimybę paragauti ir patys pasimokyti paruošti saldžių bei sveikų užkandžių – šio meno juos mokė Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytoja R. Bučinskienė.
Centro floristė  popietės dalyvius pamokė sukomponuoti Joninių puokštes – į namus daugelis moterų išėjo su pasidarytomis puokštėmis.
Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojai pasiūlė bendruomenės nariams kūrybinį darbą – patiems, pasitelkus fantaziją, pasimokyti dekoruoti keksiukus bei pasimokyti serviruoti stalą desertui.
O kad mokytis bei dirbti  nebūtų nuobodu, svečias iš Šiaulių  M. Bartkus pademonstravo savo įspūdingą balsą, atlikdamas keletą dainų.
Bendruomenės namuose „Kavos popietes“  organizuoja bei jų dalyvius kava vaišina bendruomenės pirmininkas G. Lipnevičius, jam padėjo bendruomenės nariai: S. Skorkaitė, G.Chodosovskaja, V.Gerštautienė, V.Goštautienė, T.Kojelienė, A.Litinskas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Radviliškio krašto bendruomenė

Bendruomenės nariai atidarė kurortinį sezoną

Avatar

Paskelbta

data

Ankstyvą  birželio 15  dienos rytą prie miesto stadiono rinkosi „Radviliškio krašto bendruomenės“ nariai, pasiruošę į pirmąją šiais metais  kelionę prie Baltijos jūros.

Atvykus į kurortą, vieni bendruomenės nariai nuskubėjo pasisveikinti su Baltija, kiti pasuko Palangos bažnyčios link, treti mėgavosi Basanavičiaus gatvės atmosfera, dar kiti neskubėdami žingsniavo Birutės kalno link bei patraukė aplankyti Palangos Gintaro muziejaus. Nesvarbu, kas ir kur, svarbiausia, kad saulė ir geras oras poilsiautojus lepino iki pat vakaro. Šilta birželio  saulė nors dar kaip reikiant neįšildė Baltijos vandens, tačiau patys drąsiausi nepabūgo šalto jūros vandens ir  nėrė į saulėje mirguliuojančias bangas.
Ekskursijos dalyviai dėkingi ,,Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkui Gediminui Lipnevičiui už organizuotą kelionę bei suteiktą galimybę apsilankyti nuostabiame Lietuvos pajūryje.
Kadangi Lietuvoje vasara trumpa, autobusai prie jūros veš bendruomenės narius kiekvieną savaitgalį, jei tik bus norinčiųjų.

„Radviliškio krašto bendruomenės“ informacija“

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019