Žemės ir Tarptautinė poezijos dienų minėjimas  Pakiršinyje

Vainiūnų biblioteka Žemės dieną-astronominio pavasario pradžią linksmai atšventė su Pakiršinio mokyklos-daželio mokiniais bei mokytojais. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis.  Padiskutavome apie planetos taršos problemas, kaip mes kiekvienas, nesvarbu didelis ar mažas, turėtume prisidėti prie gamtinės aplinkos  išsaugojimo.  Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių norą išsaugoti tai, kas visiems mums svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Rūpintis žeme privalome visi. Kiekvieną dieną.

Kovo 21d. Pakiršinio kaimo bendruomenė, amatų centras ir Vainiūnų biblioteka, Pakiršinio  dvare visi kartu paminėjo Tarptautinę poezijos ir Žemės dienas. Pakiršinio kaimo bendruomenės pirmininkė Angelė Gilienė ir bibliotekos vedėja Eglė Ryšytė skaitė Vaclovo Stulginsko eiles apie žemę. Skaitinių popietės metu skambėjo ir Edvardo Bielokopitovo kūryba. Visi kartu prisiminėme poetus, kurie savo poezijoje didžiausią dėmesį skyrė gamtai. Etninės kultūros ir amatų centro direktorė Elžbieta Karaliūtė pateikė video medžiagą apie gamtą.  Taip pat paklausėme audio kūrinių  apie žemę-motinėlę.

Išsaugokimę žemę ir puoselėkime poeziją, nes kaip teigia J. V. Gėtė  ,,Mus supanti didingoji gamta sugeba sukelti didingų minčių ir poelgių!“

Straipsnį parengė Eglė Ryšytė,
Vainiūnų bibliotekos vedėja

Total
0
Dalinasi
Related Posts