Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vyriausybė išgirdo verslininkų prašymą

Paskelbta

data

Nuo praėjusių metų gruodžio 16 d. dėl koronaviruso plitimo nebebuvo leista dirbti kirpykloms, grožio salonams bei smulkiesiems verslininkams. Toks smulkiojo verslo „štilis“ tęsėsi du mėnesius. Per visą šį laikotarpį, kai nedirbo, verslininkams vis tiek reikėjo mokėti patalpų nuomos mokestį, taip pat mokesčius už patalpų šildymą.

Iš savivaldybės pusės – tyla

Jeigu kitų rajonų vadovai suko galvas, kaip padėti smulkiesiems verslininkams išgyventi, rašė raštus Vyriausybei bei Seimui, tai Radviliškio rajono savivaldybės vadovai visai nesuko galvos dėl žlugdomo smulkiojo verslo bei jos diskriminavimo didžiųjų prekybos centrų atžvilgiu.

Matydamas tokią neadekvačią situaciją, kai didžiuosiuose prekybos centruose didelės pirkėjų spūstys, o mažoms krautuvėlėms, kuriose vienu metu apsilanko 2-3 pirkėjai, neleidžiama dirbti, o iš rajono vadovų smulkieji verslininkai nesulaukia jokios pagalbos, „Radviliškio verslininkų asociacijos“ vadovas bei Radviliškio rajono savivaldybės tarybos narys Gediminas Lipnevičius vasario 5 d. raštu kreipėsi į Lietuvos respublikos vyriausybę bei ministrę pirmininkę Ingridą Šimonytę. Savo rašte jis atkreipė dėmesį, kad sparčiai gerėja situacija Radviliškio rajone ir visoje Lietuvoje dėl koronaviruso epidemijos ir tokios griežtos karantino sąlygos nėra tikslingos ir šiuo metu privalo būti švelninamos. Juo labiau, kad Radviliškio rajono verslininkų finansinė situacija itin bloga, daugelis – ant bankroto ribos. Tarybos narys prašė artimiausiame posėdyje svarstant karantino sąlygų švelninimą – leisti dirbti ne maisto prekių parduotuvėms, kirpykloms, grožio salonams, turgavietėms, pirtims, gėlių parduotuvėms. Taip pat jis prašė skubiai patvirtinti pagalbos priemones verslui, nes šiuo metu skiriamų subsidijų nepakanka verslininkams išgyventi.

Netrukus iš Vyriausybės buvo gautas atsakymas, jog Radviliškio verslininkų asociacijos prašymas dėl karantino sąlygų švelninimo ir paramos priemonių verslui bus nagrinėjamas.

Iš ministerijos – pažadas padėti

Vasario 9 d. iš Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos buvo gautas raštas, kuriame viceministras Vincas Jurgutis patikino, jog apverktina Radviliškio verslininkų padėtis ir ministerija ieško būdų, kaip palengvinti šią sudėtingą situaciją.

Pasak V. Jurgučio, rengiamos papildomos priemonės, kurių tikslas – padėti verslo įmonėms, nukentėjusioms nuo Covid-19 viruso plitimo. Viena tokių priemonių – ,,Subsidijos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ (kurių apyvarta krito daugiau, kaip 60 proc.) – numatoma sudaryti įmonėms prielaidas padengti/kompensuoti dalį nuomos ir (ar) patalpų komunalinių išlaidų.

Kita priemonė – ,,Subsidijos savarankiškai dirbantiems asmenims“, kurios tikslas – padėti individualią veiklą vykdantiems asmenims įveikti COVID-19 viruso plitimo sukeltas neigiamas pasekmes ir išsaugoti savo vykdomos veiklos likvidumą.

Taip pat planuojama 30 mln. eurų skirti smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams testuoti darbuotojus nuo COVID-19.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Į Viešųjų pirkimų komisiją – tik savi ?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone vis brangstant savivaldybės administracijos organizuojamiems Viešiesiems pirkimams, Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo iškeltas ir šis klausimas.

Tarybos narys G. Lipnevičius pasidomėjo, kodėl į  pirkimų komisijas neįtraukiami Tarybos nariai bei kiti nešališki asmenys. „Viešųjų pirkimo komisijos visada yra sudaromos iš savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie yra šališki ir jiems kartais sunku išsakyti savo nuomonę. Siūlyčiau į šių komisijų sudėtį  įtraukti nešališkus asmenis, nepriklausančius savivaldybės administracijai“,- siūlė G. Lipnevičius.

Pasak savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo A. Matuzevičiaus, į Viešųjų pirkimų komisijų sudėtį nedraudžiama pasitelkti kitų narių, tik tai turėtų būti specialistai, turintys  teisinių ir techninių žinių bei esantys nepriekaištingos reputacijos. „Manau, kad Viešųjų pirkimų komisijų narius atsakingai parenka administracijos direktorė“,- sakė savivaldybės teisininkas. Šis pasakymas šokiravo daugelį Tarybos narių – pasirodo, administracijos direktorės statytiniai tvarko Viešuosius pirkimus, per kuriuos  išeina savivaldybės milijonai. Ar galima pasitikėti komisijos nariais, kuriuos paskiria konservatorė J. Margaitienė, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas kelias – nauja afera?

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau ne kartą rašė, kad  Radviliškio rajone labai brangiai asfaltuojami keliai. Štai Sadūnų – Karčemų kelio atkarpos asfaltavimui Tarybos buvo prašoma skirti beveik milijoną eurų, Vasario 16-osios gatvė rekonstruojama daugiau nei už puse milijono. Dabar užsimota brangiai asfaltuoti kelio atkarpą, vedančią į Oro ir gynybos batalioną.

Trim šimtams metrų – „auksinis“ asfaltas?

Gegužės 27 d. vykusiame Tarybos posėdyje  buvo aptartas kelio atkarpos, einančios nuo magistralinio kelio iki įvažiavimo į Oro ir gynybos bataliono teritoriją asfaltavimo klausimas. Tarybos narys Gediminas Lipnevičius  iškėlė  klausimą, kodėl  šios 300 metrų atkarpos asfaltavimui yra skiriama 620 tūkst. eurų suma – vieno metro asfaltavimas kainuoja daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas paaiškino, jog šis projektas buvo numatytas dar brangesnis. „Šios kelio atkarpos asfaltavimui buvo skirti 700 tūkst.eurų, o konkursą laimėjęs rangovas įsipareigojo darbus atlikti už 603 tūkst. eurų. Buvo organizuojamas atviras konkursas, kurį laimėjo rangovas, pasiūlęs mažiausią kainą“,- sakė G.Vičas. Šis kelias eis  nuo plento Šiauliai – Radviliškis, pro Miškų ūkio urėdijos administracinį pastatą, Oro ir gynybos bataliono link.

Administracijos direktorė konservatorė J. Margaitienė net nepaaiškino Tarybos nariams, kodėl jos valdomoje savivaldybės administracijoje vyksta  tokie brangūs Viešieji pirkimai.

Na, dėl didelės šios atkarpos asfaltavimo kainos komitetų metu buvo paaiškinta, jog šiam „kareivių keliui“ reikia ypatingai stipraus asfalto, kad juo galėtų važiuoti karinė technika. Tik įdomu, kaip ta karinė technika atriedės  iki Oro ir gynybos bataliono sustiprinto įvažiavimo – juk, kaip žinia, magistralinis kelias asfaltuotas  paprasta danga.

Ar „kareivių kelias“ yra tik rajono valdančiųjų pinigų įsisavinimas, o gal  tai yra bereikalingas pinigų švaistymas, paliekame spręsti jums, mūsų skaitytojai.

Jonas Petrikas

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi